SERWIS O ŻYCIU W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ I ARCHITEKTURZE

REDAKCJA

REKLAMA

Nowy budynek TVP z wejściem VIP z czerwonym dywanem

Strona główna Nieruchomości Biura Nowy budynek TVP z wejściem VIP z czerwonym dywanem

Telewizja Polska po raz drugi przy ul. Woronicza 17 chce postawić nowoczesną halę zdjęciową z osobnym wejściem dla VIP i czerwonym dywanem. Prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku.

To drugie podejście do budowy nowej hali produkcyjnej. Poprzedni przetarg unieważniono, bo wszystkie oferty były wyższe od zaplanowanego budżetu. W ubiegłym roku rozpisano przetarg ponownie, ale tym razem publiczny nadawca przeznaczył na budowę budowę aż 176,7 mln zł.

– 14 stycznia 2021 roku, zostały otwarte oferty 9 wykonawców na wybudowanie hali zdjęciowej TVP. Oferty obejmują kwoty od 148 do 201 mln zł brutto. 5 ofert mieści się w założonym budżecie. W najbliższym czasie dokonamy wyboru generalnego wykonawcy, co zostanie opublikowane w dokumentacji postępowania o zamówienie publiczne. Budynek ma zostać zrealizowany „pod klucz” w terminie 36 miesięcy od podpisania umowy. Termin podpisania umowy jest uzależniony od ewentualnych odwołań wykonawców do Krajowej Izby Odwoławczej.– czytamy w komunikacie Centrum Informacji TVP, przesłanym do redakcji.

Do przetargu przystąpiło 9 firm, które są zainteresowane budową nowego gmachu.

  • Warbud S.A. – 178,7 mln zł
  • konsorcjum Aldesa Construcciones Polska (we współpracy z hiszpańskim oddziałem) – 198,9 mln zł
  • Erbud – 176,1 mln zł
  • Doraco – 148,2 mln zł – najtańsza oferta
  • Mostostal Warszawa – 171,7 mln zł
  • Mirbud S.A. – 169,4 mln zł
  • konsorcjum Budimex S.A. i Electra M&E Polska – 201,7 mln zł
  • Firma budowlana “Anna-Bud” – 175,5 mln zł
  • Zab-Bud – 201,9 mln zł.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Doraco. Firma, która wygra przetarg będzie musiała wyburzyć stare budynki, a potem wykonać dokumentację projektową i dopiero rozpocząć budowę. Na to wszystko budowlańcy mają 3 lata.

Nowa hala przy Woronicza 17 będzie miała powierzchnię 21 tys. mkw., budynek będzie podzielony na dwie strefy. W pierwszej zaplanowano efektowne wejście dla gości VIP z czerownym dywanem oraz nowoczesna hala zdjęciowa, a w drugiej zaplanowano magazyny oraz pomieszczenia dla obsługi i aktorów.

W projekcie uwzględniono sześć sal zdjęciowych: dwie duże (największa będzie mogła pomieścić 300 osób) oraz cztery mniejsze, a także sale prób i garderoby.

Nowy gmach będzie miał 4 kondygnacje naziemne oraz jedną podziemną, na której znajdzie się garaż i magazyny. Projektowany budynek ma 4 piętra naziemne oraz jeden poziom podziemny z miejscem na garaż i magazyny. Budynek zaprojektowała Pracownia Perspektywa z Krakowa.
To jednak nie wszystkie inwestycje. W przyszłym roku ruszy budowa nowego gmachu programów informacyjnych w miejscu wyburzonego budynku A w kompleksie TVP przy ul. Woronicza w Warszawie.

Zakończony został etap projektowy. Zostało już wydane pozwolenie na budowę. TVP planuje przejść do etapu wyboru generalnego wykonawcy w drodze postępowania o zamówienie publiczne. Prace budowlane rozpoczną się prawdopodobnie na początku 2022 roku. – czytamy w komunikacie przesłanym do redakcji.

Do nowego gmachu przeprowadzi się Telewizyjna Agencja Informacyjna, która realizuje materiały m.in. dla “Panoramy”, “Wiadomości”, “Teleexpressu” czy Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego.

Budynek zaprojektowała pracownia Mąka Sojka Architekci.

Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku.

Wiadomości

Rozbiórka Ilmetu przyspieszy

Rozbiórka Ilmetu w tym roku przyspieszy. Jak udało nam się ustalić w tym roku rozpocznie się wyburzanie budynku na zewnątrz.

Gmach BGK przejdzie remont według projektu Jems Architekci

Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy modernizacji i przebudowy historycznej siedziby w Alejach Jerozolimskich 7 w Warszawie. 

Konkurs na najlepsze budynki i wydarzenia z 2021 roku

Zaczynamy 8. edycję Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy. Które z nowych budynków, inwestycji i wydarzeń są najlepsze i mogą wygrać?

Izba Pamięci na wolskim cmentarzu powstańczym – oddział Muzeum Warszawy

Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli, nowy oddział Muzeum Warszawy, będzie symbolicznym miejscem poświęconym ofiarom powstania warszawskiego. Upamiętni...

Wyzwania dla branży poligraficznej w obliczu pandemii

Z powodu trwającej od ponad roku epidemii niektóre firmy, w tym te, działające w sektorze poligraficznym, cały czas borykają...

Wypożyczalnia wózków widłowych – sprawdź TO zanim podpiszesz umowę!

Wypożyczalnie wózków widłowych spotkać można obecnie w każdym większym czy średniej wielkości mieście w Polsce. Szybki rozwój tego ...

Polecane

Jak zaprojektować grafikę na witrynę sklepową?

Rozmowa z właścicielem firmy WYTNIJ-WKLEJ Łukaszem Kowalskim, jednej z najlepiej rozpoznawalnych firm na rynku Warszawskiej reklamy. Firma wytnij-wklej.pl...

Świąteczna atmosfera zawitała na Pragę. Koneser zaprasza na zimowe atrakcje

Pierwsze płatki śniegu już za nami, a święta za pasem. Zimowa aura wypełnia całą Warszawę, ale szczególnie w Centrum Praskim Koneser można poczuć...

Insta Przewodnik po Warszawie. Unikatowe miejscówki, których nie znajdziecie w standardowym informatorze turystycznym

Warszawa to nie tylko Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie i Stare Miasto. To także kapliczki na Pradze-Północ, targ staroci na...

“Wola się zmienia” rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego.

Rozstrzygnęliśmy organizowany wspólnie z Browarami Warszawskimi konkurs fotograficzny „Wola się zmienia”. Wola jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic, co...

Konkurs fotograficzny – Wola się zmienia

Dobrze wiemy, że wielu z Was potrafi świetnie fotografować Warszawę oddając jej niepowtarzalny charakter. Razem z Browarami Warszawskimi  (@browarywarszawskie) przygotowaliśmy konkurs...

Plac Konesera w nowej aranżacji. Jesień na warszawskiej Pradze pod znakiem literatury

Stołeczny plac Konesera zmienił się w bajkowe królestwo słów i literatury. Mieszkańcom i spacerowiczom od początku października towarzyszą kolorowe lampiony w...