Byliśmy z wizytą na budowie Warsaw Spire. Wieża kompleksu jest budowa w tempie jednego pięta na tydzień. Całkowitą wysokość 220 metrów osiągnie pod koniec roku.
Budowa Warsaw Spire nabiera tempa. Już wiadomo, że pierwszy najemca wprowadzi się do niższego budynku jesienią. Pod koniec roku zaś najwyższa wieża kompleksu ma osiągnąć pełną wysokość. W tym roku również najprawdopodobniej rozpocznie się remont budynku wydawnictwa Bellona, którego wnętrza będą dostosowane do wysokich standardów biurowych. Odświeżona zostanie elewacja, a także wymienione okna. To jednak nie wszystkie plany Ghelamco.
Kompleks otwarty na miasto
Plac Europejski, tak będzie nazywać się najprawdopodobniej plac przed kompleksem Warsaw Spire. Sporą jego część wypełni fontanna, a także letni amfiteatr, który planuje zbudować inwestor. Plac ma być otwarty na mieszkańców z dostępnymi parterami, w których mają ulokować się kawiarnie i restauracje. Ogólnodostępne ma być również czwarte piętro głównej wieży. Docelowo ma to być piętro restauracyjne, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy stolicy. Inwestor pomyślał również o miejscach parkingowych dla gości na poziomie -1.
Informacje o Warsaw Spire
projekt obiektu wykonała firma Jaspers & Eyers Partner
cały kompleks ma spełniać najnowocześniejsze wytyczne oszczędzania energi
wieżowiec będzie mieć podwójną szklaną fasadę, której tafle mają wznosić się nawet ponad ostatnim piętre
obok wieżowca mają wyrosnąć 2 mniejsze – 55 metrowe biurowce
w marcu 2010 roku inwestor otrzymał pozwolenie na budowę
Kompleks ubiega się o certyfikat BREEA
dwa 15-piętrowe budynki (B i C) zakończone zostaną w 2014 roku
budynek oferuje powierzchnię biurową klasy AAA
18 listopada 2013 r. odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego