Pod koniec października rozpoczęły się prace budowlane w najnowszej inwestycji Syreny Invest na Targówku. Prowadzi je firma Totalbud, generalny wykonawca, który sprawdził się przy realizacji budynku przy ul. Mińskiej 45. Inwestycja Klukowska 54 jest jedną z niewielu, w której zostanie wdrożony proekologiczny system zagospodarowania wody deszczowej, dzięki czemu właściciele mieszkań będą mogli zaoszczędzić od 15% do 35% wysokości opłat eksploatacyjnych.
Najnowszy projekt dewelopera o hiszpańskich korzeniach, firmy Syrena Invest, wkracza w fazę realizacji. Inwestor wybrał generalnego wykonawcę, firmę Totalbud, która zobowiązała się zakończyć prace budowlane do końca maja 2023 roku. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i przekazywanie mieszkań przyszłym nabywcom zaplanowane jest na III kwartał 2023 roku.
Kameralna i ekologiczna inwestycja
Projekt wykonawczy inwestycji Klukowska 54 składający się z trzech segmentów, został opracowany przez pracownię 90 Architekci, która będzie sprawowała nadzór autorski. Z kolei firma APP Projekt, tak jak w przypadku inwestycji przy ul. Mińskiej 45, obejmie nadzór inwestorski.
Targówek wzbogaci się o 61 mieszkań o powierzchni od 30,4 m2 do 116,7 m2, z balkonami do około 30 m2, tarasami do 57,7 m2 oraz lokale z ogródkami, których powierzchnia wyniesie do 228,35 m2. Zapewnionych zostanie również 85 podziemnych miejsc garażowych, komórki lokatorskie i boksy rowerowe.
Inwestycja na Targówku narzuca na zespół architektoniczno-budowlany szczególne wymagania, ponieważ będzie jedną z niewielu na mapie Warszawy, wyposażonych w system zagospodarowania wody deszczowej. Deweloper, tuż po zakupie gruntu, wprowadził tą unikalną technologię do pierwotnego projektu architektonicznego. Inwestycja będzie wyposażona w mechanizm zagospodarowania wody deszczowej, który obejmie rozwiązania ograniczające odpływ wód opadowych do odbiorników i infrastrukturę umożliwiającą ich wykorzystanie. By wykorzystać te możliwości, projektanci przewidzieli infrastrukturę, która pozwoli zatrzymać na terenie inwestycji odpowiednią ilość wody deszczowej w zbiorniku retencyjnym, zagospodarować ją do spłukiwania toalet i podlewania terenów zielonych. Istotnym elementem instalacji jest dualna instalacja wodociągowa, tj. oddzielna dla wody pobieranej z sieci miejskiej dla potrzeb spożywczych i mycia oraz do spłukiwania toalet.
Poza ważną częścią strategii firmy, troską o środowisko naturalne, ekologiczna technologia ma zachęcić potencjalnych klientów do decyzji o kupnie mieszkania, ponieważ zgodnie z wyliczeniami ekspertów, oszczędność dla właściciela mieszkania może wynieść od 15% do 35% wysokości opłat eksploatacyjnych za lokal. Jest to możliwe, ponieważ zostaną obniżone koszty dostawy wody, odprowadzania ścieków sanitarnych i wód do miejskich systemów kanalizacyjnych oraz zagospodarowania odpadów stałych. Dodatkowo deweloper zaaranżuje zielony dach na jednym z segmentów, a na parkingu podziemnym miejsce przystosowane do ładowania samochodów elektrycznych.