W trzecim kwartale 2026 r. w centrum Warszawy planowane jest otwarcie pierwszego w Polsce hotelu marki Canopy by Hilton. Czterogwiazdkowy obiekt powstaje przy ul. Wilczej 50/52, u zbiegu z ul. Poznańską, w miejscu dawnego budynku biurowego.
Canopy by Hilton Warsaw zaoferuje ok. 170 pokoi, taras i bar na dachu z panoramicznym widokiem na miasto, wielofunkcyjną strefę Canopy Central do pracy i spotkań oraz przestrzenie konferencyjno-eventowe o łącznej powierzchni ok. 140 m kw. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia APA Wojciechowski, a za aranżację wnętrz odpowiada studio Tremend.
Inwestorem projektu jest TFG Development, natomiast operatorem hotelu będzie TFG Hotels, które zawarło z siecią Hilton umowę franczyzową. Obiekt zlokalizowany jest w Śródmieściu, w odległości kilku minut spacerem od Pałacu Kultury i Nauki oraz dworca Warszawa Centralna.

Stanowisko dyrektora generalnego Canopy by Hilton Warsaw obejmie Kamil Kaźmierkiewicz – hotelarz z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży. W ostatnich latach kierował hotelem Four Points by Sheraton Warsaw Mokotów. W 2023 r. obiekt ten otrzymał tytuł „Hotel of the Year” w ramach marki Four Points by Sheraton, a w 2024 r. Kaźmierkiewicz został wyróżniony nagrodą „General Manager of the Year” na poziomie globalnym.
Równolegle TFG Hotels uruchomiło rekrutację do zespołu hotelu we wszystkich obszarach operacyjnych, m.in. recepcji, housekeepingu, gastronomii, sprzedaży i marketingu oraz działów technicznych i administracyjnych. Informacje o naborze publikowane są w kanałach rekrutacyjnych operatora i na portalach pracy.
Canopy by Hilton to marka lifestyle’owa sieci Hilton, obecna obecnie w ponad 45 lokalizacjach na świecie. Zadebiutowała w 2019 r., odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na hotele inspirowane lokalnym kontekstem i miejskim stylem życia.








