Ruszyła rozbiórka biurowej ikony Curtis Plaza przy Wołoskiej.

Ruszyła rozbiórka zaledwie 30 letniego budynku biurowego Curtis Plaza przy Wołoskiej na Mokotowie. Budynek był uznawany za ikonę architektury lat 90. Niebawem na jego miejscu mają stanąć 3 budynki mieszkalne i akademik.

Ruszyła rozbiórka budynku biurowego Curtis Plaza. Ostatni najemcy wyprowadzili się stąd zaledwie pod koniec marca. Prace rozbiórkowe ruszyły kilka dni temu. Na miejscu obiektu, jak udało nam się ustalić, mają powstać trzy budynki mieszkalne z mieszkaniami na wynajem i akademik.

Według nieoficjalnych informacji nabywcą budynku ma być spółka zależna od Echo Investment – Archicom. Deweloper po przeciwnej stronie ulicy kilka lat temu kupiła kompleks biurowy Empark i na jego miejscu realizuje zespół budynków mieszkalnych Modern Mokotów. Wysłaliśmy pytania do dewelopera. Czekamy na odpowiedź.

Biurowiec Curtis Plaza zaprojektowali Romuald Welder i Mirosław Kartowicz

Inwestycja Curtis Plaza jest dziełem biznesmena Zbigniewa Niemczyckiego. Budynek został oddany do użytku w 1993 r. Był to pierwszy biurowiec na Służewcu, a także pierwszy w Warszawie z przestrzeniami typu „open space”. 30 lat temu był uważany za jeden z najnowocześniejszych budynków w kraju, dlatego też teraz uznawany jest za ikonę epoki transformacji w Polsce.

Fot. Tomasz Reich

Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku.

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

Wiadomości

Polecane

WESTATE – lokalność to nasza siła. Tak budujemy nową jakość na...

0
W erze, w której coraz więcej firm działa szeroko i globalnie, WESTATE stawia na coś, co z pozoru wydaje się odwrotne – lokalność. Ale...