REDAKCJA

REKLAMA

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Pięć największych biurowców w 2020 r. otworzy się w Warszawie. Zajmą powierzchnię 28 boisk piłkarskich

Strona główna Nieruchomości Biura Pięć największych biurowców w 2020 r. otworzy się w Warszawie. Zajmą powierzchnię...

Ponad 202 tys. mkw. będzie miało pięć największych biurowców, które zostaną otwarte w 2020 r. w Warszawie. To mniej więcej tyle powierzchni co 28 boisk do piłki nożnej.  Większość wieżowców powstaje przy Rondzie Daszyńskiego. Poznajcie inwestycje, które zmienią panoramę Warszawy.

W sumie w stolicy w tym roku przybędzie 19 nowych biurowców o łącznej powierzchni około 423 tys. mkw. Budynki, które zostaną udostępnione w 2020 r. w miastach regionalnych, będą miały zdecydowanie mniejszą powierzchnię biurową. Dziesięć największych z takich inwestycji zapewni najemcom 207 tys. mkw.

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-skyliner-generation-park-the-hub-warsaw-unit-3

Tak okolice randa Daszyńskiego wyglądały jeszcze w czerwcu 2019 roku:

rondo-daszynskiego-wiezowce-czerwiec-zdjecia-warszawa-generation-park

rondo-daszynskiego-wiezowce-czerwiec-zdjecia-warszawa-the-hub

rondo-daszynskiego-wiezowce-czerwiec-zdjecia-warszawa-unit-i-generation-park

rondo-daszynskiego-wiezowce-czerwiec-zdjecia-warszawa-warsaw-unit

Warszawa nie zamierza oddawać palmy pierwszeństwa. W tym roku zdeklasuje inne regiony pod względem nowopowstałej przestrzeni do pracy. To otwarcia, na które długo i niecierpliwie czekało wielu najemców, którzy zderzali się ze znaczącą luką podażową, szczególnie w centrum stolicy. Jednocześnie rynek biurowy w naszym kraju cały czas intensywnie rozwija się w innych dużych miastach, szczególnie w Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu. Mają one ogromny potencjał, dzięki któremu coraz częściej ściągają wzrok inwestorów. Rok 2020 jest wyjątkowy pod względem nowych otwarć na warszawskim rynku biurowym, jednak przewiduję, że w kolejnych latach pozostałe miasta będą coraz bardziej deptać stolicy po piętach – mówi Mikołaj Sznajder, Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych CBRE.

wydruki zdjęcia warszawa

Największy biurowiec w naszym kraju, który zostanie oddany do użytku w 2020 r. to Mennica Legacy Tower o ponad 46 tys. mkw. powierzchni biurowej. Inwestorem jest deweloper Golub Get House. Wieżowiec powstaje na warszawskiej Woli, w centralnym obszarze miasta i liczy 32 piętra.

Za projekt architektoniczny kompleksu odpowiada pracownia Goettsch Partners z Chicago i jej lokalny partner, biuro projektowe Epstein. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na jesień 2019 roku. Głównym najemcom wieży jest mBank, a w niższym budynku swoje biura serwisowane uruchomił WeWork. Inwestor w przyszłym roku planuje rozpoczęcie budowę kolejnego wieżowca u zbiegu Żelaznej i Grzybowskiej. Będzie to 140 metrowej wysokości wieża Liberty Tower z przeznaczeniem na hotel i apartamenty.rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-panorama-1

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-panorama-2

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-panorama-3

Niemniej atrakcyjnie zapowiada się kompleks Fabryka Norblina powstający obok Mennicy. Nowy kompleks będzie stanowił integralną część miasta. Na pofabrycznych terenach powstaje ponad 66 tys. mkw. powierzchni użytkowej, z czego 40 tys. mkw. będą stanowiły biura. Pozostałe ponad 26 tys. mkw. będzie kompilacją kilku] funkcji: handlowej, gastronomicznej, usługowej, rozrywkowej, kulturalnej oraz wellness. Na tej powierzchni znajdzie się m.in. kino butikowe, BioBazar, foodhall z ponad 20 konceptami gastronomicznymi, Piano Bar z muzyką na żywo oraz zlokalizowana na 9. piętrze restauracja The Garden z widokiem na centrum Warszawy.

