Materiały, które można sprzedać na skupie złomu

    0
    1410

    Zbieranie złomu budzi w Polsce niezbyt pozytywne skojarzenia. Tymczasem, jest to działanie, dzięki któremu możesz naprawdę zrobić coś dobrego dla środowiska naturalnego. Jeżeli zastanawiasz się ile kosztuje złom oraz ile możesz zarobić, oddając miedź w skupie, to koniecznie czytaj dalej! Sprawdź nasz krótki przewodnik na temat tego, jakie cenniki mają skupy złomu w Warszawie. Dowiesz się również, jakie materiały możesz sprzedać w takim miejscu.

     

    Metale kolorowe

    Czym są metale kolorowe? Generalnie, są to materiały, które nie mają w swoim składzie żelaza. Znaleźć je można zarówno w opakowaniach do żywności, ale też elementach urządzeń elektronicznych, różnych maszyn czy nawet narzędzi. Jednym z najpowszechniej spotykanych metali kolorowych jest miedź. To jednak niejedyny materiał tego rodzaju jaki możesz oddać w dobrej cenie na skup złomu. Jakie jeszcze metale kolorowe możesz sprzedać na skupie złomu? Oto lista materiałów:

    • Cyna
    • Ołów
    • Aluminium
    • Brąz
    • Mosiądz

    Miedź znajdziemy praktycznie w każdym urządzeniu elektronicznym, jakie dostępne jest na rynku. Jest obecny w pralkach, kuchenkach, suszarkach, klimatyzatorach…lista jest naprawdę długa! Miedź to materiał, który szczególnie ceniony jest za swoje właściwości przewodzące. Elementy miedziane znajdziesz choćby w kablach instalacyjnych, które montowane są w budynkach mieszkalnych. Obwody w gniazdkach, różnego typu wyłącznikach czy też oprawach oświetleniowych wykonane są właśnie z miedzi.
    Cena za kilogram miedzi jest na tyle atrakcyjna, że warto poszukać w swoim domu niepotrzebnych przedmiotów zawierających ten surowiec. Zamiast zajmować niepotrzebnie przestrzeń, pozwolą Ci całkiem nieźle zarobić!

    Innym metalem, który możesz oddać na skupie jest cyna. To materiał, który doskonale przewodzi prąd i jest odporny na korozję. Cynę znaleźć możemy zarówno w przedmiotach elektronicznych, jak i w wielu częściach samochodowych. A dzięki swoim właściwościom przewodzącym, jest chętnie wykorzystywany jako lutowie – czyli materiał, który łączy ze sobą inne metale. Cyna jest metalem o srebrnej barwie, z lekkim dodatkiem niebieskiego.

    Wspominaliśmy też o mosiądzu. To materiał, który wykorzystywany jest często do wykonywania dekoracji w domu. Rozpoznać go można po charakterystycznym kolorze – pomarańczowo-złotym. Wraz z latami eksploatacji, mosiądz ciemnieje.

    Złom to dla wielu osób synonim miejsca, które prowadzi skup puszek. Rzeczywiście, aluminium, z którego wykonane są puszki bardzo chętnie jest przyjmowane przez tego typu firmy. Ale to nie jedyne elementy zawierające ten drogocenny materiał. Z aluminium wykonane są choćby także obręcze kół w samochodach. Felgi, które nie nadają się już do eksploatacji (na przykład z powodu uszkodzeń), również możesz oddać na skup. Jak rozpoznać czy dany produkt zawiera aluminium? To metal o charakterystycznym, srebrnym kolorze. Dużą zaletą aluminium jest jego plastyczność – powinien dosyć łatwo dać zgnieść się w dłoniach.

    Metale, na których można najlepiej zarobić

    Jaka jest cena kilograma miedzi w skupie? Ile kosztuje ołów na skupie? I czy w ogóle zbieranie złomu się opłaca? Zacznijmy od cen puszek aluminiowych. Cenniki skupu złomu w Warszawie pokazują, że za taki materiał otrzymać można od 3 do 4 złotych za 1 kilogram. Ile jest puszek na kilogram? Średnio jest to około 55-60 puszek po piwie. Wychodzi więc całkiem sporo zbierania. Z drugiej strony – jeżeli zamierzałeś i tak wyrzucić te puszki, to w ten sposób przynajmniej możesz coś na nich zarobić.

    Zbieranie złomu zdecydowanie bardziej opłaca się w przypadku innych metali kolorowych. Cena kilograma miedzi w skupie pozwala już zarobić znacznie lepsze pieniądze niż w przypadku puszek. Warto zatem poszukać w domu czy nie masz jakichś niepotrzebnych urządzeń elektronicznych. Laptop, stary telefon czy nawet telewizor może Ci jeszcze przynieść całkiem spory zysk. Ostrzegamy tylko – nie próbuj przetapiać miedzi samodzielnie! Lepiej oddać cały produkt do skupu.

    Surowce wtórne

    Inne surowce wtórne to choćby papier. Cena makulatury na skupie również potrafi pozytywnie zaskoczyć. Zamiast wyrzucać niepotrzebne książki, gazety czy inne wyroby z papieru, warto oddać je na skup makulatury. Ile możesz w ten sposób zarobić? Cena makulatury zależy od danego punktu. Wiadomo, nie są to jakieś zawrotne sumy, ale oddając takie materiały nie tylko sprzątasz swój dom z niepotrzebnych rzeczy, ale również działasz na korzyść środowiska.

    W legalnym skupie tego nie sprzedasz

    Czy są jakiekolwiek materiały, których nie sprzedasz na legalnym skupie złomu? Tak! Choćby niektóre elementy z mosiądzu – jak monety. Obrót monetami będącymi w obiegu jest zabroniony przez prawo.

    Dowiedz się więcej o ofercie skupu złomu w Warszawie

    Ceny za metale kolorowe na skupie kuszą. Warto jednak pamiętać, że w takich miejscach oddać możesz tylko te rzeczy, które należą do Ciebie. Wiele osób, które ze zbierania złomu uczyniły sobie sposób na życie, próbuje pozbyć się choćby elementów infrastruktury drogowej – na przykład znaków, barierek czy pokryw studzienek. To nielegalna praktyka!