REDAKCJA

REKLAMA

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Esperal Warszawa – wszywka alkoholowa w Twoim mieście

Strona główna Nieruchomości Esperal Warszawa - wszywka alkoholowa w Twoim mieście

Alkoholizm to choroba, której nie powinno lekceważyć. Kiedy jest bagatelizowana, prowadzi do wyniszczenia organizmu, a nierzadko również do śmierci. Przeprowadzone badania wskazują, że problem z kontrolowaniem spożywania alkoholu dotyczy już ponad 12% społeczeństwa i rujnuje życie setek tysięcy rodzin. Przezwyciężenie choroby alkoholowej jest trudne, ale nie niemożliwe. Wystarczy znaleźć w sobie silną wolę i podejść do leczenia w sposób zdecydowany i odpowiedzialny. Skorzystaj z pomocy profesjonalistów i wygraj z nałogiem alkoholowym. 

Wszywka alkoholowa – czym jest i jak działa

Wszywka alkoholowa to lek o nazwie disulfiram, który lekarz wszywa głęboko pod skórą w okolicy pośladka. Jej zadaniem jest skuteczne hamowanie chęci wypicia alkoholu oraz pomoc w walce z uzależnieniem od alkoholu. 

Esperal Warszawa blokuje proces rozkładania się alkoholu, przez co spożyty alkohol gromadzony jest w organizmie człowieka i prowadzi do silnego zatrucia pokarmowego. Objawy wywoływane przez wszywkę alkoholową bardzo często porównuje się do kaca, jednak działanie esperalu sprawia, że dolegliwości są dużo bardziej nasilone.

Implantacja esperalu – czy to skuteczne?

Nałóg alkoholowy jest chorobą przewlekłą, która dominuje całe życie osoby uzależnionej i całej jego najbliższej rodziny. Leczenie alkoholizmu pozwoli Ci odzyskać kontrolę nad życiem i zacząć wszystko na nowo. Esperal to najskuteczniejszy sposób, który pozwala zachować trwałą abstynencję. Aby leczenie było jak najbardziej skuteczne, zaleca się kompleksową terapię uzależnień. W związku z tym wszystkim naszym pacjentom, oprócz zabiegu implantacji esperalu, proponujemy również odtrucie alkoholowe, które łagodzi objawy zespołu odstawiennego oraz spotkania z psychoterapeutą, które pozwalają znaleźć źródło problemu i zacząć życie na nowo.

Esperal daje osobom uzależnionym siłę i motywację do walki z uzależnieniem od alkoholu, a to wszystko w zaledwie 30 minut.

Zabieg zaszycia alkoholowego może być powtarzany kilkakrotnie. Jednak jego ponowne wykonanie jest możliwe najwcześniej po 8 miesiącach. Ze względu na stan zdrowia pacjenta  powtórzenie zabiegu wymaga ponownej konsultacji z lekarzem.

Zabieg wszycia esperalu – cena

Ceny za zabieg wszycia esperalu są bardzo różne i zazwyczaj zależą od wybranego pakietu. W przychodni terapii uzależnień Nasz Gabinet w Warszawie cena za zabieg z zastosowaniem wszywki alkoholowej waha się od 500 do 1800 złotych. Na podstawowy koszt zabiegu wszycia esperalu składa się implantacja wszywki alkoholowej w znieczuleniu miejscowym, wywiad medyczny, usunięcie szwów, antybiotyk. Ostateczna cena za wszycie esperalu zależy od wybranego standardu zabiegu oraz wymaganej dawki leku.

Spożycie alkoholu po wszyciu esperalu – skutki

Po wszyciu esperalu spożycie choćby najmniejszej porcji alkoholu powoduje szereg uciążliwych objawów. Skutki spożycia alkoholu są na tyle poważne, że skutecznie zniechęcają do sięgania po kieliszek. Zlekceważenie obecności esperalu i wypicie choćby śladowej ilości alkoholu powoduje:

 • nudności i wymioty,
 • zawroty głowy,
 • ból głowy,
 • duszności,
 • uczucie niepokoju i lęk,
 • kołatanie serca,
 • metaliczny posmak w ustach,
 • skoki ciśnienia,
 • zaczerwienioną twarz,
 • zwiększoną potliwość,
 • zaburzenia psychiczne.

Może i z pozoru objawy te przypominają zwykłego poimprezowego kaca, to w przypadku zaszycia esperalem dolegliwości są dużo poważniejsze. Należy pamiętać, że esperal uaktywnia się przez kontakt z każdą porcją spożytego alkoholu – również w postaci cukierka czy płynu do płukania ust. Esperal działa praktycznie natychmiast, ponieważ pierwsze objawy można zaobserwować już po paru minutach od wypicia.

