Zaszycie alkoholowe oraz odtruwanie alkoholowe to jedne z popularniejszych metod poprawy zdrowia w przypadku osób, które często sięgają po napoje alkoholowe. Czym się różnią, jak przebiegają i w jakich przypadkach będą skuteczne? Przeczytaj poniższy artykuł!
Zarówno alkoholizm, jak i zatrucie alkoholem czy spożycie jego nadmiernej ilości, co na drugi dzień powoduje nieprzyjemne dolegliwości, jest sporym problemem. Z pomocą może przyjść detoks alkoholowy lub esperal. Warszawa jest miastem, w którym otrzymasz profesjonalną pomoc w każdym przypadku. Poznaj bliżej wspomniane metody!
Detoks alkoholowy Warszawa – na czym polega?
Odtrucie alkoholowe to nic innego jak oczyszczenie organizmu z nadmiaru alkoholu. Typowe dolegliwości wynikające ze spożycia alkoholu to: bóle głowy i brzucha, rozdrażnienie, światłowstręt, silne pragnienie czy nadwrażliwość na hałasy. Jeśli się z nimi zmagasz i wynikają one z działania alkoholu, zdecyduj się na odtruwanie alkoholowe Warszawa. Zabieg polega na dożylnym (w formie kroplówki) podaniu płynów, elektrolitów, witamin, leków i antyoksydantów, uzupełniając utracone, cenne składniki. Zabieg trwa około 60 minut. Istnieje możliwość dojazdu do domu pacjenta.
Dla kogo detoks alkoholowy?
Istnieje wiele sytuacji, w których sprawdzi się odtrucie alkoholowe. Warszawa to miasto, gdzie pracują doświadczeni lekarze i specjaliści, pomagający w walce z alkoholizmem. Taki detoks powinien stanowić pierwszy krok w walce z uzależnieniem. Pomaga przejść przez ten trudny czas, uśmierza ból i poprawia samopoczucie, dając kolejną dawkę motywacji do terapii.
Kolejnym wskazaniem do detoksu alkoholowego w postaci kroplówki jest nadmierne spożycie alkoholu, co kolejnego dnia skutkuje licznymi, nieprzyjemnymi konsekwencjami. Uzupełniając utracone składniki, możesz szybko poprawić stan zdrowia i samopoczucie. Nawet jeśli nie zmagasz się z alkoholizmem.
Zaszycie alkoholowe Warszawa – na czym polega?
Zaszycie alkoholowe to bezbolesny zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, polegający na podskórnym umieszczeniu esperalu w formie tabletek, w dawce 1 tabletka na 10 kg masy ciała. Cała procedura wykonywana jest przed doświadczonego lekarza chirurga, co gwarantuje jej pełne bezpieczeństwo i dobre efekty. Po wszyciu leku nakładane są rozpuszczalne szwy, przez co pacjent nie musi wracać do kliniki na ich zdjęcie. Zabieg trwa maksymalnie 30 minut.
Dla kogo zaszycie alkoholowe?
Zaszycie alkoholowe jest metodą idealną do walki z uzależnieniem od alkoholu. Każde spożycie alkoholu skutkuje szybkim wystąpieniem nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak bóle i zawroty głowy, nudności i wymioty, bóle brzucha, napady gorąca, duszności czy splątanie. Dzięki temu alkohol będzie wywoływał negatywne skojarzenia – osoba uzależniona zyskuje świetną motywację, aby przestać pić. Pamiętaj, że leczenie alkoholizmu powinno odbywać się na wielu płaszczyznach, dlatego poza zaszyciem alkoholowym skup się na spotkaniach AA i/lub psychoterapii indywidualnej.
Artykuł sponsorowany