Frederik Lesire pokieruje przyszłym rozwojem BPI Real Estate Poland

Frederik Lesire objął stanowisko Country Director w Polsce, aby zapewnić ciągłość działań i wspierać rozwój kolejnego etapu działalności BPI Real Estate Poland. Zmiany w strukturze zespołu zarządzającego wynikają z chęci wzmocnienia pozycji firmy i przygotowania jej na wyzwania nadchodzących lat. W najbliższej przyszłości, oprócz realizacji bieżących inwestycji, BPI Real Estate Poland skoncentruje się w szczególności na pozyskiwaniu nowych możliwości rozwoju w zakresie nieruchomości mieszkaniowych.

Frederik Lesire będzie kierował dalszą ekspansją BPI Real Estate Poland, koncentrując się na intensyfikacji działań akwizycyjnych, w szczególności w zakresie przyszłych projektów mieszkaniowych o podwyższonym standardzie oraz w segmencie premium w następujących kluczowych polskich miastach: Warszawie, Trójmieście, Poznaniu i Wrocławiu. Lesire wnosi do BPI Real Estate Poland bogate doświadczenie zdobyte w ostatnich latach w organizacji w Belgii. Jest menedżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży nieruchomości i budownictwa, obejmującym głównie rynki Belgii, Polski i Węgier. W lutym 2026 r. został mianowany Country Director BPI Real Estate Poland, odpowiedzialnym za ogólne zarządzanie działalnością spółki w Polsce, wdrażanie przyjętej strategii biznesowej oraz nadzorowanie rozwoju portfela projektów mieszkaniowych. Lesire powraca do Polski po przerwie – wcześniej, w latach 2013–2016, współtworzył struktury operacyjne BPI w Polsce, odpowiadając za rozwój portfela projektów mieszkaniowych. 

„Cieszę się, że mogę podjąć to nowe wyzwanie i powrócić do Polski. Korzystając z międzynarodowego i zróżnicowanego doświadczenia w branży nieruchomości, chcę kontynuować rozwój BPI Real Estate Poland, koncentrując się na długoterminowej wartości dodanej naszych inwestycji. Kluczową rolę w tym zakresie nadal odgrywa innowacyjne i wielowymiarowe podejście oraz umiejętność łączenia rozwiązań architektonicznych z finansowymi, prawnymi i handlowymi. Aby to osiągnąć, będziemy musieli nadal dzielić się wiedzą specjalistyczną w ramach naszego profesjonalnego zespołu, a także z innymi interesariuszami, aby zbudować strategiczne podstawy dalszego wzrostu i systematycznego rozwoju portfela firmy” – powiedział Frederik Lesire, dyrektor krajowy BPI Real Estate Poland.

Frederik Lesire z  BPI Real Estate związany jest od 2008 roku. Pełnił różne funkcje w firmie w Belgii, a także częściowo w Polsce: Project Manager, Developer, Head of Development, COO. Jego doświadczenie obejmuje zatem cały cykl inwestycyjny – od nabycia gruntu, poprzez fazę projektowania i realizacji, aż po komercjalizację i przekazanie klientom tych złożonych projektów mieszkaniowych lub wielofunkcyjnych. Zawsze koncentruje się na dodawaniu wartości poprzez inteligentne projektowanie, przy jednoczesnym poszanowaniu zasad ESG. Był zaangażowany w kilka projektów transformacyjnych, takich jak EQ w Brukseli, gdzie brutalistyczny budynek biurowy z lat siedemdziesiątych zostanie strukturalnie przekształcony w nowoczesną, przyszłościową przestrzeń biurową. Ten ambitny projekt przekonał Komisję Europejską do przeniesienia się do niego. Przed dołączeniem do BPI rozpoczął karierę w firmach generalnego wykonawstwa należących do grupy CFE, spółki holdingowej nadrzędnej wobec BPI, w Belgii i za granicą. 

Frederik Lesire aktywnie angażuje się i konsekwentnie wspiera działania na rzecz profesjonalizacji branży nieruchomości. Z jego inicjatywy powstał konkurs RES Awards, organizowany przez RES (Real Estate Society), belgijską organizację non-profit zrzeszającą absolwentów programu Master in Real Estate. Celem konkursu jest uhonorowanie doskonałości w zakresie rozwoju nieruchomości w Belgii. Jako honorowy prezes RES, Frederik Lesire jest obecnie przewodniczącym jury konkursu RES Awards. 

Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu w Leuven, gdzie ukończył studia z zakresu inżynierii lądowej, a także uzyskał tytuł magistra po studiach magisterskich z nieruchomości w Antwerp Management School.  Przez kilka lat pełnił funkcję gościnnego wykładowcy w obszarze rozwoju nieruchomości w Syntra AB, aktywnie angażując się w rozwój młodych profesjonalistów w branży. Jego doświadczenie analityczne pozwala mu łączyć wiedzę techniczną z finansowym podejściem biznesowym.

Jako lider Frederik Lesire koncentruje się na długoterminowej strategii, realizowanej wraz z zaangażowanym zespołem. Łączy szerokie spojrzenie na biznes z dbałością o szczegóły operacyjne. Jest ambitny, konsekwentny w swoich działaniach i zorientowany na cel. Jednocześnie angażuje się społecznie jako trener siatkówki młodzieżowej, konsekwentnie poprawiając umiejętności i ducha zespołowego młodszego pokolenia.

Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku.

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

Wiadomości

Polecane

Nowy format miejskich mieszkań: studio jako azyl w Warszawie

0
Na warszawskim rynku nieruchomości premium pojawia się nowy format mieszkań, odpowiadający na potrzeby osób, które regularnie przebywają w stolicy, ale nie traktują jej jako...
×