REDAKCJA

REKLAMA

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Druga edycja Westfield Good Festival – baw się na koncertach, projektuj meble, odkryj proekologiczne postawy!

Strona główna Nieruchomości Handel Druga edycja Westfield Good Festival – baw się na koncertach, projektuj meble,...

Już w czwartek, 18 kwietnia w Westfield Arkadia i Westfield Mokotów rozpocznie się II edycja festiwalu Westfield Good Festival. Na uczestników wydarzenia czekają trzy dni warsztatów i spotkań promujących zrównoważony rozwój (zbiórki odzieży, obuwia, elektroodpadów, akcja adopcji roślin). Takiego wydarzenia, zakończonego koncertami muzycznych gwiazd, nie możecie przegapić!

W ten weekend wszystkie drogi w stolicy poprowadzą do Westfield Arkadia i Westfield Mokotów, gdzie odbędzie się druga edycja Westfield Good Festival, wydarzenia pełnego zróżnicowanych atrakcji, skupionych wokół tematyki ekologii, dbałości o środowisko czy nadawania drugiego życia odzieży i obuwiu. Całość zwieńczą plenerowe koncerty Dawida Kwiatkowskiego i Tymka! 

Partnerem Westfield Good Festival w obu warszawskich centrach handlowych Westfield jest m.in. Fundacja WWF, która podczas warsztatów, gier i zabaw przybliży najmłodszym i nieco starszym klientom wiedzę na temat wody i jej znaczenia dla środowiska.

Westfield Arkadia w duchu zero waste

W ramach tegorocznego festiwalu w Westfield Arkadia na uczestników czekać będzie wiele aktywności promujących dobre nawyki i ekologiczny styl życia. W programie znajdzie się m.in. prowadzona przez Ubrania do Oddania zbiórka odzieży i tekstyliów, które następnie zostaną zważone, a każdy zebrany kilogram to 1 zł przekazany na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Podobne działania będą promować także eksperci z marki woshwosh, którzy pomogą z kolei zadbać o obuwie, aby służyło wam jeszcze dłużej. Odwiedzając ich stoisko będziecie też mogli przekazać nieużywane już buty, które po odnowieniu trafią do potrzebujących.

Swoje florystyczne potrzeby w Westfield Arkadia zaspokoją wszyscy miłośnicy roślin. Podczas Westfield Good Festival, już drugi rok z rzędu odbędzie się akcja „Zielony weteran”, w ramach której można zaadoptować do swojego domu czy mieszkania rośliny, którym lokalna pracownia Florabo dała drugie życie.

Kulminacyjnym punktem festiwalu będzie prawdziwa uczta dla miłośników muzyki i spotkanie z jej gwiazdami. Ostatniego dnia Westfield Good Festival, w sobotę, 20 kwietnia, na terenie zielonym przed Westfield Arkadia odbędą się koncerty Dawida Kwiatkowskiego i Tymka. Utwory obu uznanych i nagradzanych artystów są miesięcznie odtwarzane przez miliony użytkowników za pośrednictwem platform streamingowych. Na koncercie muzycznych gwiazd Westfield Good Festival będzie się można bawić po wcześniejszej rejestracji na stronie wydarzenia i pobraniu wejściówki. Zapisy na koncert ruszyły 10 kwietnia, a liczba miejsc jest ograniczona. Co ważne, aby otrzymać wejściówkę, trzeba być zarejestrowanym członkiem Westfield Club. Szczegóły znajdziecie na https://www.westfield.com/poland/arkadia/westfield-good-festival. Spieszcie się z rezerwacją wejściówek, wydarzenia takiego kalibru, rzadko dają na to dużo czasu!

Moda przyszłości na Mokotowie

Gorąco zapowiada się też weekend w Westfield Mokotów. W programie festiwalu interesujące dla siebie pozycje znajdą amatorzy mody, gotowania w duchu zero waste, a także Ci, którzy będą chcieli postawić pierwsze kroki w dziedzinie projektowania wymarzonej i funkcjonalne przestrzeni w domu.