art-norblin-warszawa-zdjecia

Wśród najemców biurowych znajdzie się m.in. nowy koncept coworkingowy na polskim rynku – rent24. Dla użytkowników kompleksu został przewidziany 4-poziomowy, podziemny parking na 750 miejsc oraz 200 dedykowanych miejsc dla rowerzystów. Budynki będą wyposażone w szereg ekologicznych rozwiązań – w fazie projektowej otrzymały precertyfikację BREEAM na poziomie Very Good. Kompleks będzie oddany do użytku w 2021 roku.

Rondo Daszyńskiego wystrzeliło w górę

Najwięcej wysokich budynków powstaje przy Rondzie Daszyńskiego na Woli. W tym roku do użytku zostanie oddany przy stacji metra Rondo Daszyńskiego 195 metrowej wysokości Skyliner.

Skyliner jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Osiągnie wysokość 195 metrów, co da mu miejsce w ścisłej czołówce warszawskich biurowców. Budynek będzie się składać z 30 poziomów biurowych oraz 4 przeznaczonych na cele handlowo-usługowe, które będą dostępne zarówno dla najemców budynku, jak i mieszkańców Warszawy.

 

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-skyliner-2

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-skyliner-the-hub-1

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-skyliner-the-hub-2

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-skyliner-the-hub-3Na ponad 3 tys. mkw. powierzchni znajdą się: m.in. sklepy, restauracje, kawiarnie, fitness czy show roomy znanych marek. Bezpośrednie sąsiedztwo budynku zostanie zagospodarowane w sposób przyjazny dla przechodniów, którzy będą mogli skorzystać z oferty handlowo-usługowej oraz gastronomicznej biurowca. Dodatkowo na wysokości 165 m są planowane dwa poziomy Skybaru z widokiem na panoramę miasta, na które będzie można wjechać dedykowaną windą. rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-skyliner-generation-park-the-hub-warsaw-unit-1

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-skyliner-generation-park-the-hub-warsaw-unit-2

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-skyliner-generation-park-the-hub-warsaw-unit-4

Na 23 kondygnacji powstał showroom – finalny pokój biurowy, z którego można podziwiać panoramę Warszawy i przekonać się jak będą wyglądały wnętrza biurowca. Generalny Wykonawca – Warbud, a za projekt architektoniczny odpowiada APA Wojciechowski.

Wśród największych inwestycji w kraju trzeba wymienić także The Warsaw HUB. The Warsaw HUB będzie najbardziej innowacyjnym projektem w historii Ghelamco. Miejscem łączącym świat nowoczesnych technologii, przyjaznym zarówno startupom, jak i korporacjom. Będzie również przykładem wysokiej klasy architektury oraz miastotwórczości, konsekwentnie realizowanej przez Ghelamco – prekursora tej idei na polskim rynku.

The Warsaw HUB to zaawansowany technologicznie kompleks, łączący w sobie wszystkie funkcje niezbędne do działania nowoczesnych korporacji oraz startupów. Na powierzchni 113 tys. mkw. znajdą się najwyższej klasy przestrzenie biurowe, a także centrum konferencyjne oraz 3- i 4-gwiazdkowy hotel.

Projekt inwestycji powstał w renomowanej pracowni architektonicznej Andrzeja M. Chołdzyńskiego – autora m.in. stacji centralnego odcinka II linii metra czy siedziby Giełdy Warszawskiej.

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-skyliner-the-hub-warsaw-unit-generation-park

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-skyliner-warsaw-unit-generation-park-1

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-skyliner-warsaw-unit-generation-park-2

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-skyliner-warsaw-unit-generation-park-3Osadzone na wspólnej, liczącej blisko 100 metrów podstawie wieżowce (dwa 130-metrowe i jeden 85-metrowy) stworzą spójną, wielkomiejską pierzeję wzdłuż ulicy Towarowej i widoczną z wielu miejsc stolicy dominantę ronda Daszyńskiego. Wzdłuż kompleksu, zarówno od strony ulicy Towarowej, jak i od jego zaplecza, powstanie atrakcyjnie zaprojektowana przestrzeń publiczna w postaci miejskich pasaży. Podobnie jak w przypadku pobliskiego placu Europejskiego, zlokalizowane tu zostaną kawiarnie, restauracje i punkty usługowe. Kompleks trzech wież ma być oddany do użytku w tym roku.

