Szklane piramidy pod halami, które prezentowaliśmy jako pierwsi podobają się najbardziej warszawiakom. Koncepcję budowy kompleksu przygotowała holenderska pracownia Bygg Architecture, którą warszawiacy mieli okazję poznać choćby z projektu zielonej kładki nad ulicą Marszałkowską. Miałaby ona połączyć Ogród Saski z Osiedlem za Żelazną Bramą.
W konkursie udział wzięli architekci, artyści, projektanci, studenci i osoby, które chciały podzielić się swoim pomysłem dla Warszawy z zakresu architektury, urbanistyki i sztuki w przestrzeni publicznej. Nadesłano 77 propozycji, na które można głosować do końca sierpnia.
Na początku października odbędzie się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców we wszystkich kategoriach (nagroda tematyczna Jury Konkursowego „PORY ROKU”, nagroda Jury Konkursowego, nagroda Internautów). Uroczystość będzie okazją do zaprezentowania bezpłatnej aplikacji mobilnej FUTUWAWA na system Android. Aplikacja służy do zwiedzania Warszawy szlakiem wyobrażonych placów, budynków, bulwarów, mostów, ulic, instalacji czy mebli miejskich zaprojektowanych przez najlepszych architektów i artystów, studentów i amatorów.
Futuwawa to interaktywna przestrzeń wystawiennicza miejskich projektów związanych z Warszawą. Projekty to propozycje z zakresu sztuki w przestrzeni publicznej, rozwiązań architektonicznych oraz urbanistycznych, których m.in. futurystyczność sprawia, że nie mogą zostać zrealizowane ze względów planistycznych, technologicznych, finansowych. Portal prezentuje także te projekty, które są gotowe do realizacji i być może, w bardzo niedalekiej perspektywie, pojawią się na mapie Warszawy. Dzięki projektowi FUTUWAWA Warszawa posiada interaktywną platformę wystawienniczą miejskich projektów związanych z przyszłością miasta. Platforma ta nie tylko umożliwia dyskusję nad Warszawą, jej możliwościami i bolączkami, ale również stanowi bazę projektów, które mogą zostać wykorzystane przez urzędy, inwestorów czy społeczności lokalne.
Pod tym adresem możecie glosować na prace.