Programy edukacyjne dla dzieci, które warto znać

  0
  100

  Świat przyrody i sztuki kryje tajemnice, które trudno sobie wyobrazić. Ich odkrywanie rozbudza wrażliwość, ciekawość i pasję. Nowoczesne programy edukacyjne dla dzieci to propozycje przede wszystkim dla uczniów, ale gwarantują też rodzinną rozrywkę i naprawdę sporo tematów do rozmowy. Sprawdź, które z nich są warte uwagi.

  Nasze zwierzaki u weterynarza. Poznaj niezwykłych pacjentów i ich lekarzy!

  Jacy są lekarze zwierząt? Mądrzy, dobrzy i odważni! Bywa, że trzeba pomóc lwu, który cierpi na ból zęba. Albo słoniowi, któremu w gardle utknęła pomarańcza. A jacy są pacjenci weterynarzy? Fascynujący! To nie tylko pytony królewskie, goryle czy konie, ale i nasze ukochane psiaki i kociaki. Czasem bardzo chore, a czasem wymagające tylko rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych. Poznaj niezwykłe zwierzęta, ich właścicieli oraz lekarzy, którzy dbają o zdrowie swych podopiecznych. W świat fauny i sztuki weterynaryjnej wprowadzi Was Ferne i Rory, para przesympatycznych prowadzących program. Każdy odcinek to nie lada gratka dla najmłodszych i nieco starszych miłośników świata przyrody.

  Program jest nadawany na kanale CBebbies.

  Historia sztuki. Te dzieła trzeba znać!

  Idealny wstęp do poznawania arcydzieł światowego malarstwa. Gdyby były nieważne i nudne nikt by nigdy o nich słyszał. Tymczasem najważniejsi artyści na świecie nie przestają inspirować. Zachwycają i budzą szacunek. Uczą, że bez piękna życie traci kolory i smak. Warunek jest jeden: najpierw trzeba się dowiedzieć o ich istnieniu… Po prostu.

  Program Historia sztuki przedstawia najważniejsze dzieła, ich twórców i czasy, w których powstawały. To lekcje, po których wysłuchaniu ma się ochotę na wizytę w muzeum. Mistrz Leonardo da Vinci nie pozwoliłby, aby było inaczej!

  Do zobaczenia na kanale Da Vinci Learning.

  Operacja Auć. Lekarze bliźniacy czasem jadą po bandzie!

  Jak może skończyć się obgryzanie paznokci? Czy to prawda, że najsilniejszym mięśniem w ciele człowieka jest język? Jak bardzo popularna jest wszawica u dzieci i czy można się jej pozbyć się odkurzaczem? To tylko przykłady z ogromu pytań, na które odpowiadają Xand i Chris, bliźniacy i lekarze jednocześnie.

  By przybliżyć wiedzę na temat ciała człowieka i świata medycyny nie cofną się przed niczym. Nawet przed rozcięciem skalpelem świńskich gałek ocznych… Wszystko po to, by dzieci w wieku szkolnym mogły na własne oczy zobaczyć eksperyment dotyczący funkcjonowania narządu wzroku. Szokujące? Nie bardziej niż tajemnice działania ludzkiego organizmu, o których większość z nas nie miałaby pojęcia, gdyby nie Operacja Auć.

  Emisja na kanale Da Vinci Learning.

  Daj mi moc! Magia czy wiedza?

  Do zmniejszenia styropianowego kubka lub paczki chipsów nie trzeba zaklęć, a wiedzy. I kilku akcesoriów z domowego laboratorium.

  Program Daj mi moc to fascynujące doświadczenia i spektakularne efekty. Pozwala w arcyciekawy sposób poznać tajemnice: transformacji, światła, telekinezy i cyberczarów. To prawdziwa gratka nie tylko dla młodych miłośników nauk ścisłych, ale i dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że jak fascynująca potrafi być fizyka i chemia. Dzięki zdobytej wiedzy, zrozumiecie więcej i lepiej. Nie tylko świat realny, ale i ten baśniowy.

  Przekonaj się, że nauka to fantastyczna przygoda i… czerp z niej moc na kanale Da Vinci Learning!

  Andy na Safari – jesień i zima pełne egzotycznych przygód

  Zimne, ponure i nudne popołudnie? Jest na to sposób! Wystarczy wziąć ciepły koc, kubek gorącego kakao i… wybrać się na pełne przygód i słońca, prawdziwe safari! Przewodnikiem po świecie egzotycznych zwierząt jest podróżnik Andy, który miewa naprawdę szalone pomysły. Ale spokojnie, nic Wam nie grozi! Najwyżej niekontrolowane wybuchy śmiechu i spora dawka wiedzy na temat życia mieszkańców ciepłych krajów. Z każdego safari z Andy’m wrócicie w doskonałych nastrojach. Na te niezwykłe spotkania z przyrodą, zaprasza kanał TVP ABC. Start codziennie o 17.25.

  Wszystkie wymienione programy możecie oglądać dzięki telewizji Netia. Sprawdź ofertę na https://www.netia.pl/.