Byliśmy na budowie kompleksu trzech wież The Warsaw Hub. Budowa trzech niebotyków nabiera rumieńców. Pierwsza 85 metrowa wieża, w której znajdą się dwa hotele osiągnęła pełną wysokość. W kwietniu 130 metrów osiągnie budynek B, a w sierpniu ostatnia wieża C.
W kwietniu zniknie zielona siatka z budynku A, który jest przeznaczony na siedzibę dwóch hoteli. To właśnie w tej wieży prace są najbardziej zaawansowane. W tym samym miesiącu najniższy budynek przewyższy budynek B (wieża biurowa) osiągając docelową wysokość 130 metrów. Ostatnia, trzecia również 130 metrowa wieża ma być gotowa w sierpniu. Inwestor przewiduje, że w październiku zakończy również montaż elewacji na ostatnim budynku C.
Z metra pasażem do 19 Dzielnicy
Równolegle z budową prowadzone są prace nad łącznikiem z II linią meta i stacją rondo Daszyńskiego. W niedalekiej przyszłości mieszkańcy Warszawy dzięki łącznikowi będą mogli przejść pod trzema wieżowcami ponad 100 metrowej długości miejskim pasażem, w którym znajdą się sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne. Mieszkańcy Warszawy w podziemnym pasażu będą mogli zrobić zakupy m.in. w Biedronce, czy Rossmannie i przejść nim aż do 19 Dzielnicy nie wychodząc z budynków. Powierzchnię handlowo – usługową przewidziano również w parterach podium całego kompleksu.
Co warto podkreślić belgijski deweloper prowadzi rozmowy z właścicielem sąsiedniej inwestycji – firmą Karimpol, która buduje obok 195 metrowej wysokości wieżowiec Skyliner. Deweloperzy chcą stworzyć spójną przestrzeń pomiędzy wieżowcami. To jeden z nielicznych przykładów na to, że w stolicy można budować spójną przestrzeń publiczną.
Największy kompleks biurowy na Woli
Kompleks będzie się składał z trzech wysokościowców: 85-metrowego budynku hotelowego oraz dwóch 130-metrowych wież biurowych. Wszystkie te obiekty połączyła wspólna pięciokondygnacyjna podstawa. The Warsaw HUB to kompleks łączący w sobie wszystkie funkcje niezbędne do działania nowoczesnych korporacji oraz start-upów. Na powierzchni 113 tys. mkw. znajdą się najwyższej klasy przestrzenie biurowe, a także centrum konferencyjne oraz 3- i 4-gwiazdkowy hotel.
W The Warsaw HUB znajdzie się także koncept sprawdzony w belgijskich inwestycjach Ghelamco. Będzie to przestrzeń coworkingowa, dzięki której nawet najmniejsze firmy będą mogły znaleźć miejsce w nowoczesnym biurowcu.
W kompleksie swoją docelową siedzibę będzie miał również projekt The Heart Warsaw. Jest to platforma łącząca dziś ponad 100 startupów z bankami i międzynarodowymi korporacjami. Obecnie w ramach The Heart Warsaw rozwijane są programy tematyczne, m.in. FinTech i Omnichannel Retail. Wkrótce pojawią się też programy związane np. ze Smart Cities. Partnerem tego przedsięwzięcia obok D-RAFT i Mastercard jest Ghelamco Poland.
Całość dopełni przestrzeń usługowo-handlowa (licząca ok. 6 tys. mkw.), centrum konferencyjne i sportowe, zapewniając najemcom kompleksową infrastrukturę.
The Warsaw HUB ma też wykreować nową, wartościową tkankę miejską. Projekt inwestycji powstał w renomowanej pracowni architektonicznej Andrzeja M. Chołdzyńskiego – autora m.in. stacji centralnego odcinka II linii metra czy siedziby Giełdy Warszawskiej.
Budowa The Warsaw HUB ma zakończyć się na przełomie 2019 i 2020 roku. Szacowana wartość inwestycji to ponad 1 mld zł.
Foto: Jakub Jurkowski/ Light at Night
Tekst Tomasz Reich