Takie rezydencje to prawdziwa rzadkość. Ogromny pałac na miarę rezydencji Carringtonów z prawie 7 hektarami niesamowitego ogrodu i jeziora znajduje sięzaledwie 3 kilometry od Kampinoskiego Parku Narodowego.
Ten wspaniały obiekt, który obecnie wystawiony jest na sprzedaż – #Pałac_Pod_Kampinosem – znajduje się zaledwie ok 30 km od Warszawy…
Późnobarokowy pałac w Lesznie koło Warszawy zbudowany został w pierwszej połowie XVIII wieku, przy dawnym Trakcie Królewskim prowadzącym z Sochaczewa do Warszawy dla rodziny Łuszczewskich herbu Korczak, właścicieli okolicznych dóbr. Piętrową rezydencję wzniesiono na planie prostokąta, fasadę barokowego pałacu ozdobił ryzalit, zwieńczony trójkątnym frontonem. Dwukondygnacyjna budowla z wyższym o jedno piętro ryzalitem wyróżniała się spośród rezydencji wzniesionych wokół Warszawy. Do jednego z bocznych ryzalitów dobudowano skrzydło prostopadłe do głównego korpusu pałacu, które wprawdzie zaburzyło symetrię budowli, ale dodało jej też sporo przestrzeni użytkowej. Otoczenie pałacu stanowi piękny park, założony w XVIII wieku i przekształcony w następnym stuleciu. Rezydencja przechodziła z rąk do rąk. Najdłużej była własnością rodziny Szymanowskich, kolejno w roku 1830 – rodziny Piotrowskich, a od drugiej połowy XIX wieku do II Wojny Światowej należała do rodziny Bersonów. Obie rodziny, Piotrowscy i Bersonowie założyły w roku 1849 firmę Jan Bersoni i Spółka, która wybudowała tuż za murem pałacu Cukrownię Michałów. W tej cukrowni została zainstalowana pierwsza w Polsce turbina parowa. Równocześnie prowadzona była rozbudowa pałacu. Prawdopodobnie z tego okresu pochodzą neorokokowe dekoracje na elewacji. Wnętrza pałacowe były również parokrotnie przebudowywane.
Do czasów obecnych zachowały się oryginalne schody prowadzące do sali kominkowej i bankietowej, ręcznie kuta balustrada tarasu nad wejściem głównym, jak również dwa bardzo charakterystyczne pomieszczenia o sklepieniu kolebkowym. Pozostałe sale zostały przebudowane i przystosowane do aktualnych potrzeb. W czasie II wojny światowej w pałacu stacjonowały wojska okupacyjne.
Pałac pod Kampinosem to nie tylko piękna nieruchomość ze wspaniałym parkiem, która może być wykorzystana na dowolny cel nowego nabywcy. To również absolutnie wyjątkowa lokalizacja. Pałac położony jest zaledwie 30 km od Warszawy, ale do kluczowych części Warszawy jest z niego bliżej niż z wielu innych miejsc formalnie zlokalizowanych w granicach.
Warszawa (do dzielnicy centrum to jedynie 30 minut). Co więcej, z Pałacu pod Kampinosem jest niemal równie blisko do obu lotnisk – Chopina i Modlin (ok. 30 min).
Pałac pod Kampinosem położony jest na nieruchomości obejmującej obszar ponad 7 hektarów. Rezydencję otula zieleń parkowa stanowiąca niewątpliwie jeden z atutów nieruchomości. Starodrzew, wszechobecne pomniki przyrody, pałacowe jezioro stanowią o wyjątkowości oferowanej nieruchomości i jej niewątpliwych walorach przyrodniczych i rekreacyjnych.
1. Pałac w liczbach:
1.1.
Grunt 7.1470 ha
1.2. Budynki
1.2.1. Pałac (zawiera część historyczną, hotelową, biurową i restauracyjną)
1.2.2. Oranżeria
1.2.3. Budynek gospodarczy – bar, bilard
1.2.4. Garaż
1.3. Pokoje
1.3.1 Pokoje hotelowe:
– parter – 28 pokoi
– I piętro – 28 pokoi
– II piętro – 15 pokoi
Łącznie: 71 pokoi hotelowych
1.3.2. Pokoje w części pałacowej:
– 4 pokoje (sala kominkowa, 2 sale konferencyjne, miejsce wspólnego wypoczynku)
Do czasów obecnych zachowały się oryginalne schody prowadzące do sali kominkowej i bankietowej, ręcznie kuta balustrada tarasu nad wejściem głównym, jak również dwa bardzo charakterystyczne pomieszczenia o sklepieniu kolebkowym.
1.3.3. Sale konferencyjne:
– 10 sal konferencyjnych ok 568 m2
1.3.4. Sale reprezentacyjne:
– 3 sale o łącznej powierzchni ok 127 m2
1.3.5. Sala restauracyjna ok 105 m2
Fot. materiały inwestora.