Ghelamco przy Rondzie Daszyńskiego buduje czwarty wieżowiec. Ponad 202 metrowy Warsaw Unit ma być gotowy w przyszłym roku. rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-warsaw-unit-2

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-warsaw-unit-3

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-warsaw-unit-4

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-warsaw-unit-5

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-warsaw-unit-6

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-warsaw-unit-7

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-warsaw-unit-generation-park-1

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-warsaw-unit-generation-park-2

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-warsaw-unit-generation-park-3

rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-warsaw-unitObiekt będzie liczył 180 metrów wysokości. Wraz z urządzeniami technicznymi na dachu sięgnie 202 metrów. Zapewni najemcom około 57 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 45 piętrach. Budżet inwestycji wynosi blisko 200 mln euro.

Za architekturę Warsaw UNIT odpowiada Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury, która jest również współautorem wieżowca Warsaw Spire.– Nasz budynek ma być funkcjonalistyczną maszyną czerpiącą energię z tętniącego życiem centrum biznesowego miasta. Transparentność ścian dolnej kondygnacji ma na celu uzyskanie wrażenia przenikania się ruchu ulicznego z życiem toczącym się wewnątrz budynku – mówi architekt Adam Wagner, prezes Projekt Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektury i autor projektu Warsaw UNIT.

 

Jednym z najciekawszych elementów architektury Warsaw UNIT będzie zastosowanie w części obiektu elewacji typu Dragon Skin, czyli fasady kinetycznej, złożonej z kilku tysięcy ruchomych płytek. – Będzie ona reagować w widoczny sposób na każdy, nawet najdelikatniejszy, powiew wiatru, tworząc na swojej powierzchni niepowtarzalne obrazy modelowane siłami natury – tłumaczy Adam Wagner. To rozwiązanie zostanie zastosowane w Polsce po raz pierwszy.

 

W parterze budynku przewidziano miejsce na lokale usługowe i gastronomiczne, dostępne dla wszystkich z poziomu ulicy. Obiekt będzie wyposażony w parking mieszczący ponad 450 samochodów, który zajmie 3 poziomy pod ziemią i 8 w części naziemnej, zlokalizowanej w podium wieżowca.

Tylko tych pięć biurowców, które będą oddane w tym roku dostarczy na rynek aż 202 tys. mkw. przestrzeni biurowej, czyli tyle co 28 boisk piłkarskich i niewiele mniej, niż dziesięć największych biurowców, które zostaną oddane w tym roku w miastach regionalnych.

Skanska stawia na „Pokolenia”

Sięgający 140 metrów budynek zlokalizowany bezpośrednio przy Rondzie Daszyńskiego dostarczy 47 000 mkw. powierzchni biurowej, a na niej między innymi 6 niepowtarzalnych na rynku przestrzeni typu sky- office. Budynek będzie certyfikowany w systemie WELL i LEED, a na jego szczycie powstanie zielony taras.rondo-daszynskiego-wiezowce-warszawa-zdjecia-generation-park

Generation Park Y to trzeci, najwyższy budynek wieńczący kompleks Skanska powstający przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Będzie miał 38 kondygnacji nadziemnych i 4 piętra podziemnego parkingu. Dostarczy on niemal 47 000 mkw. powierzchni biurowej, 323 miejsc parkingowych dla samochodów i 185 miejsc rowerowych. Najemcy będą mieli do dyspozycji aż sześć powierzchni typu sky-office (o podwójnej wysokości), zlokalizowanych na różnych piętrach. Dają one możliwość stworzenia niepowtarzalnych przestrzeni z wyjątkowym widokiem na Warszawę. Dodatkowym wyróżnikiem budynku będzie zielony taras na 35 piętrze, czyli na wysokości 127 metrów nad poziomem ulicy, z widokiem na centrum Warszawy.

