Frank i lato w Szwajcarii

  0
  8

  Szwajcaria to przepiękny kraj – unikalne alpejskie widoki, wspaniałe wędrówki, zabawa i piękne jeziora. Szwajcaria latem jest doskonałym miejscem na wakacje.

  Myśląc o Szwajcarii, pierwsze co nasuwa się na myśl, to ośnieżone góry, alpejskie wioski, śnieg i narty. Szwajcaria jest bez wątpienia doskonałym celem zimowych podróży, wraz ze światowej klasy ośrodkami narciarskimi i niesamowitą górską scenerią. Nie należy jednak sądzić, że latem Szwajcaria nie ma zbyt wiele do zaoferowania.

  Wiele przyjemności za CHF w kraju doskonałych serów i perfekcyjnych zegarków

  Szwajcaria nie ma dostępu do morza, brak tutaj piaszczystych plaż i innych typowo letnich rozrywek, gdzie leniwie odpoczywając możesz wydawać swoje franki szwajcarskie na  różnego typu przyjemności. Ale nie wyklucza to doskonałej pogody, jaką zwykle można tutaj zastać latem, by potem rozkoszować się możliwością zakupu najsłynniejszych serów na świecie czy renomowanych zegarków.

  Jeśli decydujesz się na wycieczkę w góry, na dużą wysokość, temperatura gwałtownie spadnie, ale w większości kraju waha się ona od 18 do 29 ° C w okresach od lipca do sierpnia. W szczególnie upalne lata często przekracza 30 ° C.

   

  Ochłódź się w jednym z najbardziej spektakularnych jezior w Europie, nie wydając ani 1 CHF

  Pomimo tego, że Szwajcaria nie posiada dostępu do morza, znajdują się tutaj przepiękne jeziora, otoczone bajkową scenerią, gdzie często niepotrzebne będą Ci franki szwajcarskie czy zamartwianie się o niski kurs franka szwajcarskiego, bowiem atrakcje te dostępne są za darmo – wystarczy poszukać odpowiednich miejsc. Szwajcaria jest krajem około 7000 jezior, z których wiele z nich robi niesamowite wrażenie swoim pięknem. W miesiącach letnich można korzystać tam z wielu sportów wodnych lub po prostu popływać, aby się ochłodzić.

  Jeziora to nie wszystko, oprócz tego turyści do dyspozycji mają niesamowite warunki pozwalające na uprawianie sportów górskich, skoki spadochronowe, skoki na bungee etc.

  Szwajcaria może być dla Ciebie jednym z najlepszych miejsc na świecie. Szwajcaria ożywa latem. Festiwal jazzowy w Montreux trwa dwa tygodnie w malowniczej scenerii nad Jeziorem Genewskim, podczas gdy tygodniowy Paléo regularnie prezentuje jedne z największych muzycznych nazwisk.

  Inne wspaniałe wydarzenia to Zurich Open Air w sierpniu i Geneva Lake Parade, ogromna impreza techno/ electro, która skupia corocznie około 100 000 uczestników, poszukujących nowych emocji i niezapomnianych wrażeń.

   

  Płatności we frankach szwajcarskich.

  Szwajcaria to kraj, gdzie podstawową walutą jest frank szwajcarski (CHF), jednak w większości obszarów turystycznych nie ma najmniejszych problemów z płatnościami w europejskiej walucie euro (EUR). Przed wyjazdem do Szwajcarii warto więc pomyśleć o kupnie waluty EUR CHF. Można to zrobić za pośrednictwem internetowego kantoru, który oferuje stosunkowo tanie kursy franka. Na stronie internetowej można poznać aktualne kursy https://internetowykantor.pl/kurs-franka/ .

  Walutę warto wymienić przed wyjazdem, by zabezpieczyć się przed brakiem środków i  później czerpać już tylko przyjemność ze zwiedzania kraju położonego w sercu Europy.