REDAKCJA

REKLAMA

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Dziś Polacy zagrają na Narodowym

Strona główna W Biegu Dziś Polacy zagrają na Narodowym

W czwartek piłkarska reprezentacja Polski w eliminacjach do Euro 2024 będzie podejmować kolejnego wymagającego rywala – drużynę Wysp Owczych. A ulicami Ochoty, Włoch i Woli przejadą rolkarze z Nightskating Warszawa.

Biało-czerwoni we wrześniu grają z piłkarzami Wysp Owczych, a następnie (w niedzielę) z Albanią. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w czwartek na PGE Narodowym, a kolejny trzy dni później w Tiranie. Dla kadry Fernando Santosa będą to bardzo ważne spotkania. Sytuacja reprezentacji Polski w tabeli grupy E po zaskakującej porażce z Mołdawią zrobiła się trudna. Piłkarzom z pewnością przyda się doping.

Kibice na stadion najłatwiej dojadą wybierając metro – pociągi M2 podjeżdżają na stacje co kilka minut. Nieopodal stadionu zatrzymują się także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Sprawny dojazd zapewnią również tramwaje kursujące mostem Józefa Poniatowskiego oraz autobusy.

Posiadacze biletów na mecz, zaproszeń oraz akredytacji wydanych przez UEFA są uprawnieni do nieodpłatnego przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego (autobusy, tramwaje, metro, SKM) oraz pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w granicach 1. strefy biletowej ZTM. Ponadto mogą bezpłatnie korzystać z parkingów Parkuj i Jedź, od godziny 6:00 w czwartek 7 września, do godziny 1:00 w piątek 8 września.

Przed spotkaniem, o godzinie  18:30, ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę. Do godziny 20:45 – kiedy mecz się rozpocznie – wyłączone z ruchu indywidualnego będą obszary wydzielone: aleją Poniatowskiego, aleją Waszyngtona, ulicą Międzynarodową, aleją Stanów Zjednoczonych i ulicą Wał Miedzeszyński oraz aleją Stanów Zjednoczonych, ulicami Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Zakazy nie będą dotyczyć pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Bez zmian będą kursowały również autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego.

W zależności od aktualnej sytuacji policja może podjąć decyzję o zamknięciu poszczególnych ulic. W przypadku zamknięcia ulicy Sokolej, od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, od godziny 17:00 do zakończenia meczu, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.

Jeśli zamknięte zostaną ulice Sokola, Zamoście i Zamoyskiego na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii: 102, 125, 135, 146, 147 i 202. Autobusy linii 102, 125 i 202 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), 135 pojadą Targową, a 146 i 147 aleją Zieleniecką. Natomiast autobusy linii E-1 zostaną skierowane na trasę przebiegającą przez most Świętokrzyski, następnie ulicami Zajęczą, Topiel i Tamka ponownie na most Świętokrzyski.

Jeśli po zakończeniu spotkania, około godziny 22:15, duża grupa kibiców będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.

W takim przypadku na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy. Składy linii 7 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli plac Starynkiewicza, a po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Linia 22 na lewym brzegu Wisły pojedzie z osiedla Piaski na plac Starynkiewicza, natomiast po drugiej stronie będzie kursować w pętli do ronda Wiatraczna.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia Z-9. Autobusy z placu Zawiszy pojadą ulicami: Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi, Trasą Łazienkowską, Wałem Miedzeszyńskim, Zwycięzców, Saską, aleją Waszyngtona do ronda Wiatraczna.

Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521 oraz N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim.

Po zakończeniu meczu na trasę wyjadą dodatkowe autobusy linii 138 i 509. Z ronda Waszyngtona (odpowiednio z przystanków 03 i 04) będzie można nimi pojechać w kierunku Bokserskiej oraz Gocławia i Winnicy.

Więcej będzie też tramwajów. Na zmienionej trasie z pętli Gocławek ulicami: Grochowską, rondo Wiatraczna, aleją Waszyngtona, aleją Zieleniecką, Targową, Ratuszową, Jagiellońską do krańca Ratuszowa-ZOO pasażerów przewiozą tramwaje linii 9. Natomiast składy linii 26 z alei Zielenieckiej będą jeździły w kierunku PKP Wola (Wolska).

Rolkarze ruszają w miasto

W czwartek na tradycyjny wieczorny przejazd zapraszają też rolkarze z Nightskating Warszawa. Tym razem sprzed pomnika Mikołaja Kopernika wyruszą o 20:30 na 24-kilometrowy przejazd w stronę Ochoty, Włoch i Woli. Ich celem będzie jeden z krytych skateparków.

