SERWIS O ŻYCIU W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ I ARCHITEKTURZE

REDAKCJA

REKLAMA

Dlaczego Collegium Civitas maluje murale?

Strona główna Informacje Dlaczego Collegium Civitas maluje murale?

Powstał właśnie na murze okalającym tzw. Patelnię. Na głównej ścianie znajduje się Pałac Kultury i Nauki symbolizujący serce Warszawy – a zarazem siedzibę Collegium Civitas. Składa się z barwnych wzorów geometrycznych, dających efekt kalejdoskopu, oraz z najbardziej charakterystycznych budowli z całego świata, odzwierciedlając wyjątkowo międzynarodowy charakter tej uczelni.

Wrześniowy mural na warszawskiej tzw. „Patelni” powstał dzięki Collegium Civitas. Ale dlaczego jedna z najlepszych polskich uczelni w tym niezwykle często odwiedzanym miejscu maluje symbole miast świata?
Collegium Civitas jest uczelnią niepubliczną non-profit i wszystkie dochody przeznacza na rozwój działalności dydaktycznej, w tym na zapewnienie najwyższej jakości kadry dydaktycznej; dzięki takiemu podejściu w Collegium Civitas wykładają naukowcy z Oxfordu, z University of Tasmania i innych światowych uczelni, a także stypendyści Fulbrighta.
Artystycznym muralem Collegium Civitas chce zwrócić uwagę na to, jak wielki postęp dokonał się w polskim systemie edukacji wyższej w ostatnich dwóch dekadach. Polskie uczelnie włączyły się w światowy nurt nauki i zaczynają być jego równoprawnym uczestnikiem. Collegium Civitas jest jednym z głównych liderów umiędzynarodowienia nauczania – przyciąga nie tylko wybitnych wykładowców z całego świata, lecz także studentów. Warszawa oraz Pałac Kultury i Nauki stały się rozpoznawalnym symbolem edukacji dla studentów w wielu krajach w Europie i na świecie, a Collegium Civitas stanowi miejsce spotkań intelektualnych – otwartych seminariów naukowych, konferencji i wystaw dla uczestników z całego świata.
 – Mural wskazuje na wybitnie prospołeczny profil naszej uczelni – mówi rektor Collegium Civitas prof. Stanisław Mocek. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do studiowania w Collegium Civitas oraz na otwarte seminaria naukowe, debaty i spotkania eksperckie. Zachęcamy do podnoszenia kwalifikacji i edukacji przez całe życie, to od edukacji wszystko co dobre w naszym życiu się zaczyna.
Mural znajduje się na murze tzw. „Patelni” przy Metrze Centrum, na rogu ul. Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich w Warszawie, w jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w Polsce. Dzięki temu uczelnia chce przypominać wszystkim warszawiakom i przyjezdnym, jak ważna jest edukacja i że warto studiować w Warszawie.
Sam mural symbolicznie ukazuje naszą stolicę jako miasto osadzone w kulturze europejskiej i światowej, otwarte, przyjazne młodym ludziom, w szczególności studentom.

Projekt muralu powstał z inspiracji graficzki Marty Lewandowskiej z Collegium Civitas, a został wykonany przez agencję Good Looking. Nawiązuje do światowych trendów street artu i podkreśla nieszablonowy sposób myślenia, jaki promujemy wśród studentów Collegium Civitas. Inspiracją dla niego było Sao Paulo, które dopuszcza obecność wyłącznie sztuki w swojej przestrzeni. Właśnie na ulicach tego brazylijskiego miasta można podziwiać murale wykonane obraną przez nas techniką. Prace nad muralem agencja rozpoczęła w drugim tygodniu września, trwały one siedem dni i oglądać go będzie można do połowy października.

Wiadomości

Henryk Jerzy Chmielewski nie żyje

- Nie żyje Henryk Jerzy Chmielewski, Papcio Chmiel, autor najbardziej znanej polskiej serii komiksowej, „tata” Tytusa, powstaniec warszawski, polski patriota. Był...

Mural na 100. rocznicę urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

W stulecie urodzin jednego z patronów roku 2021, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Narodowe Centrum Kultury odsłoniło mural poświęcony jego pamięci. 

Skyliner z pozwoleniem na użytkowanie

  Jeden z najwyższych biurowców w Warszawie - Skyliner - należący do...

Apartamenty na Wilczej 19 gotowe do zamieszkania

Deweloper RealCo, działający od 2010 roku na polskim rynku nieruchomości, zakończył rewitalizację XIX-wiecznej kamienicy w sercu warszawskiego Śródmieścia. Wszystkie apartamenty były...

Kompleks przy Zaruby przyjął pierwszych uczniów

Dzieci z Ursynowa zyskały właśnie nowe miejsce do nauki i opieki w nowoczesnym zespole szkolno-przedszkolnym przy ul. J. Zaruby 7.

DZIELNICA MIESZKANIOWA METRO ZACHÓD – KOLEJNY ETAP W SPRZEDAŻY

Dom Development wprowadził do oferty 140 mieszkań i 5 lokali użytkowych w ramach nowego etapu projektu Dzielnica...

Polecane

Zimowe szaleństwo na Pradze. Piruet zaprasza na lodowisko do Konesera

W świątecznej scenerii Placu Konesera pojawiło się lodowisko na świeżym powietrzu, które będzie otwarte aż do końca lutego. Podczas  przerwy świątecznej...

Wydruki zdjęć Warszawy

Przez lata fotografowaliśmy rosnącą panoramę Warszawy. Zebraliśmy pokaźną kolekcję fotografii stolicy, a teraz chcielibyśmy zaoferować najlepsze zdjęcia w postaci wydruków...

Rozpoczyna się Artystyczna Jesień w praskim Koneserze. Kilkaset wydarzeń dla dzieci i dorosłych.

Przed nami Artystyczna Jesień w Centrum Praskim Koneser, podczas której można będzie bezpłatnie uczestniczyć w wielu wydarzeniach. Do końca roku na...

Tulipan House – aplikacja dla najemcy przyszłością biurowców?

Wyobraź sobie, że w poniedziałek rano wchodzisz do biurowca, w którym pracujesz. Co czujesz? Czy jest to miejsce, o którym możesz powiedzieć,...

Zakończyło się Lato Konesera – cykl wakacyjnych imprez kulturalno-rozrywkowego centrum stolicy

Lato Konesera było niezwykle popularne wśród mieszkańców Warszawy i turystów. W ramach cyklu, zorganizowanego na terenie Centrum Praskiego Koneser od początku...

Wolskie Rotundy według Danuty Karsten

Danuta Karsten stworzyła w Warszawie niezwykle spektakularną instalację w Wolskich Rotundach, na terenie byłej gazowni, zatytułowaną „Stałość w ulotności”.