Kompleks biurowy powstał w pracowni JEMS Architekci. Planowany termin oddania biurowca do użytku to pierwszy kwartał 2021 roku.
top-5-warszawa
W regionach biura też urosną

Dziesięć największych biurowców, które zostaną udostępnione najemcom w 2020 r. w miastach regionalnych w 2020 r. zajmie w sumie powierzchnię 207 tys. mkw. W pierwszej piątce znalazły się Face 2 Face II w Katowicach, Olivia Prime B i Wave phase I w Gdańsku, Centrum Południe I we Wrocławiu i High 5ive 4 w Krakowie. Przestrzeń jaką udostępnią najemcom obejmie od ponad 21 tys. mkw. w krakowskim High 5ive 4 do ponad 26 tys. mkw. w katowickim Face II Face.

 

Zdjęcia: Jakub Jurkowski/ Light At Night

Jesteś świadkiem wydarzenia w Warszawie lub chcesz podzielić się informacjami na temat nowych inwestycji? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub pisz redakcja@nowawarszawa.pl

Wiadomości

Siedem ofert na budowę tunelu w Wesołej

Między 90,7 a 149,4 mln zł zaproponowały firmy, które chcą wybudować tunel w Wesołej pod linią kolejową nr 2 Warszawa Zachodnia-Terespol. Właśnie...

Nie rezygnuj z życia! Tabliczki z bardzo ważnym przesłaniem zawisły na mostach w stolicy

Na warszawskich mostach pojawiły się tabliczki informacyjne kierowane do osób w kryzysie samobójczym. Znalazło się na nich hasło „Nie rezygnuj z...

UNIQLO z drugim stałym sklepie w Warszawie! W samym sercu stolicy!

Najbardziej prestiżowy adres handlowy stolicy– Wars Sawa Junior w ścisłym centrum Warszawy, należący do G City Europe – stanie się lokalizacją...

Wszystkie biura w otulonym zielenią kampusie Forest wynajęte

HB Reavis, właściciel i zarządca nieruchomości komercyjnych, podpisał 7-letnie umowy najmu ze spółkami z grupy Transition Technologies. Zajmą one łącznie prawie...

NU2 Warszawa Wola: Skanska wprowadza do sprzedaży 36 mieszkań „pod klucz”

Skanska Residential Development Poland wprowadza do sprzedaży ofertę Sitta w ramach inwestycji NU2 Warszawa Wola. Docelowo dostępnych będzie 36 mieszkań wykończonych...

Polecane

Westfield Days – odkryj trendy, którymi możesz się dzielić w Westfield Mokotów

Lato powoli się kończy, ale na warszawskim Mokotowie nadal będzie gorąco. W ostatni weekend września w Westfield Mokotów odkryjesz najnowsze trendy w...

XVI WARSZAWSKIE TARGI MIESZKANIOWE DOM 2024

Już w ten weekend (21-22.09.2024 ) w Pałacu Kultury i Nauki odbędą się Warszawskie Targi Mieszkaniowe DOM 2024. To już szesnasta edycja...

IL DIVO w Polsce: Wyjątkowy Jubileuszowy Koncert w Warszawie

Międzynarodowy kwartet wokalny IL DIVO, z okazji swojego 20-lecia, wystąpi na żywo w Polsce. Koncert odbędzie się 22 września w PreZero...

Najważniejszy festiwal twórców wizualizacji już jesienią w Warszawie

Trzy dni dyskusji, prezentacji i warsztatów wokół najnowszych i najbardziej znaczących zagadnień w świecie wizualizacji architektonicznych (i nie tylko). Na początku...

Zabytkowa hala zagrożona rozbiórką. To tu powstał kultowy Fiat 125 p!

Jesienią pisaliśmy o zabytkowych halach dawnej fabryki FSO, w których powstawał fiat 125 p. Ten kultowy samochodów Jesienią pisaliśmy o zabytkowych...

Warszawski Maraton Fotograficzny. Ruszyły zapisy do 5. edycji największego polskiego fotomaratonu

Kolejna odsłona Warszawskiego Maratonu Fotograficznego organizowanego przez Green Caffè Nero odbędzie się 14 września 2024 roku. Uczestnicy będą mieli do wykonania 8...