Rozpoczęcie Westfield Good Festival na Mokotowie poprzedzi niezwykła konferencja poświęcona przyszłości i trendom rynku mody. Spotkanie pt. „Moda przyszłości, przyszłość mody”, organizowane przez Vogue Polska, odbędzie się już w środę, 17 kwietnia. Spotkanie poprowadzi Zuzanna Krzątała, której gośćmi będą: Jowita Michalska, Katarzyna Zawadzka, Katarzyna Zajączkowska i Barbara Oramus. Po konferencji przyjdzie czas na sesję networkingową z udziałem wszystkich uczestników. W wydarzeniu mogą wziąć udział członkowie Westfield Club. Zainteresowani udziałem szczegółowe informacje znajdą  na stronie festiwalu w Westfield Mokotów.

Na fanów mody czeka też niepowtarzalny „Influencer Swap Market”.  W ramach tej akcji będzie można kupić prawdziwe perełki prosto od najpopularniejszych twórców internetowych (m.in. Kasi Szymanowicz, Pauliny Lis, Jackoba Buczyńskiego, Pauliny Dumy, Romka Gelarda, Marty Waluk). To wyjątkowa okazja, aby zajrzeć do szafy znanych influencerów a ponadto wspomóc szczytny cel i nabyć często unikalne elementy garderoby! Cały dochód ze sprzedaży ubrań zasili konto Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego. Influencer Swap Market działać będzie od 18 do 20 kwietnia, w godzinach 12.00 – 20.00!

Podczas Westfield Good Festival, w piątek 19 kwietnia, członkinie organizacji Fashion Revolution Polska i przedstawicielki marki Elementy, podczas wspólnej prelekcji, wskażą zmiany jakie zaszły w ciągu ostatnich 10 lat działania organizacji, sposoby na to, jak każdy z nas może włączyć się w transformację mody oraz trendy kształtujące jej przyszłość. Po rozmowie chętni będą mogli odwiedzić butik Elementy w Westfield Mokotów i zobaczyć powstałą w ramach tegorocznego Fashion Revolution Week instalację – Paragon Mody, obrazującą wpływ mody na środowisko.

Kuchnia w klimacie zero waste

Nie lada gratka będzie czekać na kuchennych rewolucjonistów. W strefie warsztatowej, na sobotę 20 kwietnia, zaplanowano spotkanie z niekwestionowaną mistrzynią domowej organizacji i pogromczynią chaosu, dla której zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko są kwestiami kluczowymi, czyli IKEA. Uczestnicy nie tylko będą mogli sprawdzić się w grze o tytuł mistrza segregacji śmieci ale też spróbować swoich sił w projektowaniu mebli.

Jak smakują potrawy i dania znanych tiktokerów? Przekonajcie się sami! W sobotę 20 kwietnia strefę kulinarną przejmą popularni tiktokerzy – @haaipapi i @geczu, którzy o godzinie 13:00 zmierzą się podczas kulinarnej bitwy, pod wodzą Piotra Charazińskiego (@charazinsky). Uczestnicy wydarzenia będą mieć aktywny wpływ na przebieg bitwy i wybór zwycięzcy, a po ogłoszeniu wyników będą mogli spotkać się z ulubionymi twórcami podczas meet&greet.

Partnerem Westfield Good Festival w obu warszawskich centrach handlowych Westfield jest Fundacja WWF, która podczas warsztatów, gier i zabaw przybliży najmłodszym i nieco starszym klientom wiedzę m.in. na temat wody i jej znaczenia dla środowiska.

Festiwal wspierają także władze samorządowe. Wydarzenia zostały objęte honorowymi patronatami burmistrzów dzielnic Śródmieście (Westfield Arkadia) i Mokotów (Westfield Mokotów). Dodatkowo, mokotowskie centrum handlowe wraz z Urzędem Dzielnicy, w ramach akcji „Zielony Mokotów” rozda pierwszym 200 uczestnikom wydarzenia sadzonki lawendy i skimii.

Organizowana w 2023 roku pierwsza edycja Westfield Good Festival spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników, zarówno w Polsce jak i w innych europejskich centrach Westfield. Zeszłoroczny sukces sprawił, że w tym roku Westfield Good Festival zagości również w Stanach Zjednoczonych i odbywać się będzie, na przełomie kwietnia i maja, we wszystkich 38 centrach handlowych Westfield w Europie i USA.

