Z okazji Tygodnia Bezpieczeństwa wraz z firmą Skanska Property Poland zapraszamy Was na zwiedzanie budowy kompleksu biurowego Spark powstającego przy ulicy Wolskiej 6. Ze względu na wymogi bezpieczeństwa związane ze zwiedzaniem czynnego placu budowy liczba miejsc jest ograniczona, dlatego aby zobaczyć jak powstaje najnowszy projekt Skanska będziecie musieli wykazać się kreatywnością.
Aby wziąć udział w konkursie:
- Zrób zdjęcie, nagraj krótki filmiki lub GIFa na tle powstającego warszawskiego kompleksu biurowego Spark (ul. Wolska 6) i pokaż swoje pozytywne emocje podczas majówki. Przybiegnij, przyjedź rowerem, zabierz przyjaciół!
- Wybierz jedną z poniższych opcji:
- Zdjęcie opublikuj na ścianie Fanpage Nowa Warszawa (https://www.facebook.com/warszawaodnowa/)
- Zdjęcie opublikuj na portalu Instagram i oznacz #SparkbySkanska #nowawarszawa
- Zdjęcie opublikuj w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku
- Zdjęcia można zgłaszać od 27.04 do 09.05 włącznie
Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy 10. Autorów zaprosimy na zwiedzanie budowy. Zwycięzcy wejdą w rolę doradców Skanska – ocenią bezpieczeństwo na budowie i dowiedzą się jak firma na co dzień dba o bezpieczeństwo swoich pracowników.
Koniecznie zapoznajcie się ze szczegółowym regulaminem konkursu!
Tegoroczny Tydzień Bezpieczeństwa Skanska jest poświęcony zdrowiu i dobremu samopoczuciu . W związku z rosnącą świadomością tego co ma wpływ na nasze zdrowie psychiczne, Skanska przygotowała działania edukacyjne dla swoich pracowników.
Pracownicy, którzy nie czują się komfortowo lub cierpią z powodu nadmiernego stresu, mogą mieć problemy ze skupieniem się co może narazić ich i otoczenie na ryzyko. Brak czasu na odpoczynek i relaks może doprowadzić do pogorszenia ogólnego stanu zdrowia. Na placu budowy brak skupienia może być fatalny w skutkach.
„Nasza długofalowa strategia na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa jest głęboko zakorzeniona w naszych wartościach, gdzie” opieka nad życiem „jest jednym z podstawowych założeń. Tegoroczny Safety Week 2018 ma na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowia i dobrego samopoczucia. Dla nas to naturalny krok w holistycznym podejściu do środowiska pracy naszych pracowników „, mówi Neil Moore, wiceprezes ds. Bezpieczeństwa i higieny pracy, Skanska.
Spark został zaprojektowany z myślą o potrzebach wszystkich użytkowników – pracowników, ale także okolicznych mieszkańców i osobach niepełnosprawnych. Dzięki audytowi jaki na wczesnym etapie prac projektowych przeprowadziła Fundacja Integracja, projekt Spark jako pierwszy budynek biurowy, już w momencie oddania do użytku, otrzyma certyfikat „Obiekt bez barier”. Aby zapewnić dobre samopoczucie osobom, które na co dzień będą korzystać z przestrzeni Spark, do współpracy przy projektowaniu zostały zaproszone fundacje: Na Miejscu oraz Project for Public Spaces, specjalizujące się w planowaniu przyjaznej przestrzeni miejskiej. Dzięki konsultacjom z ekspertami oraz wsparciu fundacji przy zebraniu opinii od mieszkańców możliwe będzie dostosowanie Spark do wskazanych potrzeb, ze szczególnym nastawieniem na wymagania matek z dziećmi, osób starszych i osób z różnymi ograniczeniami.
Spark będzie projektem, który nada Serkowi Wolskiemu wielkomiejski charakter, zapewniając wysokiej jakości przestrzeń publiczną i klasyczną, elegancką architekturę. Na specjalnie dostosowanym tarasie pierwszego budynku, zostaną zainstalowane ule, którymi będą się opiekować profesjonalni pszczelarze, a pozyskany w ten sposób miód będzie można kupić w tutejszej kantynie. Nie zapomniano także o zwierzakach – na terenie Spark zaplanowano specjalne poidełka dla czworonogów. Projekt architektoniczny kompleksu przygotowała jedna z najsłynniejszych polskich pracowni projektowych – Kuryłowicz & Associates.
Przeczytaj także:
Skanska rozpoczyna budowę Spark
Skanska Polska przeniesie się do wieżowca Spark!