Konkurs na zdjęcie dnia prowadzimy już od ponad siedmiu lat. Przez ten czas opublikowaliście w naszym hasztagu ponad 325 tysięcy wspaniałych ujęć Warszawy. Co miesiąc zdjęcie z największą liczbą polubień otrzymuje tytuł zdjęcia miesiąca i to właśnie 12 najlepszych fotografii z 2022 roku będziecie mogli podziwiać w formie pięknych wydruków na terenie Browarów Warszawskich.
Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Was na wystawę najlepszych zdjęć Warszawy zgłoszonych w 2022 roku przez użytkowników Instagrama oznaczających swoje prace #NowaWarszawa. Prezentujecie nam stolicę o różnych porach dnia i roku, każde zdjęcie posiada swój unikalny charakter a wybór tylko jednego zdjęcia dnia to dla nas często nie lada wyzwanie.
Ostatnie lata są okresem bardzo dynamicznego rozwoju naszego miasta, dlatego wszystkie opublikowane przez Was zdjęcia będą w przyszłości świetnym zapisem tych ciekawych przemian.Wola jest jednym z rejonów Warszawy, który przeszedł w ostatnim czasie prawdziwą transformację. Przemiana, która tam zaszła będzie mamy nadzieję wyznacznikiem kolejnego rozdziału w historii nie tylko dzielnicy, ale i całego miasta. Dlatego niezmiernie nam miło, że w tak istotnym dla współczesnej Warszawy miejscu odbędzie się tegoroczna wystawa.
Zdjęcia zostaną zaprezentowane w dużym formacie na woonerfie Haberbuscha i Schielego. Wystawę na terenie Browarów Warszawskich będzie można podziwiać od 17 kwietnia do połowy maja.
Podczas specjalnego wydarzenia zorganizowanego dla autorów zdjęć ogłosimy laureatów nagród rzeczowych za Zdjęcie Roku oraz wyróżnienia Browarów Warszawskich i Nowej Warszawy.
W zdewastowanym i opustoszałym terenie dawnych Browarów Warszawskich Echo Investment dostrzegło drzemiący potencjał. W tym miejscu czuć było tętniące życiem serce miasta – należało je tylko obudzić na nowo. Równie skomplikowana, co piękna przeszłość okolicy stała się inspiracją dla architektów i projektantów, którzy odpowiadają za ten ożywczy dla miasta koncept, ulokowany między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną. Prace nad inwestycją trwały 7 lat. Nic dziwnego, że jej funkcjonalność i wygląd zostały przemyślane na wskroś. W Browarach Warszawskich łatwo się odnaleźć, choć – biorąc pod uwagę rozmiary, liczbę obiektów, placów, przejść, przesmyków, ścieżek i poziomów – można się tu również z powodzeniem i celowo zgubić lub przynajmniej ukryć przed nudną codziennością. Warszawska Wola zyskała piękne, otwarte i przyjazne dla wszystkich miejsce. Budynki mieszkalne, biurowce oraz place miejskie i nowe ulice wypełniły kwartał, który nawet w czasach fabrycznej prosperity był pilnie strzeżonym przez woźnych, niedostępnym dla niezatrudnionych areałem miasta.

O dawnej świetności tego miejsca przypominają zrewitalizowane zabudowania dawnego browaru – zabytkowa Warzelnia, Laboratorium, Willa Fabrykanta oraz 170-letnie piwnice Leżakowni.
Artykuł sponsorowany