SERWIS O ŻYCIU W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ I ARCHITEKTURZE

REDAKCJA

REKLAMA

Weekendowe objazdy i remonty

Strona główna Infrastruktura Weekendowe objazdy i remonty

Wczoraj  została wyłączona z ruchu północna nitka mostu Łazienkowskiego. W sobotę ulicami miasta przejedzie parada Harley-Davidsonów, a na Stadionie Narodowym rozegrany będzie mecz Real Madryt – Fiorentina.

Na północnej części mostu wymienione zostały dylatacje, ułożona nowa nawierzchnia i oznakowanie (w zeszłoroczne wakacje podobny remont prowadzony był na nitce południowej). Prace rozpoczęły się 26 lipca, od tego czasu kierowcy jeździli w obydwu kierunkach po południowej jezdni. W nocy z czwartku na piątek (14 na 15 sierpnia) ok. godz. 22.00 ruch drogowy na północnej jezdni zostanie przywrócony, na obydwu nitkach mostu ponownie wyznaczony będzie buspas i uruchomione nieczynne przystanki autobusowe. Czynny będzie także wjazd na Trasę Łazienkowską z ul. Wał Miedzeszyński w kierunku Centrum.

Motocykliści i piłkarze
W sobotę 16 sierpnia (w godz. 12.30 – 16.00) na placu Teatralnym zagoszczą harleyowcy. Prezentacja amerykańskich maszyn zwieńczy wspólną inicjatywę Stowarzyszenia „Warsaw Chapter Poland H.O.G.”, Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z udziałem Zarządu Dróg Miejskich, Policji, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Kuratorium Oświaty pod hasłem „Od Skutera do Harleya” przeprowadzoną wśród uczniów gimnazjum Warszawy i Mazowsza. Spośród nich wyłoniono 10 laureatów wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, którym Stowarzyszenie, Biuro Bezpieczeństwa i Zarząd Dróg Miejskich wręczą ufundowane nagrody, w tym skuter dla najlepszego ucznia. Na plac Teatralny motocykliści dojadą paradą z Toru Wyścigów Konnych trasą: al. Wyścigowa, A. Pallutha, W. Rzymowskiego, Puławska, plac Unii Lubelskiej, al. J.Ch. Szucha, Aleje Ujazdowskie, plac Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Senatorska.

Także w sobotę, 16 sierpnia na Stadionie Narodowym odbędzie się mecz Real Madryt – Fiorentina. Od godz. 18.30 obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński będzie wyłączony z ruchu indywidualnego za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Otwarcie zamkniętego obszaru nastąpi około godziny 21.00. Po meczu, w przypadku gdyby znaczna część publiczności chciała pieszo wracać do centrum miasta, wyłączone z ruchu zostaną aleja i most Józefa Poniatowskiego (na odcinku rondo J. Waszyngtona – rondo gen. Ch. de Gaulle’a).
Zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji. Od godz. 18.00 do godz. 21.00 po zamknięciu dla ruchu ul. Francuskiej autobusy linii 117, 138 oraz 146 zostaną skierowane na trasy objazdowe (ul. Saską i al. J. Waszyngtona).
Dojazd na mecz ułatwi kibicom specjalna linia tramwajowa 77, która w godz. 18.00-20.30 będzie kursowała na trasie: pll. Narutowicza – al. Zieleniecka, a od 20.30 – na trasie: pl. Narutowicza – Wiatraczna.
W przypadku zamknięcia przez policję mostu Poniatowskiego dla ruchu kołowego oraz tramwajowego, od godz. 22.15 do godz. 23.30, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii 7, 8, 9, 22, 24 i 77 oraz autobusy linii 102, 111, 117, 141, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72. Ponadto, po wstrzymaniu ruchu tramwajowego, zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z kursująca na trasie: pl. Zawiszy – Krucza.
Powrót do domów w godz. 22.45-23.45 zapewnią dodatkowe linie autobusowe 902 (Wybrzeże Szczecińskie – Dw. Centralny) i 903 (Rondo Waszyngtona – Bródno-Podgrodzie). Będą dodatkowe kursy linii 3 i 509.

Przebudowa ulic w Wilanowie i Śródmieściu
Na poniedziałek, 18 sierpnia dzielnica Wilanów planuje rozpoczęcie przebudowy ul. Z. Vogla na odcinku od ul. Przyczółkowej do ul. Sytej. Ulica zyska całkowicie nową nawierzchnię – wymienione zostaną podbudowa i nawierzchnia asfaltowa. Wzdłuż ulicy powstaną ciąg pieszo-rowerowy oraz chodniki z płyt. Pojawi się nowe oświetlenie. Na skrzyżowaniach z ulicami Europejską i Ruczaj zbudowane zostaną wysepki – azyle bezpieczeństwa. Prace zakończą się do listopada. Równocześnie trwa budowa nowego odcinka ul. Z. Vogla od ul. Sytej do Zaściankowej; w zeszłym roku natomiast Zarząd Dróg Miejskich zbudował rondo na skrzyżowaniu ul. Sytej i Z. Vogla.
Prace budowlane podzielone są na dwa odcinki. Od ul. Powsińskiej do ul. Europejskiej wyłączona z ruchu będzie połowa szerokości jezdni – utrzymany będzie ruch jednokierunkowy: w stronę ul. Europejskiej. Natomiast odcinek pomiędzy ul. Europejską a ul. Sytą zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Przyczółkowa – Wiertnicza – Augustówka – Zawodzie – Kobylańska – Spiralna – Tuzinowa – Syta.
Od 18 sierpnia od początku kursowania (linia nocna N31od nocy z 18 na 19 sierpnia) zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji. Autobusy linii 163 będą kursowały pomiędzy pętlami Stegny a Syta i pojadą ul. św. Bonifacego, Powsińską, Augustówka, Zawodzie, Kobylańską i Sytą. Trasę zmieni również linia 164, która pojedzie ul. Wiertniczą, Augustówka, Zawodzie i Kobylańską. Natomiast linia nocna N31 będzie kursowała na trasie: Dw. Centralny – … – al. Wilanowska – Wiertnicza – Sadyba.