Zabieg wszycia esperalu w Warszawie – przebieg

Zabieg implantacji leku esperal jest bardzo prosty i wraz ze wstępną wizytą trwa niespełna 30 minut. Wykonują go doświadczeni chirurdzy, którzy od wielu lat specjalizują się w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Dzięki podaniu znieczulenia miejscowego pacjent nie odczuwa żadnego bólu i dyskomfortu. Podczas zabiegu chirurg wykonuje niewielkie nacięcie pod pośladkiem i umieszcza lek esperal głęboko pod skórą pacjenta. Wszywki alkoholowe wszywane w okolicy pośladka ograniczają dolegliwości bólowe związane z poruszaniem się oraz zapewniają lepsze warunki do gojenia się rany. Blizna powstała w wyniku zabiegu jest tak niewielka, że po krótkim czasie staje się praktycznie niewidoczna. Sam zabieg z zastosowaniem wszywki alkoholowej jest mało inwazyjny, a zaraz po jego wykonaniu pacjent może od razu wrócić do pracy. Dzięki temu zabieg z wykorzystaniem esperalu może zostać zachowany w tajemnicy.

Zabieg implantacji esperalu – jak się do niego przygotować

Nadrzędnym warunkiem do przeprowadzenia implantacji wszywki alkoholowej jest zachowanie przez pacjenta całkowitej abstynencji na co najmniej 24 godziny przed zabiegiem. Zaleca się jednak, aby czas ten wydłużyć do 48 godzin. Zapewni to większe bezpieczeństwo i wyeliminuje ryzyko pojawienia się powikłań spowodowanych przez esperal.

Nagłe odstawienie alkoholu bardzo często prowadzi do zespołu abstynencyjnego, który jest ogromnym wyzwaniem dla alkoholika. Aby zapobiec ciężkim objawom odstawiennym, zaleca się wykonanie detoksu alkoholowego, który ułatwia przerwać ciąg alkoholowy, pozwala oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn, minimalizuje skutki nagłego zaprzestania picia alkoholu, a tym samym ułatwia długotrwałą abstynencję.

Pacjent zgłaszający się na zabieg ma także obowiązek zapoznać się z potencjalnymi reakcjami organizmu, które mogą powodować wszywki alkoholowe, jeśli po zaszyciu esperalem nie zaprzestanie on picia alkoholu.

Wszywka alkoholowa – jak długo działa

Esperal pomaga w leczeniu uzależnienia od alkoholu właściwie od momentu zaszycia. Pierwsze dolegliwości pojawiają się bezpośrednio po wypiciu alkoholu i mogą utrzymywać się aż do 10 godzin, skutecznie uniemożliwiając codzienne funkcjonowanie. Jeśli chodzi o długofalowe działanie wszywki alkoholowej – zgodnie z gwarancją producenta preparatu wszywka alkoholowa ogranicza chęć sięgania po alkohol przez  8 miesięcy, jednak w praktyce oryginalny esperal działa nawet do 12 miesięcy.

Wszycie esperalu – czy jest bezpieczne?

Leczenie nałogu alkoholowego z pomocą esperalu w żaden sposób nie ogranicza codziennego funkcjonowania i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ani życia pacjenta – pod warunkiem przestrzegania zaleceń lekarza. Aby uniknąć uciążliwych objawów, wystarczy całkowicie zaprzestać spożywania alkoholu.

Ze względu na bezpieczeństwo naszych pacjentów przychodnia leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet nie oferuje terapii w postaci wizyt domowych. Sam zabieg jest małoinwazyjny i bezbolesny, a czas gojenia się rany bardzo krótki. Nacięcie powstałe w wyniku zabiegu zabliźnia się już po kilkunastu dniach i jest praktycznie niewidoczne gołym okiem.

Implantacja wszywki alkoholwej – dla kogo

Wszywka alkoholowa esperal skierowana jest przede wszystkim do osób uzależnionych, które pragną pokonać uzależnienie od alkoholu, jednak nie są w stanie poradzić sobie z chorobą alkoholową na własną rękę. Po pomoc w leczeniu alkoholizmu mogą zgłaszać się zarówno alkoholicy, jak i ich najbliżsi. Esperal pozwala przezwyciężyć chorobę alkoholową i rozpocząć całkiem nowe życie. Implantacja esperalu to idealne rozwiązanie dla osób, w przypadku których tradycyjne metody i prośby najbliższych są niewystarczające, aby zachować abstynencję.

Potrzebujesz pomocy?

Nie czekaj – zadzwoń na naszą infolinię już teraz!

