Gdzie możesz postawić rollup? Pomysły dla przedsiębiorców

  0
  38

  Jedno z najbardziej praktycznych i ekonomicznych form reklamy, potrafi dotrzeć do wielu klientów, pod warunkiem, że będzie się znajdować w odpowiednim miejscu. Łatwa w użytkowaniu i montowaniu forma pozwala stosować rollupy wiele razy, w różnych miejscach i podczas różnych okazji.

  Miejsca publiczne odwiedzane przez tłumy

  Każdy z nas czasami korzysta z galerii handlowych, które przepełnione są masą reklam w rozmaitych formach, czy też z dworców albo punktów gastronomicznych. Wszystkie te miejsca prawie zawsze posiadają jakieś reklamy, czasem są one specjalnie podkreślone, a niekiedy tylko subtelnie umieszczone. Nie sposób ich uniknąć we współczesnych czasach, gdzie w dużej mierze polegamy właśnie na tym do czego przywykliśmy.

  Wymiary rollupów pozwalają zastosować reklamę w wielu dogodnych miejscach, najczęściej bez względu na warunki pogodowe, ponieważ materiał, którego użyto do produkcji jest bardzo wytrzymały.

  Obecność reklam głównie ma na celu skłonienie klienta do zakupu w aktualnej chwili, jednak ich działanie jest też bardziej głębokie. Możemy to zaobserwować w sytuacji gdy na przykład w drodze do pracy codziennie mijamy reklamę rowerów sportowych. Zwykle nie mamy potrzeby interesowania się nimi, jednak może przyjść taki moment, że będziemy się zastanawiać nad kupnem roweru. W takim momencie najpierw skierujemy się do sklepu, który jest dla nas poniekąd znajomy – wiemy gdzie się znajduje, co oferuje, a świadomość tego nabyliśmy tylko poprzez przebywanie w pobliżu.

  Wydarzenia branżowe i targi

  Doskonały sposób na podkreślenie informacji przekazywanych na konferencjach – rollup pozwala w skrócony, graficzny sposób przedstawić różne koncepcje lub pomysły, co bardzo ułatwia ich zrozumienie. W przypadku różnego rodzaju targów lub promocji własnych produktów jest nieocenioną formą, która zachęca klientów do zapoznania się ze szczegółami usługi na stoisku. Jeśli projekt rollupa jest świetnie zrealizowany to trafi do określonej grupy docelowej bez żadnego problemu, a wręcz może się okazać, że przedstawia idealnie potrzeby klienta.

  Sprawna ekspozycja jest kluczowym sposobem nawet w przypadku szkoleń, ponieważ od dawna wiadomo, że wiedza przekazywana w graficznej formie łatwiej się zapamiętuje. Czasami można się spotkać z rollupami w pobliżu sklepów lub innych obiektów handlowych, co również jest opłacalnym sposobem. Produkty przedstawione w tak przejrzystej formie, zadziwiające zobrazowanie usług – to wszystko potrafi skusić nawet najbardziej wybrednego klienta.

  Czy rollup na pewno się opłaca?

  Wiele osób może pomyśleć, że takie fizyczne formy reklamy to już przeżytek. Jednak jest inaczej – pomimo królującej reklamy internetowej i wirtualnej, te klasyczne, ale dopracowane sposoby potrafią nadal wzbudzić zainteresowanie. Co najważniejsze, rollupy są bardzo ekonomiczne. Wystarczy spojrzeć na cenę rollupa kompletu, na przykład firmy OpenPrint. Prócz korzystnych kosztów posiadają łatwy montaż oraz możliwość dziecinnie prostego przenoszenia.