Działka przy Chmielnej 75, która należała do Poczty Polskiej ma nowego właściciela. Nieoficjalnie wiadomo, że nabywcą jest firma deweloperska z Bielska – Białej. W swoim portfolio ma wysokiej klasy obiekty biurowe w Krakowie, Katowicach i we Wrocławiu oraz jeden w Warszawie. Firma od dłuższego poszukiwała atrakcyjnej działki pod zabudowę.
To ogromny zwrot w historii działki położonej przy Chmielnej 75. W 2007 zakończono rozbiórkę odbudowanego po wojnie fragmentu Centralnego Dworca Pocztowego. Zabytkowe budynki poszły pod kilof, pod budowę nowej siedziby Poczty Polskiej.
Od początku planowano w tym miejscu 130 metrowej wysokości wieżowiec. Do realizacji tej inwestycji nie doszło, bo jak twierdziły ówszczesne władze Poczty Polskiej, budowa gmachu przekarczała możliwości fianansowe firmy.
Ostatecznie Poczta Polska przeniosła się do wybudowanego przez Polski Holding Nieruchomości kompleksu biurowego przy Galerii Mokotów, a działkę przy Chmielnej pocztowcy postanowili wydzierżawić prywatnej firmie na pięć lat.

Implant miał powstać na działce po wyburzonym budynku Dworca Pocztowego przy Żelaznej. Spółka Nowa Epoka Handlu wydzierżawiła działkę od Poczty Polskiej na pięć lat. Według zapowiedzi cały obiekt miał składać się 272 kontenerów. W ramach całej inwestycji miało powstać 5 tysięcy mkw powierzchni użytkowej.
Niestety, z zapowiadanego kompleksu, który miał składać się 272 kontenerów pozostały tylko wspomnienia. Niestety budowa od samego początku miała kłopoty. Pierwotnie Implant miał być otwarty w 2018 roku. Rozpoczętą budowę w 2020 roku pokrzyżowała pandemia Covid-19. Najemcy, którzy mieli wynajmować kontenery pod swoją działalność zaczęli się wycofywać. A dwa temu firma zdecydowała się pozyskać na stronie crowdfundingowej indywidualnych inwestorów. Mimo ambitnych planów budowy kolejnych Implantów m.in. w Gdańsku, Krakowie, we Wrocławiu nie udało się sprzedać odpowiedniej liczby akcji. Ostatecznie firma zbankrutowała i Poczta Polska wypowiedziała Implantowi umowę dzierżawy.
Poczta Polska działkę sprzedała inwestorowi na początku września. Nieoficjalnie wiemy, kto jest nabywcą terenu, ale na razie nie możemy ujawnić jego nazwy. Nowy właściciel sąduje możliwości zabudowy działki, ale jego ambicją jest budowa obiektu nawet do 150 metrów wysokości.
Wstępne szczegóły będziemy mogli podać dopiero po targach nieruchomości w Niemczech.
Cena wywoławcza za ponadhektarową działkę w centrum Warszawy została wyceniona na poziomie 120 mln zł.