Położony w samym sercu części biurowej Mokotowa przy ulicy Abramowskiego Holm House to jedna z najnowszych inwestycji mieszkaniowych spółki Skanska Residential Development Poland i jednocześnie pierwsza w Polsce, która ma szansę uzyskać certyfikat „Obiekt bez barier”. Po 2 miesiącach od wbicia pierwszej łopaty, dzięki m.in. bardzo dobrej organizacji pracy i nowoczesnemu sprzętowi, budowa wyprzedziła harmonogram już o dwa tygodnie. Planowana data uzyskania pozwolenia na użytkowanie to ostatni kwartał 2018 r.
Holm House to nowoczesne i funkcjonalne osiedle położone między dwiema stacjami metra: Wierzbno i Wilanowska, w drugiej linii zabudowy od ul. Domaniewskiej. W ramach pierwszego etapu inwestycji Skanska wybuduje 147 mieszkań o powierzchni od 32 mkw. do 114 mkw. Projekt został wykonany przez renomowaną pracownię architektoniczną Hermanowicz Rewski Architekci i szybko zyskał uznanie klientów. Już w pierwszych miesiącach Skanska sprzedała 30% lokali. Mieszkańcy znajdą tutaj m.in. wewnętrzny ogród, ale i bogatą infrastrukturę usługową: coolomat umożliwiający wygodniejsze zamawianie żywności online, ławkę solarną z możliwością ładowania urządzeń mobilnych, magazyn na przesyłki kurierskie czy rozwiązania typu smart home w standardzie.
Wysoka jakość dzięki współpracy
W wyprzedzeniu harmonogramu kluczowe znaczenie miało również sfinalizowanie na bardzo wczesnym etapie formalności między inwestorem – Skanska Residential Development Poland a generalnym wykonawcą – Skanska SA. Połączenie pracy różnych spółek działających w ramach Grupy Skanska, to stała praktyka firmy. Jedną z korzyści płynących z tej synergii jest wymiana wiedzy i bardzo sprawne prowadzenie procesu inwestycji. Niejednokrotnie tak bliska współpraca znalazła odzwierciedlenie w powstaniu wielu pionierskich projektów Skanska takich, jak np. Osiedle Mickiewicza w Warszawie, które jako pierwsze w kraju spełniło normy środowiskowe i jakościowe prestiżowej certyfikacji BREEAM. Podobnie będzie z osiedlem Holm House.
Osiedle z podwójnym certyfikatem
Holm House będzie również pierwszym osiedlem w Polsce audytowanym pod kątem otwartości i dostępności. Budynek ubiegając się o certyfikat „Obiekt bez barier” zostanie przystosowany do osób z różnymi potrzebami, w tym rodziców małych dzieci, osób starszych czy z niepełnosprawnościami. Tym samym Skanska Residential Development Poland po raz kolejny wyznacza ważny kierunek w rozwoju rynku mieszkaniowego w Polsce.