Uczestnicy pokonają trasę z Krakowskiego Przedmieścia ulicami: Nowy Świat, Alejami Jerozolimskimi, Chałubińskiego, aleją Niepodległości, Wawelską, Żwirki i Wigury, Banacha, Grójecką, aleją Krakowską, Łopuszańską, Działkową, Krakowiaków (postój 15 minut), Działkową, Łopuszańską, Alejami Jerozolimskimi, Sokołowskiego „Grzymały”, Kopińską, Grójecką, plac Narutowicza, Grójecką, plac Zawiszy, Towarową, Okopową, aleją „Solidarności”, aleją Jana Pawła II, rondo ONZ, Świętokrzyską, Emilii Plater, Alejami Jerozolimskimi, rondo Dmowskiego, Alejami Jerozolimskimi, rondo de Gaulle’a, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście.

Następnego dnia rolkarze zapraszają na czwartą edycję Rajdu do Pęcic. Celem wydarzenia jest upamiętnienie losów powstańców z IV Obwodu Armii Krajowej Ochota i bitwy pod Pęcicami, którą stoczyli 2 sierpnia 1944 r. Uczestnicy rolkowej części Rajdu spotkają się w parku Szczęśliwickim skąd wystartują o godzinie 12:00. Do pokonania będą mieli 23 kilometry do Mauzoleum w Pęcicach. Z Warszawy wyjadą ulicami: Drawską, Śmigłowca, Alejami Jerozolimskimi, Popularną, Chrobrego, Ryżową, Dzieci Warszawy, Kościuszki, Cierlicką, Lalki, Jagiełły i Warszawską do granic miasta. Dotrą tam około godziny 13:00, a do mety rajdu w Pęcicach około godz. 14:30.

Oba przejazdy będzie zabezpieczać policja. Na ulicach, którymi poruszać się będą rolkarze i wrotkarze, mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu oraz zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej. Więcej informacji na temat przejazdu jest dostępnych na portalu społecznościowym Facebook – czwartkowy przejazd i rajd do Pęcic – a także stronie dzielnicy Ochota.

Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku. 

Wiadomości

Reesco odpowiedzialne rewitalizację kompleksu biurowego Diuna!

Dobiegły końca najważniejsze prace modernizacyjne kompleksu biurowego Diuna (dawniej Marynarska Business Park), za które – na zlecenie...

Rozbłysła warszawska choinka

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z dziećmi w reniferowych czapeczkach o 18.00 w czwartek pociągnęli za...

Policja poszukje tego człowieka! Zobacz video!

Policjanci ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu prowadzą postępowanie dotyczące usiłowania zabójstwa. Do przestępstwa doszło na...

Nowojorska Piąta Aleja ponownie najdroższą ulicą handlową świata. Warszawski Nowy Świat na 35. miejscu

Via Montenapoleone w Mediolanie awansuje na drugie miejsce ze wzrostem czynszów o 20%, wyprzedzając hongkońską dzielnicę Tsim Sha Tsui, która zajęła...

Magia świąt w Centrum Janki

Już od 6 grudnia Centrum Janki zamieniło się w miejsce pełne świątecznej magii. Prezenty za zakupy, upominki od Mikołaja,...

Warszawa wprowadzi Strefę Czystego Transportu

Radni m.st. Warszawy zdecydowali, że od lipca 2024 r. Śródmieście i fragmenty centralnych dzielnic miasta objęte zostaną Strefą Czystego...

Polecane

Magia świąt w Centrum Janki

Już od 6 grudnia Centrum Janki zamieniło się w miejsce pełne świątecznej magii. Prezenty za zakupy, upominki od Mikołaja,...

„Praska Ślizgawka” z Pepsi ponownie na placu Konesera. Najbardziej klimatyczne lodowisko w Warszawie już dostępne

Najbardziej wyjątkowe lodowisko na mapie Warszawy – „Praska Ślizgawka Konesera” – zaprasza wszystkich miłośników piruetów do wspólnej zabawy. Partnerem lodowiska po raz...

Święto Niepodległości na biegowo – 33. Bieg Niepodległości za nami! Znakomita frekwencja w Warszawie!

Za nami ostatnia z imprez Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć” – 33. Bieg Niepodległości. W sumie prawie 14 tysięcy...

11 listopada – uroczystości i wydarzenia w Warszawie

Stolica Polski będzie miejscem głównych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Na sobotę 11 listopada zaplanowano uroczystą zmianę warty przed Grobem...

33. Biegu Niepodległości już niebawem. Medale, bieg wirtualny i już 11 tysięcy biegaczy na liście startowej!

Wielkimi krokami zbliża się kultowy Bieg Niepodległości - wystartuje 11 listopada, a na liście startowej jest już...

Develia zaprasza na Dzień Otwarty na osiedlu Aleje Praskie

W sobotę, 28 października, w godzinach od 10:00 do 15:00 firma deweloperska Develia zaprasza na Dzień Otwarty w inwestycji Aleje Praskie, która...