Ruszyła strona www. kompleksu trzech wież The Warsaw Hub, który powstaje w narożniku Prostej i ronda Daszyńskiego. Nowe jest ogrodzenie inwestycji, które nawiązuje do identyfikacji wizualnej powstających wieżowców. Nowością są również specjalne otwory w płocie przez które mieszkańcy stolicy mogą oglądać postępy budowy.
Kompleks trzech wież był prezentowany podczas tegorocznej 22 edycji Plany na Przyszłość, której patronem jest NowaWarszawa. Całkowicie nowy projekt budynków powstał w renomowanej pracowni Andrzeja Chłodzyńskiego.
The Warsaw HUB – to najnowszy i największy z dotychczasowych projektów Ghelamco Poland, znany wcześniej jako Sienna Towers. Kompleks trzech wieżowców, które powstają w biznesowym centrum Warszawy, zaoferuje około 113 tys. mkw. wielofunkcyjnej przestrzeni. Podczas premiery projektu do zwizualizowania inwestycji, po raz pierwszy na polskim rynku nieruchomości, wykorzystano innowacyjną technologię HoloLens.
The Warsaw HUB będzie najbardziej innowacyjnym projektem w historii Ghelamco. Miejscem łączącym świat nowoczesnych technologii, przyjaznym zarówno startupom, jak i korporacjom. Będzie również przykładem wysokiej klasy architektury oraz miastotwórczości, konsekwentnie realizowanej przez Ghelamco – prekursora tej idei na polskim rynku.
The Warsaw HUB to zaawansowany technologicznie kompleks, łączący w sobie wszystkie funkcje niezbędne do działania nowoczesnych korporacji oraz startupów. Na powierzchni 113 tys. mkw. znajdą się najwyższej klasy przestrzenie biurowe, a także centrum konferencyjne oraz 3- i 4-gwiazdkowy hotel.
Osadzone na wspólnej, liczącej blisko 100 metrów podstawie wieżowce (dwa 130-metrowe i jeden 85-metrowy) stworzą spójną, wielkomiejską pierzeję wzdłuż ulicy Towarowej i widoczną z wielu miejsc stolicy dominantę ronda Daszyńskiego. Wzdłuż kompleksu, zarówno od strony ulicy Towarowej, jak i od jego zaplecza, powstanie atrakcyjnie zaprojektowana przestrzeń publiczna w postaci miejskich pasaży. Podobnie jak w przypadku pobliskiego placu Europejskiego, zlokalizowane tu zostaną kawiarnie, restauracje i punkty usługowe.
Budowa The Warsaw HUB już się rozpoczęła, a termin zakończenia inwestycji planowany jest na koniec 2019 roku. Obecnie trwa proces komercjalizacji obiektu. Szacowana wartość inwestycji to ponad 1 mld zł.
Więcej na ten temat znajdziecie w naszych wcześniejszych artykułach:
https://nowawarszawa.pl/the-warsaw-hub-polaczy-biznes-z-kreatywnoscia/
Foto: Tomasz Reich/ materiały inwestora