+48 71 707 24 67

Zabieg wszycia esperalu – przeciwwskazania

Alkoholik zainteresowany zabiegiem wszycia esperalu musi najpierw przejść konsultację z lekarzem. Istnieją czynniki, które uniemożliwiają skorzystanie z takiego rodzaju formy leczenia uzależnienia od alkoholu. Zalicza się do nich:

 • nadwrażliwość na disulfiram,
 • stan nietrzeźwości pacjenta lub spożycie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem,
 • problemy z układem krążenia,
 • problemy na tle psychicznym (w tym próby samobójcze),
 • zażywanie niektórych leków.

Dyskwalifikujące mogą być też inne czynniki, które zdaniem lekarza mogą mieć wpływ na działanie wszywki alkoholowej lub pojawienie się niepożądanych skutków ubocznych.

Sieć przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet w Warszawie

Specjalistyczne leczenie w prywatnej przychodni Nasz Gabinet ma związek z kompleksową terapią uzależnienia od alkoholu i zapewnia spersonalizowane leczenie dla każdego alkoholika. Dbamy o to, aby każdy w naszej przychodni czuł się komfortowo i bezpiecznie oraz miał szansę na odzyskanie równowagi psychicznej. Nasz Gabinet wyróżnia zaangażowanie w całą terapię, fachowa pomoc alkoholikom podczas każdego etapu leczenia oraz pełna dyskrecja.

Leczenie alkoholizmu z pomocą esperalu to najbardziej skuteczny sposób walki z nałogiem, jednak aby walka ta przyniosła zamierzony efekt, powinna iść w parze zarówno z odtruciem, jak i terapią z psychologiem. Tylko takie podejście do leczenia uzależnienia pozwoli osiągnąć pełen sukces, jakim jest przezwyciężenie uzależnienia.

Artykuł sponsorowany

Wiadomości

Rekordowy bieg na Varso Tower

Trzecia edycja zawodów Wbiegnij na Varso Tower przyniosła rekordy trasy zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Na 53. piętro biurowca najszybciej wbiegł...

Unidevelopment SA kończy sprzedaż Pauzy na Ochocie

Unidevelopment SA zakończyła sprzedaż w warszawskiej inwestycji apartamentowej Pauza Ochota – najbardziej prestiżowym ze swoich dotychczasowych projektów mieszkaniowych. W kameralnym budynku...

UW z ośrodkiem w Kościelisku. Ośrodek „Wrzos” otwarty

Od 25 maja pracownicy, doktoranci oraz emeryci i renciści UW mogą skorzystać z wypoczynku w zmodernizowanym Domu Pracy Twórczej i Wypoczynku...

Plexi w Warszawie – najlepsze rozwiązania dla Twoich potrzeb

Jeśli szukasz wysokiej jakości produktów z plexi na wymiar w Warszawie, trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz...

Pożegnanie z „tymczasowym” deptakiem na ulicy Zgoda

ZDM wzorem poprzednich lat wprowadza na ul. Zgoda w okresie wiosenno-letnim czasową organizację ruchu. Ma to związek z ustawieniem ogródków gastronomicznych....

Plac Unii przyciąga nowych najemców!

Do grona najemców Placu Unii dołączyła firma AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Z kolei spółka Tradedoubler – lider oferujący rozwiązania...

Polecane

XV WARSZAWSKIE TARGI MIESZKANIOWE DOM 2024

Już za 2 tygodnie (8-9.06.2024 ) w Pałacu Kultury i Nauki odbędą się Warszawskie Targi Mieszkaniowe DOM 2024. To już piętnasta edycja...

OGROMNA PUSZKA W CENTRUM MIASTA

W dniach 21-26 maja w samym sercu Warszawy pod Pałacem Kultury i Nauki od strony ul. Emilii Plater można skorzystać z wyjątkowej,...

Zbliżają się Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie!

Targi Książki w Warszawie odbędą się w dniach od 23 do 26 maja br. w Pałacu Kultury i Nauki i na placu...

II edycja Festiwalu Fotoforma już w czerwcu!!

Nadchodzi II edycja Festiwalu Fotoforma! Już 13 i 14 czerwca 2024 r. to wyjątkowe wydarzenie ponownie zagości na PGE Stadionie Narodowym w...

Popularna marka wkracza do Centrum Praskiego Koneser. Green Caffè Nero wzbogaca ofertę gastronomiczną kompleksu

25 kwietnia 2024 roku w Centrum Praskim Koneser – największym, zrewitalizowanym kompleksie mixed-use w Warszawie – otworzy się popularna i ceniona przez...

Kultowa seria „Retro Warszawa” powraca do księgarń.

Już w maju ponownie pojawi się jedna z Waszych ulubionych serii WARSZAWA FOTO RETRO, która fotografiami opowiada o codzienności stolicy kolejnych...