Rondo Daszyńskiego w cieniu wieżowców

Rondo Daszyńskiego to chyba jeden z największych placów budowy w Europie. W czterech narożnikach tego ronda powstają lub są planowane biurowce o łącznej powierzchni 300 tysięcy mkw.

inwestycje rondo daszynskiegoRondo Daszyńskiego, to najszybciej rozwijająca się część Warszawy. Bodźcem do budowy tak ogromnych inwestycji biurowych była II linia metra. Jako pierwsza na budowę wieżowca w tej części stolicy zdecydowała się firma Ghelamco. Belgijski deweloper na pofabrycznych terenach zbudował kompleks biurowy Warsaw Spire z 220 metrową wieżą, a także z całkowicie prywatnych środków stworzono ogólnodostępny plac Europejski, który jak się okazuje, z powodzeniem przyciąga mieszkańców Woli.  Ale wieżowiec Warsaw Spire był tylko zapowiedzią większych inwestycji, które są aktualnie realizowane w tej części miasta.

19143164_447823378929791_6115152689894503408_o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokoleniowa wieża od Szwedów

budowa generation parkW północno – zachodnim narożniku ronda firma Skanska buduje kompleks Generation Park. Kompleks docelowo będzie składać się z trzech budynków, nazwanych symbolami X, Y, Z i nawiązujących do następujących po sobie generacji, które będą razem żyć i pracować na Woli. Inwestycja zaoferuje łącznie 84 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, certyfikowanej na poziomie LEED Platinum.

skanska-property-pol-30112015-13-36-47-cKompleks zaprojektowała  pracownia JEMS Architekci.Najwyższy budynek Generation Park powstanie w narożniku ulicy Prostej i ronda Daszyńskiego. Wieża będzie miała 140 metrów do dachu, a z iglicą osiągnie wysokość 180 metrów. Pierwszy budynek Generation Park jest już ukończony, a pozostałe dwa mają być oddane do użytku do 2020 roku.

generation-park-warszawa-7

Pierwszy budynek kompleksu Generation Park odwiedziliśmy z laureatami konkursu fotograficznego.

 

Centrum innowacji i start- upów

W południowo – zachodnim narożniku ronda powstaje The Warsaw Hub. Zespół trzech wieżowców to kompleks łączący w sobie wszystkie funkcje niezbędne do działania nowoczesnych korporacji oraz start-upów. Na powierzchni 113 tys. mkw. znajdą się najwyższej klasy przestrzenie biurowe, a także centrum konferencyjne oraz 3- i 4-gwiazdkowy hotel.

036560_r0_940Projekt inwestycji powstał w renomowanej pracowni architektonicznej Andrzeja M. Chołdzyńskiego – autora m.in. stacji centralnego odcinka II linii metra czy siedziby Giełdy Warszawskiej.

the-hub_nightOsadzone na wspólnej, liczącej blisko 100 metrów długości podstawie wieżowce (dwa 130-metrowe i jeden 85-metrowy).  Wzdłuż kompleksu, zarówno od strony ulicy Towarowej, jak i od jego zaplecza, powstanie atrakcyjnie zaprojektowana przestrzeń publiczna w postaci miejskich pasaży. Inwestorem jest belgijska spółka Ghelmaco, która otwarcie obiektu planuje na 2020 rok.

Zapraszamy do naszej relacji z budowy The Warsaw HUB

inwestycje rondo daszynskiego skyliner the warsaw hub
Aktualny stan budowy The Warsaw HUB oraz Skylinera

Restauracja z widokiem na stolicę

W tym samym narożniku, obok The Warsaw Hub powstaje 195 metrowy wieżowiec Skyliner, który ma być flagową inwestycją firmy Karimpol. Drapacz chmur zaprojektowała pracownia APA Wojciechowski. Budynek będzie zwieńczony 30 metrową dominantą. Pod tym świetlikiem ulokowana zostanie na wysokości 165 metrów restauracja z widokiem na miasto.

z19500070qskyliner-nowy-warszawski-wiezowiec-powstajacy-prPod poziomem terenu znajdzie się parking oferujący 428 miejsca postojowe dla samochodów i aż 500 miejsc dla rowerów. Podium wieżowca to czterokondygnacyjna część, która ma być ogólnodostępna, zarówno wewnątrz, jak i od zewnątrz. Znaleźć mają się tutaj sklepy i punkty usługowe. W wysokim na cztery kondygnacje, 15 metrowym lobby znajdą się też efektowne schody, które dzięki dużej szerokości i specjalnych miejscach do siedzenia będą mogły służyć także jako nieformalne miejsce spotkań. Swoją kontynuację znajdą na zewnątrz budynku zapewniając dostęp do lokali usługowych także bezpośrednio z ulicy z pominięciem holu wejściowego do wieżowca.

20140924%20skyliner%20cgi%20street%20view%20peoplePowyżej podium znajdzie się część wieżowa mieszcząca część biurową zajmującą 30 pięter. Inwestycja planowo ma być oddana do użytku w 2021 roku.