Westfield Good Festival to doskonałe potwierdzenie obranej przez nas wiele lat temu ścieżki zrównoważonego rozwoju, którą idziemy wspólnie z naszymi klientami i najemcami, wspierając ich działania w tym zakresie.  Odwiedzający nasze centra klienci chcą widzieć w nas wsparcie ich codziennych wyborów, jeśli chodzi o życie w bardziej zrównoważony sposób. Z kolei marki, mogą w trakcie wydarzenia, wykorzystać nasze przestrzenie by pokazać, co robią na swojej ścieżce zrównoważonego rozwoju i jak ich działania odpowiadają na potrzeby klientów. Po zeszłorocznym sukcesie Westfield Good Festival, z zachwytem obserwuję jeszcze większe zaangażowanie marek i naszych lokalnych partnerów, jak również rozszerzenie organizacji całego wydarzenia o nasze centra Westfield w Stanach – powiedziała Anne-Sophie Sancerre, Chief Customer and Retail Officer w Unibail-Rodamco-Westfield (URW).

Serdecznie polecamy Wam udział w tym poruszającym jakże ważne obecnie kwestie wydarzeniu, wierzymy że wiedza jaką tam zdobędziecie i czekające na Was atrakcje są zdecydowanie warte poświęconego czasu!

Przypominamy też o konieczności zapisów poprzez stronę www na niektóre z wydarzeń.

Przydatne linki:

https://www.facebook.com/WestfieldArkadia

https://www.facebook.com/WestfieldMokotow

https://www.westfield.com/poland/mokotow/westfield-good-festival

https://www.westfield.com/poland/arkadia/westfield-good-festival

Artykuł sponsorowany

Wiadomości

Unidevelopment SA kończy sprzedaż Pauzy na Ochocie

Unidevelopment SA zakończyła sprzedaż w warszawskiej inwestycji apartamentowej Pauza Ochota – najbardziej prestiżowym ze swoich dotychczasowych projektów mieszkaniowych. W kameralnym budynku...

UW z ośrodkiem w Kościelisku. Ośrodek „Wrzos” otwarty

Od 25 maja pracownicy, doktoranci oraz emeryci i renciści UW mogą skorzystać z wypoczynku w zmodernizowanym Domu Pracy Twórczej i Wypoczynku...

Plexi w Warszawie – najlepsze rozwiązania dla Twoich potrzeb

Jeśli szukasz wysokiej jakości produktów z plexi na wymiar w Warszawie, trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz...

Pożegnanie z „tymczasowym” deptakiem na ulicy Zgoda

ZDM wzorem poprzednich lat wprowadza na ul. Zgoda w okresie wiosenno-letnim czasową organizację ruchu. Ma to związek z ustawieniem ogródków gastronomicznych....

Plac Unii przyciąga nowych najemców!

Do grona najemców Placu Unii dołączyła firma AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Z kolei spółka Tradedoubler – lider oferujący rozwiązania...

Rusza przebudowa ulicy Mazowieckiej. W kolejece czekają kolejne ulice.

Ruszyły prace na ul. Mazowieckiej. Po ich zakończeniu będzie dwukierunkowa. Dodatkowo na skrzyżowaniu z ul. Kredytową pojawi się więcej zieleni....

Polecane

XV WARSZAWSKIE TARGI MIESZKANIOWE DOM 2024

Już za 2 tygodnie (8-9.06.2024 ) w Pałacu Kultury i Nauki odbędą się Warszawskie Targi Mieszkaniowe DOM 2024. To już piętnasta edycja...

OGROMNA PUSZKA W CENTRUM MIASTA

W dniach 21-26 maja w samym sercu Warszawy pod Pałacem Kultury i Nauki od strony ul. Emilii Plater można skorzystać z wyjątkowej,...

Zbliżają się Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie!

Targi Książki w Warszawie odbędą się w dniach od 23 do 26 maja br. w Pałacu Kultury i Nauki i na placu...

II edycja Festiwalu Fotoforma już w czerwcu!!

Nadchodzi II edycja Festiwalu Fotoforma! Już 13 i 14 czerwca 2024 r. to wyjątkowe wydarzenie ponownie zagości na PGE Stadionie Narodowym w...

Popularna marka wkracza do Centrum Praskiego Koneser. Green Caffè Nero wzbogaca ofertę gastronomiczną kompleksu

25 kwietnia 2024 roku w Centrum Praskim Koneser – największym, zrewitalizowanym kompleksie mixed-use w Warszawie – otworzy się popularna i ceniona przez...

Kultowa seria „Retro Warszawa” powraca do księgarń.

Już w maju ponownie pojawi się jedna z Waszych ulubionych serii WARSZAWA FOTO RETRO, która fotografiami opowiada o codzienności stolicy kolejnych...