SERWIS O ŻYCIU W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ I ARCHITEKTURZE

REDAKCJA

REKLAMA

LILLY HATES ROSES w Cudzie nad Wisłą

Strona główna Informacje LILLY HATES ROSES w Cudzie nad Wisłą

Nowa Warszawa zaprasza na kolejny koncert z cyklu Koncertowe Czwartki w Cudzie nad Wisłą! Tym razem na scenie wystąpi zespół Be.My oraz Lilly Hates Roses! Koncerty odbędą się 12 czerwca, o godz. 19:00, bilety w cenie 25 zł można zakupić na ebilet.pl (http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=14724).

Lilly Hates Roses to zespół, który już za sprawą pierwszej nagranej piosenki – czyli pogodnej, bezpretensjonalnej „Youth”, zwrócił na siebie uwagę całego świata, wygrał konkurs Make More Music, organizowany przez Empik i podpisał kontrakt płytowy z Sony Music Poland.

– W tym, co robiliśmy, w ogóle nie było wyrachowania. Trochę nawet śmialiśmy się z tego, że jesteśmy zespołem, który idzie po najmniejszej linii oporu, zupełnie nie narzuca się nikomu, ale owocuje to dość obficie – cieszy się Kamil Durski, założyciel Lilly Hates Roses i autor większości materiału na debiutanckim albumie duetu, zatytułowanym „Something to Happen”.

Album powstawał pod produkcyjną opieką Macieja Cieślaka, co oznacza, że piękne, proste piosenki, odwołujące się do amerykańskiego indie-folku, nie straciły nic z przebojowości, ale zyskały drugie dno. Oraz czwarty wymiar.

– To jeden z najlepszych producentów w tym kraju. Gdyby nie Maciej, pewnie nigdy nie chwyciłbym za gitarę. Pamiętam, jak koledzy jeździli na koncerty Acid Drinkers, a ja naglę poznałem Ściankę. Od razu poczułem, że to jest właśnie to, czego szukałem. A teraz mogłem pracować ze swoim idolem, więc jak tu nie skorzystać z okazji? – wyjaśnia Kamil, który uważa, że w „małej intymności” Lilly Hates Roses tkwi największa siła zespołu. Z kolei Kasia Golomska, czyli druga połowa Lilly Hates Roses, widzi w „Something to Happen” dopełnienie formy akustycznej, zwieńczenie drogi, której pierwszym krokiem było „Youth”.

Jakkolwiek by tego nie nazywali, nie ulega wątpliwości, że debiutu tak mocnego dobrymi piosenkami jak „Something to Happen” dawno na polskiej scenie nie było. Czegoś tak światowego i aktualnego, ale oryginalnego i ponadczasowego zarazem. Nic więc w tym nadzwyczajnego, że Kamil spodziewa się, że przed Lilly Hates Roses teraz „same dobre rzeczy”. Bo to jest bajka z happy endem.
Zespół BE.MY tworzą dwaj bracia, Mattia 22 l. (gitara, śpiew) i Elie 24 l. (perkusja, śpiew). Chłopcy urodzili się we Francji, w Tuluzie, ich rodzice są Polakami. Muzycy tworzą i wykonują indie-r”ocka. Ich przygoda z muzyką rozpoczęła się, gdy Mattia miał 7 lat, a Elie – 9 lat.

Po uzyskaniu dyplomu z literatury w szkole średniej w Bordeaux bracia postanowili kontynuować edukację muzyczną poza Francją. Opuścili dom rodzinny i wyjechali sami do Anglii. Chcąc nadal rozwijać się muzycznie, podejmowali się różnych prac w pubach, restauracjach czy na budowie… Upór i wytrwałość pozwoliła im na studia muzyczne w prestiżowej angielskiej szkole Academy Of Contemporary Music.

Podczas pobytu w Anglii wzięli udział w konkursie Black XS Livesound organizowanym przez Paco Rabanne. Z rąk jury otrzymali zaproszenie do występu przed zespołem Two Door Cinema Club w Londynie.

W czerwcu 2013 roku wzięli udział w castingu do programu talent show „Must Be The Music – Tylko Muzyka”. Bardzo pozytywne reakcje jury i fanów programu spowodowały, że muzycy zdecydowali się zamieszkać w kraju swoich rodziców. W rezultacie dostali się do finału i zajęli drugie miejsce w programie.

Kora mówiła o nich w finale: „Energia, czar, kompozycja, zgranie, inteligencja – wszystko na najwyższym poziomie. Do tej pory zespołu na tak profesjonalnym poziomie jeszcze nie było…”.