Wieżowce zamiast szkieletora

inwestycje rondo daszynskiego wiezowce zamiast szkieletoraDosłownie za Skylinerem powstaną dwie wieże mieszkalne. Należąca do dwóch izraelskich grup deweloperskich, Shikun & Binui i Tanous, Grupa Asbud kupiła przy rondzie Daszyńskiego 917 mkw. gruntu pod budowę dwóch wieżowców mieszkalnych (ceny nie ujawnia). Budynki będą miały 30 pięter i zaoferują 900 mieszkań. Inwestor rozpocznie budowę w przyszłym roku od rozbiórki ohydnego szkieletora, który pozostał po niezakończonej przez Hiszpanów budowie kompleksu biurowego. To nie pierwsza inwestycja Asbudu w okolicy ronda Daszyńskiego. Grupa buduje już w tym rejonie apartamenty Grzybowska 85 i Metropoint.

206 metrów nad ziemią

budowa spinaker rondo daszynskiegoNa sąsiedniej działce przy ulicy Towarowej 22 rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy wieżowca Spinnaker. Budynek zaprojektowała Polsko- Belgijska Pracownia Architektoniczna Projekt znana m.in. z projektu Warsaw Spiere. Na wąskiej działce ma powstać smukły 203 metrowy budynek.

spinnakerObiekt będzie mieć 55 000 m2 powierzchni biurowej i 39 kondygnacji. Na parterze znajdować się będą m.in. kawiarnie, a na pierwszym piętrze restauracja serwująca międzynarodową kuchnię fusion. Budynek oferować będzie 490 miejsc parkingowych na 10-piętrowym parkingu, z którego 3 będą pod ziemią. Budynek ma być oddany do użytku w 2021.

Przy rondzie Daszyńskiego w czterech narożnikach powstają i są planowane wieżowce o łącznej powierzchni ponad 300 mkw. To niewiele mniej niż ma cała Łódź. Eksperci od powierzchni biurowych nazywają ten obszar Centralnym Obszarem Bizensu, który wraz z innymi inwestycjami stworzy jedną z największych dzielnic biznesowych w Europie Środkowej,

120 metrowa wieża w narożniku Towarowej

Po drugiej stronie Towarowej, w północno – zachodnim narożniku ronda, obowiązujący plan zagospodarowania dopuszcza możliwość budowy 120 metrowego wieżowca. Na razie nic nie wiadomo, kiedy budynek miałby powstać. Na sąsiedniej działce firma Hines realizuje kompleks biurowy Proximo.

Drugi budynek kompleksu Proximo powstaje przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Przyokopowej. Kaskadowo ułożony biurowiec zaoferuje najemcom 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej mieszczącej się na 10 kondygnacjach oraz 650 mkw. powierzchni usługowej na parterze. W budynku znajdzie się 207 miejsc parkingowych na dwupoziomowym parkingu podziemnym oraz 12 miejsc na zewnątrz obiektu.

proximo-ii_02Budowa Proximo II rozpoczęła się z końcem czerwca 2016 roku, a jej postęp przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Hochtief Polska. Architektem drugiego etapu inwestycji jest renomowana brytyjska pracownia Rolfe Judd, która współpracuje z włoskim biurem projektowym Pininfarina w zakresie projektu lobby recepcyjnego.

Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu, nowy budynek również wyróżni się dużą powierzchnią pięter. Inwestycja jest realizowana zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM Design Stage na poziomie „Very Good”. Pierwsi najemcy wprowadza się do Proximo II na przełomie  pierwszego i drugiego kwartału 2018 roku.

Wielofunkcyjna Towarowa 22

inwestycje rondo daszynskiego towarowa 22Prawdopodobnie w przyszłym roku przy Towarowej 22 ruszy budowa wielofunkcyjnej przestrzeni miejskiej z mixem usług. W ramach projektu powstanie jednak nie tylko przestrzeń handlowa.
59b67d1f2ff72_osize933x0q70h3dd092
Echo Investment kupiło kilka połączonych działek wzdłuż ulicy Towarowej. W sumie deweloper jest właścicielem terenu o powierzchni 6,5 ha. Nie będzie tam jednak budynków wysokościowych, a przestrzeń handlowo-usługowa i mieszkaniowa.  Inwestycja jest realizowana przez spółkę joint venture powołaną przez Echo oraz EPP. Jak przekonują prezesi Echo Investment to prawdopodobnie ostatnia tak duża działka w nowym centrum biznesowym. Poza zabudową komercyjną, Echo stworzy również Plac Kazimierza, ogólnodostępną przestrzeń zieloną. Cała budowa ma kosztować prawie 1,7 mld złotych.

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

Wiadomości

Polecane

Startuje budowa zielonego osiedla w Mieście Ogrodów. Milanówek Zdrój będzie pierwszym...

0
Trei Real Estate Poland rozpoczyna budowę pierwszego etapu osiedla w podwarszawskim Milanówku. Milanówek Zdrój będzie jedynym projektem mieszkaniowym w tym mieście z certyfikacją środowiskową...
×