Natomiast w poniedziałek wieczorem (18 sierpnia ok. godz. 22.00) zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. E. Plater ze Świętokrzyską. Rozpocznie się tu przebudowa tego odcinka ul. Świętokrzyskiej po budowie centralnego odcinka II linii metra. Niemożliwy będzie przejazd ul. E. Plater pomiędzy Alejami Jerozolimskimi a ul. Twardą – kierowcy jadący od strony Alej będą mogli zawrócić na skrzyżowaniu z ul. Śliską. Prace, które zrealizuje Zakład Remontów i Konserwacji Dróg, obejmą budowę jezdni ul. Świętokrzyskiej, chodników, drogi rowerowej. Będzie także nowe oświetlenie uliczne i elementy małej architektury: ławki, donice, stojaki na rowery. Roboty w rejonie skrzyżowania mają zakończyć się we wrześniu.
Autobusy linii 109, N11, N13, N14, N21, N41, N44, N61, N63, N64, N71 i N91 wyjeżdżające z pętli przy Dworcu Centralnym pojadą objazdem ul. Emilii Plater, Al. Jerozolimskimi i Marszałkowską, a linii 160, N12, N46, N62 ul. Emilii Plater, Al. Jerozolimskimi i Jana Pawła II. Zmienią się również trasy linii jadących w kierunku pętli Dw. Centralny. I tak autobusy linii N32, N35, N38, N85, N88 pojadą al. Jana Pawła II, ul. Grzybowską i Królewską, autobusy linii N45 będą kursowały ul. Jana Pawła II, Al. Jerozolimskimi i ul. Emilii Plater, a linii 444 Nowym Światem i Al. Jerozolimskimi.

Wiadomości

Pałac Kultury w barwach Unii Europejskiej

Dziś podświetlimy PKiN na niebiesko, aby podkreślić, jak mocno Warszawa cała Polska są związane z #UE. - napisał Rafał Trzaskowski w...

ZDM podpisał umowę na przebudowę ulicy Meissnera. Obwodnica Gocławia do zmiany

Coraz bliżej zmian na tzw. obwodnicy Gocławia. Podpisaliśmy umowę na przebudowę ul. Meissnera. Wprowadzone niebawem zmiany będą wiązały się ze...

Warszawa rozważa zawieszenie współfinansowania policji

Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy zapowiedział, że w przypadku dalszej eskalacji działań policji na ulicach miasta wstrzyma współfinansowanie...

Nowy najemca w The Warsaw HUB

Firma Sol - Millennium wynajęła ponad 400 mkw. w budynku The Warsaw HUB w Warszawie, którego agentem wyłącznym jest JLL.

ASFALTOWANIE NA DOMANIEWSKIEJ. KIEROWCÓW CZEKAJĄ UTRUDNIENIA

Trwa przebudowa ul. Domaniewskiej między ulicami Samochodową a Pęcherską. Odcinek ten od piątku, 27 listopada, od godz. 18 do niedzieli, 29...

Nowe stawki opłat za śmieci od kwietnia

Opłaty za odpady dla mieszkańców Warszawy będą naliczane według ilości zużytej wody od kwietnia 2021 r. Ta...

Polecane

Muzyczni Koneserzy – cykl bezpłatnych wydarzeń w Centrum Praskim Koneser

Centrum Praskie Koneser nie zapomina o warszawskich melomanach. W ramach Artystycznej Jesieni odbywa się szereg wydarzeń prezentujących różne gatunki muzyczne –...

Wydruki zdjęć Warszawy

Przez lata fotografowaliśmy rosnącą panoramę Warszawy. Zebraliśmy pokaźną kolekcję fotografii stolicy, a teraz chcielibyśmy zaoferować najlepsze zdjęcia w postaci wydruków...

Rozpoczyna się Artystyczna Jesień w praskim Koneserze. Kilkaset wydarzeń dla dzieci i dorosłych.

Przed nami Artystyczna Jesień w Centrum Praskim Koneser, podczas której można będzie bezpłatnie uczestniczyć w wielu wydarzeniach. Do końca roku na...

Tulipan House – aplikacja dla najemcy przyszłością biurowców?

Wyobraź sobie, że w poniedziałek rano wchodzisz do biurowca, w którym pracujesz. Co czujesz? Czy jest to miejsce, o którym możesz powiedzieć,...

Zakończyło się Lato Konesera – cykl wakacyjnych imprez kulturalno-rozrywkowego centrum stolicy

Lato Konesera było niezwykle popularne wśród mieszkańców Warszawy i turystów. W ramach cyklu, zorganizowanego na terenie Centrum Praskiego Koneser od początku...

Wolskie Rotundy według Danuty Karsten

Danuta Karsten stworzyła w Warszawie niezwykle spektakularną instalację w Wolskich Rotundach, na terenie byłej gazowni, zatytułowaną „Stałość w ulotności”.