Ghelamco sprzedało wieżę hotelową w kompleksie The Warsaw HUB

Ghelamco poinformowało o finalizacji sprzedaży wysokościowca przy rondzie Daszyńskiego mieszczącego hotele sieci Crowne Plaza i Holiday Express Inn. Nabywcą jest francuski fundusz Corum XL. To sprzedaż trzeciego i zarazem ostatniego budynku z portfela Ghelamco w kompleksie The Warsaw HUB.

Transakcja należy do największych, jakie miały miejsce w tym roku na polskim rynku nieruchomości.Posiadający aktywa o wartości około 2 miliardów euro fundusz Corum XL z centralą w Paryżu został właścicielem 21-piętrowej wieży zarządzanej przez sieć IHG Hotels & Resorts z 212-pokojowym Crowne Plaza i 218-pokojowym Holiday Inn Express o łącznej powierzchni około 21 tys. mkw. Budynek mieści również restaurację Nova Wola, Signature Bar w lobby, skybar The Roof na 21 piętrze, siłownię, saunę oraz centrum konferencyjne z 30 salami o powierzchni ponad 1,4 tys. mkw. 18 grudnia podpisano umowę końcową. Spółka Ghelamco Hotel pozostanie najemcą obu hoteli.

Sprzedaż wieży hotelowej to dla nas ważny etap zamykający ogromną inwestycję, jaką była realizacja i komercjalizacja kompleksu The Warsaw HUB. Budynek wpisał się w pejzaż Warszawy i stał się bardzo ważną częścią biznesowego charakteru Woli. Funkcjonujące w nim Crowne Plaza i Holiday Inn Express cieszą się renomą i dużym obłożeniem przez cały rok. To zarazem jedyne hotele w rejonie ronda Daszyńskiego, które stanowi przecież środek ciężkości biznesowego centrum Warszawy. Gratulujemy nowemu właścicielowi, funduszowi Corum XL, znakomitej inwestycji w pewne i perspektywiczne aktywo – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

Nasz fundusz kontynuuje ekspansję w strategicznych lokalizacjach w Europie, nabywając wieżę hotelową w kompleksie The Warsaw HUB. Nabycie kultowego budynku w sprawdzonej lokalizacji, w połączeniu z dobrymi wynikami hotelu, jest wyjątkowym uzupełnieniem portfolio Corum XL. Jesteśmy wdzięczni Ghelamco za transakcję i cieszymy się na owocną współpracę – powiedziała Melanie Ballu, Partner – dyrektor inwestycyjny, Corum Asset Management.Transakcja dotyczyła budynku wieży hotelowej, natomiast właścicielem hoteli nadal pozostaje Ghelamco.

W marcu ubiegłego roku deweloper sprzedał biurową część The Warsaw HUB koncernowi Google, kluczowemu najemcy, za rekordową na polskim rynku nieruchomości biurowych sumę 580 mln euro. W wyniku tej transakcji cyfrowy gigant stał się właścicielem dwóch biurowych wieżowców oraz pasażu handlowego w podziemnej części kompleksu.Ghelamco w transakcji doradzały firmy Greenberg Traurig, RymarzZdort, MDDP, Cushman&Wakefield oraz CBRE zaś Corum XL – HoganLovells (Katarzyna Dębińska-Pietrzyk) oraz Gleeds.

Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku.

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

Wiadomości

Polecane

Białołęka zyskuje nowe miejsce do życia – poznaj LUMO

0
Kameralna inwestycja LUMO, realizowana przez firmę Syrena Invest na warszawskiej Białołęce, nabiera tempa. Prace budowlane toczą się od 4 maja br., a już od...
×