Kurs barberski dla początkujących

  0
  582

  Barber to jeden z najbardziej ciekawych i intrygujących zawodów, jakie pojawiły się w naszym kraju w ostatnich latach. Nie jest to oczywiście zupełna nowość, ponieważ golibroda to znana profesja, której archaiczna nazwa najlepiej świadczy o długiej tradycji barberów także w naszym społeczeństwie. Zmysł barberski musimy jednak odnaleźć w sobie na nowo, ponieważ długie dekady kultu idealnie ogolonej twarzy, zepchnęły mężczyzn na margines świata fryzjerskiego. Mężczyzna u fryzjera przez długi czas mógł liczyć co najwyżej na szybkie strzyżenie w przerwie pomiędzy paniami i ich profesjonalnie wykonywanymi fryzurami. Kursy barberskie dla początkujących zmieniają ten stan rzeczy.

  Szukasz odpowiedniego kursu dla siebie? Odwiedź: https://szkolabarberska.pl/
  Przed kursem
  Przygotowanie do rozpoczęcia kursu nie jest skomplikowane i każdy może wyruszyć tą ścieżką kariery. Zazwyczaj należy tylko zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia fryzjerskie, których komplet wylistuje nam prowadzący kurs. Trzeba też znaleźć modeli, na których będzie się pracowało. Organizatorzy kursów, zwykle profesjonalni barberzy z doświadczeniem w branży, raczej nie zapewniają ofiar swoim kursantom.
  Nie istnieją żadne konkretne wymagania formalne przeznaczone specjalnie dla barberów, więc jeśli tylko mamy chęć do pracy i możliwość sfinansowania kursu, świat stoi przed nami otworem. Ważne jest jedynie, by wybrać kurs dla początkujących. Umiejętności barberskie coraz częściej stają się dodatkiem do zawodowego portfolio klasycznych fryzjerów, przez co w programie wielu kursów znajdują się techniki o wiele za trudne dla osób stawiających pierwsze kroki.
  Teoria i praktyka
  Czas trwania kursu na barbera jest bardzo zróżnicowany. Najkrótsze z nich trwają zaledwie kilkanaście godzin, większość to około 40 godzin, a najbardziej rozbudowane z nich, te najsilniej nastawione na praktykę, zabiorą nam nawet i 100 godzin. Miejsce i sposób prowadzenia kursu zależą od jego organizatora.
  Dobre kursy podzielone są na części teoretyczne i praktyczne, w których kursanci dzieleni są na grupy nie większe niż 6 osób, a zwykle liczące nie więcej niż 4 przyszłych barberów. Ukończenie kursu jest równoznaczne z otrzymaniem certyfikatu pozwalającego na otworzenie własnego salonu, więc w części teoretycznej istotne są wymogi Sanepidu, sposoby sterylizacji sprzętu, a nawet kwestie związane z ubezpieczeniem zakładu. Pozostała część teorii skupia się na aspektach biologiczno-chemicznych pracy barbera, czyli na diagnozie włosów i skóry, a następnie na odpowiednim dobieraniu rozwiązań do estetyki każdego klienta.
  Część praktyczna to naturalnie samo strzyżenie i modelowanie brody. Mamy tutaj techniki zabiegów, procedury prawidłowego postępowania z klientem i wreszcie uzyskujemy dostęp do modeli. Czasami zamiast nich pojawiają się fantomy, ale zawsze lepszym rozwiązaniem jest żywy obiekt.
  Taki kurs barberski dla początkujących (https://szkolabarberska.pl/dla-zielonych/) pozwala nam jedynie na postawienie pierwszego samodzielnego kroku w świecie barberstwa, a nasz realny sukces będzie zależał od tego, jak wiele pasji w sobie odnajdziemy i do jak wielkiej pracy będziemy potrafili się zmusić.