Adam Sztaba skomentował ich występ słowami: „Tak by grali Beatlesi, gdyby grali dzisiaj”.

Radiowa premiera ich debiutanckiego singla „Angel’s Romance” miała miejsce pod koniec maja 2014 roku.
W maju 2014 roku awansowali do półfinałów eliminacji Przystanku Woodstock, Festiwalu w Jarocinie oraz zagrali na pierwszym w Polsce akustycznym koncercie w ramach brytyjskiego projektu Sofar Sounds.
31 maja za wykonanie utworu „Angel’s Romance” w konkursie Trendy otrzymali nagrodę Jury festiwalu Top Trendy 2014.

Producentem utworu „Angel’s Romance” jest Bartek Dziedzic (producent płyt: Monika Brodka, Pustki, Artur Rojek), a współproducentem – Paweł Sęk (współproducent płyt: FUN, Pink, Empire Of The Sun).
Teledysk do piosenki został zrealizowany w Ljubljanie (Słowenia).

Link do teledysku: http://www.youtube.com/watch?v=9CcvskcKG1M

Koncertowe Czwartki
Cud Nad Wisłą, Bulwar Flotylii Wiślanej, Warszawa

LILLY HATES ROSES, Be.My
12.06.2014, godz. 19:00
Wstęp: 25 złbemy_lilly_small

Wiadomości

Warszawa rozważa zawieszenie współfinansowania policji

Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy zapowiedział, że w przypadku dalszej eskalacji działań policji na ulicach miasta wstrzyma współfinansowanie...

Nowy najemca w The Warsaw HUB

Firma Sol - Millennium wynajęła ponad 400 mkw. w budynku The Warsaw HUB w Warszawie, którego agentem wyłącznym jest JLL.

ASFALTOWANIE NA DOMANIEWSKIEJ. KIEROWCÓW CZEKAJĄ UTRUDNIENIA

Trwa przebudowa ul. Domaniewskiej między ulicami Samochodową a Pęcherską. Odcinek ten od piątku, 27 listopada, od godz. 18 do niedzieli, 29...

Nowe stawki opłat za śmieci od kwietnia

Opłaty za odpady dla mieszkańców Warszawy będą naliczane według ilości zużytej wody od kwietnia 2021 r. Ta...

Wojewoda podał termin oddania Szpitala Południowego

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł przekazał w czwartek, że powstający na Ursynowie Szpital Południowy zostanie oddany 22 stycznia.

Mieszkania pod inwestycję – 3 lokalizacje, które powinniśmy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego z przeznaczeniem pod inwestycję to bardzo dobra lokata kapitału. Należy jednak dobrze przemyśleć jego lokalizację, gdyż jest to...

Polecane

Muzyczni Koneserzy – cykl bezpłatnych wydarzeń w Centrum Praskim Koneser

Centrum Praskie Koneser nie zapomina o warszawskich melomanach. W ramach Artystycznej Jesieni odbywa się szereg wydarzeń prezentujących różne gatunki muzyczne –...

Wydruki zdjęć Warszawy

Przez lata fotografowaliśmy rosnącą panoramę Warszawy. Zebraliśmy pokaźną kolekcję fotografii stolicy, a teraz chcielibyśmy zaoferować najlepsze zdjęcia w postaci wydruków...

Rozpoczyna się Artystyczna Jesień w praskim Koneserze. Kilkaset wydarzeń dla dzieci i dorosłych.

Przed nami Artystyczna Jesień w Centrum Praskim Koneser, podczas której można będzie bezpłatnie uczestniczyć w wielu wydarzeniach. Do końca roku na...

Tulipan House – aplikacja dla najemcy przyszłością biurowców?

Wyobraź sobie, że w poniedziałek rano wchodzisz do biurowca, w którym pracujesz. Co czujesz? Czy jest to miejsce, o którym możesz powiedzieć,...

Zakończyło się Lato Konesera – cykl wakacyjnych imprez kulturalno-rozrywkowego centrum stolicy

Lato Konesera było niezwykle popularne wśród mieszkańców Warszawy i turystów. W ramach cyklu, zorganizowanego na terenie Centrum Praskiego Koneser od początku...

Wolskie Rotundy według Danuty Karsten

Danuta Karsten stworzyła w Warszawie niezwykle spektakularną instalację w Wolskich Rotundach, na terenie byłej gazowni, zatytułowaną „Stałość w ulotności”.