Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję zezwalającą na budowę mostu przez Wisłę o długości blisko 2 km. Jest to fragment liczącego w sumie 6,5 km odcinka drogi ekspresowej od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.
Projekt inwestycji zakłada budowę m.in. drogi ekspresowej, mostu drogowego, przebudowę istniejącej sieci dróg publicznych i przejazdu kolejowego. Projekt obejmuje również budowę urządzeń ochrony środowiska (ekranów akustycznych).


Zgodnie z podpisanymi umowami 18-kilometrowy odcinek obwodnicy od Puławskiej do wylotówki na Lublin powinien zostać ukończony w sierpniu 2020 roku.