Od 1 do 7 czerwca stolica gości najlepsze drużyny z całego świata, które biorą udział w Mistrzostwach Świata w koszykówce 3×3. Wszystkie mecze odbywają się w sercu miasta – na Placu Centralnym. Stanęła tam również bezpłatna strefa kibica z wieloma atrakcjami. Na miejsce najlepiej dojechać komunikacją miejską, z której bezpłatnie mogę korzystać osoby posiadające bilety na mecze, zawodniczki i zawodnicy oraz trenerzy.
Na czas mistrzostw Plac Centralny zamienił się w pełnowymiarową arenę sportową z trybunami na 2,5 tysiąca widzów, profesjonalnymi boiskami oraz ogromną strefą kibica. To właśnie tu – w samym centrum stolicy, w bezpośrednim sąsiedztwie odmienionej przestrzeni wokół Pałacu Kultury i Nauki – od wczoraj odbywają się turniejowe rozgrywki.
Poranne i wieczorne mecze
Turniej został podzielony na sesje poranne i wieczorne:

- Sesje poranne (1-4 czerwca) w godzinach 12:00-16:00 – wstęp bezpłatny na trybuny (do wyczerpania miejsc).
- Sesje wieczorne (od godz. 16:40) oraz faza pucharowa: wstęp wyłącznie z biletem.
Organizatorzy informują, że wszystkie bilety na płatne części turnieju (mecze rozgrywane w sesjach wieczornych) zostały już wyprzedane.
Ważne zasady dla posiadaczy biletów: na sesjach biletowanych obowiązuje rygorystyczne przypisanie miejsc. Posiadacze wejściówek mogą w trakcie trwania swojej sesji swobodnie wychodzić z głównej areny (np. do strefy gastronomicznej) i wracać na swoje miejsce.
Kiedy grają biało-czerwoni?
Reprezentacje Polski rywalizują w sesjach wieczornych na głównej arenie w następujących terminach:
KoszKadra Kobiet (Grupa A)
- 1 czerwca (poniedziałek) Polska – Madagaskar; zakończył się wynikiem 20:10 dla Polski
- 1 czerwca (poniedziałek) 20:45 Polska – Czechy; zakończył się wynikiem 14:12 dla Czech
- 3 czerwca (środa) 18:55 Polska – Azerbejdżan
- 3 czerwca (środa) 20:45 – Polska – Holandia
KoszKadra Mężczyzn (Grupa B)
- 2 czerwca (wtorek) 19:45 Polska – Mongolia
- 2 czerwca (wtorek) 21:35 Polska – Łotwa
- 4 czerwca (czwartek) 19:45 Polska – Czechy
- 4 czerwca (czwartek) 21:35 Polska – USA.
Sport, muzyka i atrakcje w strefie kibica mistrzostw
W strefie kibica, która stanęła pod Pałacem Kultury i Nauki, zaplanowano koncerty, pokazy oraz liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Strefa jest otwarta codziennie w godzinach 11:00-22:00. Przy wejściu obowiązuje kontrola bezpieczeństwa oraz bagażu.
W strefie znajdzie się stoisko m.st. Warszawy – kibice będą mogli w niej chwilę odpocząć od turniejowych emocji, poznając jednocześnie miasto, atrakcje i wyjątkowe miejsca w punkcie informacyjnym. Na terenie strefy kibica można również znaleźć bogatą ofertę kulinarną.
Mistrzostwa 3×3 – kto może jeździć bezpłatnie?
Na mecze, rozgrywane na Placu Centralnym, najlepiej docierać komunikacją miejską – z okazji mistrzostw prezydent m.st. Warszawy wprowadził bezpłatne przejazdy w granicach 1. strefy biletowej dla:
- kibiców – na podstawie dokumentów wstępu na mecze tzn. biletów albo zaproszeń emitowanych przez Międzynarodową Federację Koszykówki (FIBA) lub Polski Związek Koszykówki;
- zawodników oraz osób im towarzyszących (np. trenerzy, fizjoterapeuci), sędziów oraz przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Koszykówki (FIBA) na podstawie identyfikatora wydanego przez organizatora wydarzenia;
- wolontariuszy (do 8 czerwca) – na podstawie identyfikatora wydanego przez organizatora wydarzenia.
Osoby zwolnione z opłat mogą korzystać z nieodpłatnych przejazdów środkami Warszawskiego Transportu Publicznego (autobusy, tramwaje, metro, pociągi SKM) organizowanego przez ZTM Warszawa.
Zwolnienie z opłat za przejazdy nie dotyczy przejazdów pociągami spółek Koleje Mazowieckie Sp. z o.o. (KM) i Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o.o. (WKD) w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”.








