Ruszyły prace remontowe w 22 piętrowym wieżowcu Warta Tower przy Chmielnej 85/87. Nowy właściciel zapowiada kapitalny remont i dostosowanie wnętrz budynku. Zniszczeniu może ulec spektakularne lobby gmachu zaprojektowane przez Wiesława Olko.
Trwają prace remontowe w 82 metrowej wysokości wieżowcu Warta Tower. Ten niepozorny gmach powstał w latach 1998 -2000 i przez dwie dekady pełnił funkcję siedziby firmy ubezpieczeniowej Warta i Kredyt Banku.
Uznawany jeden z najbrzydszych budynków w Warszawie skrywa w środku niepowtarzalne wnętrza w stylu art deco, których autorem jest ceniony projektant Wiesław Olko. Reprezentacyjne lobby zdobiły rzeźby Barbary Galender. Przyszłość tego niepowtarzalnego wnętrza jest nieznana. Remont prowadzi firma Cornerstone Investment Management. Inwestor na przesłane przez nas pytania, dotyczące zachowania unikalnego wystroju wieżowca dotąd nie odpowiedział.
Dawna Warta Tower to kolejny warszawski biurowiec, którego wynajmem zajmą się eksperci Colliers, wiodącej firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie budynek jest w fazie rewitalizacji – trwają prace nad projektem, w ramach których nieruchomość zostanie wyposażona w najnowsze technologie i rozwiązania proekologiczne. Pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do odnowionego biurowca już w I kwartale 2025 roku.
Wszystko co trzeba
Wieżowiec posiada wiele atutów, które odpowiadają na dzisiejsze oczekiwania i potrzeby najemców, m.in. atrakcyjne powierzchnie wspólne, dużą przestrzeń usługowo-handlową, zielone dziedzińce oraz bardzo dużą liczbę miejsc parkingowych (542). Po modernizacji pakiet ten wzbogacony zostanie o najnowsze technologie, które pozwolą spełnić wymogi ESG oraz podniosą komfort i zbudują pozytywne doświadczenia użytkowników i gości przebywających w budynku. – czytamy w komunikacie prasowym przesłanym do redakcji.
– Jako Colliers mamy doświadczenie w komercjalizacji zarówno nowych budynków, jak i tych, które trafiły na rynek po rewitalizacji. W tym drugim przypadku, znajomość trendów i najnowszych rozwiązań dostępnych na rynku jest kluczowa, aby na nowo zbudować konkurencyjność nieruchomości. Modernizacja budynku znanego dawniej jako Warta Tower będzie opierać na wymogach ESG, które coraz bardziej zyskują na znaczeniu, zarówno w oczach najemców, jak i potencjalnych inwestorów. Po przeprowadzonych zmianach biurowiec będzie spełniać wymogi najbardziej wymagających certyfikatów ekologicznych i technologicznych. Cieszymy się, że nasza wiedza na temat rynku nieruchomości komercyjnych przekonała właściciela budynku do powierzenia nam zadania skomercjalizowania tej wyjątkowej przestrzeni – mówi Izabela Kapil, Dyrektorka w Dziale Powierzchni Biurowych, Pion Reprezentacji Właściciela, Colliers.
Wzrost potencjału
Budynek znany jako dawna Warta Tower to 21-piętrowy wieżowiec o powierzchni 33 700 mkw. Nieruchomość składa się z części wieżowej oraz podium, które obsługiwane jest przez 4 dodatkowe recepcje. Tego typu rozwiązanie daje ogromne możliwości dla najemców poszukujących swojego własnego lobby. Obecnie budynek został całkowicie wyłączony z użytku w celu przeprowadzenia modernizacji i rebrandingu. Po zakończeniu prac rewitalizacyjnych środowiskiem wewnątrz będzie sterować aplikacja budynkowa. Dodatkowo najemcy będą korzystać z nowoczesnych rozwiązań zapewniających dostęp do różnych części budynku, między innymi nowoczesnych wind czy smartparkingu. Planowane są także rozwiązania mające na celu podniesienie komfortu z użytkowania powierzchni biurowej.
Projekt modernizacji zakłada także renowację zielonych dziedzińców – dodanie małej architektury i zaprojektowanie nowoczesnych i atrakcyjnych stref relaksu. Przemianę przejdzie również część handlowo-usługowa, która zaoferuje usługi zgodne z oczekiwaniami najemców i lokalnej społeczności.
W ramach rebrandingu budynek otrzyma nową nazwę i oprawę marketingową, spójną z nowoczesnym i proekologicznym charakterem obiektu.
– Rewitalizacja budynku oparta jest przede wszystkim na poszanowaniu zastałej architektury oraz materiałów, których użyto przy budowie. To, na czym zależy inwestorowi to podkreślenie stylu Art Deco, przy jednoczesnym odświeżeniu wizerunku nieruchomości. – dodaje Agnieszka Węgrzyńska, Senior Leasing Manager w Cornerstone Investment Management.