Gadżety dla sportowców

  0
  22

  Gadżety sportowe to najlepszy sposób na jeszcze przyjemniejsze aktywne spędzanie czasu, a także bardziej efektywne treningi. Poniżej przedstawiamy kilka akcesoriów, które mogą zainteresować sportowców amatorów i profesjonalistów z różnych dyscyplin.

  Miłośnicy aktywności fizycznej często korzystają z akcesoriów, które pozwalają usprawnić trening, łatwo monitorować postępy, czy też szybciej osiągać założone cele. W tych rolach sprawdzają się między innymi: wielofunkcyjne zegarki sportowe, inteligentne wagi, opaski fitness, czy nawigacja GPS. Na rynku dostępne są jednak również gadżety dla sportowców, które mogą na różne sposoby uprzyjemniać bieganie, wizytę na siłowni czy uprawianie innej, dowolnej aktywności fizycznej – w budynku, na świeżym powietrzu lub… pod wodą. Oto kilka propozycji akcesoriów od Sony Centre.

  Bezprzewodowe słuchawki sportowe

  Muzyka może nie tylko uprzyjemniać trening, ale również motywować do jeszcze większego wysiłku i pokonywania własnych ograniczeń. Podczas aktywności fizycznej można też posłuchać inspirujących wywiadów czy audiobooka, na przykład ciekawej książki lub rozmówek w języku obcym. Do tego potrzebne są jedynie: urządzenie mobilne oraz oczywiście słuchawki, najlepiej bezprzewodowe, bo takie zapewnią największą wygodę słuchania. Ponieważ nie mają one krępujących kabli a zarazem idealnie przylegają do uszu, można z powodzeniem korzystać z nich nie tylko w czasie joggingu czy jazdy na rowerze, ale również intensywnych zajęć fitness lub ćwiczeń na siłowni.

  W Sony Centre można znaleźć modele słuchawek z krótkim kablem kładzionym na karku (WISP500), jak również urządzenia bez jakichkolwiek przewodów (WFSP700), które dodatkowo osłabiają zewnętrzne hałasy i umożliwiają wykonywanie połączeń bez użycia rąk. Obydwa warianty występują w różnych kolorach, korzystają z technologii bluetooth, a przy tym są lekkie i odporne na pot oraz deszcz. Słuchawki dają tez możliwość wygodnego korzystania z asystenta głosowego, dzięki któremu bez przerywania treningu można otrzymać pomoc lub poszukiwane informacje.

  Wodoodporny odtwarzacz sportowy

  Ze słuchania muzyki czy audiobooków nie trzeba rezygnować nawet podczas pływania w basenie, jeziorze czy morzu. Można zaopatrzyć się bowiem w bezprzewodowy, wodoodporny odtwarzacz sportowy Walkman, z którego można swobodnie korzystać zarówno na, jak i pod wodą. Wygodę korzystania zapewnia fakt, że jest on wbudowany w zestaw słuchawkowy o konstrukcji „wszystko w jednym”, a przy tym posiada elementy sterujące. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą rozstawać się ze swoimi ulubionymi dźwiękami w czasie pływania, czy uprawiania sportów wodnych. Poza tym, ze względu na brak krępujących kabli i wysoką jakość dźwięku, świetnie sprawdzi się także w czasie joggingu, pieszych wycieczek, jazdy na rowerze, czy innych aktywności sportowych.

  Mały aparat wodoodporny do zadań specjalnych

  Sporty wodne i zimowe, rafting, wspinaczki górskie, ale też klasyczny trekking w górach, czy inna dowolna aktywność uprawiana w trudnych warunkach – w takich przypadkach nie sprawdzi się ani smartfon, ani zwykły aparat fotograficzny. Zamiast rezygnować z wykonywania niezapomnianych zdjęć, można zaopatrzyć się w odporny na wstrząsy, wodę, upadki i zgniatanie aparat DSCRX0. Urządzenie ma bardzo małe wymiary i bogatą funkcjonalność, która sprzyja tworzeniu kreatywnych obrazów. Poza tym korzysta z wysokiej jakości: przetwornika obrazu o efektywnej rozdzielczości około 15,3 megapikseli oraz obiektywu ZEISS Tessar T* z przesłoną f/4,0, dzięki którym w nawet najbardziej wymagających warunkach można wykonywać wysokiej jakości zdjęcia i filmy.

  Więcej o działaniu opisanych produktów oraz innych ciekawych gadżetów dla sportowców można przeczytać na: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=sport.