SERWIS O ŻYCIU W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ I ARCHITEKTURZE

REDAKCJA

REKLAMA

Ruszyła sprzedaż mieszkań nad Jeziorem Gocławskim

Strona główna Nieruchomości Mieszkania Ruszyła sprzedaż mieszkań nad Jeziorem Gocławskim

Ruszyła sprzedaż I i II etapu inwestycji Apartamenty Saska nad Jeziorem, usytuowanej w rejonie al. Stanów Zjednoczonych oraz ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, w atrakcyjnej, zielonej części warszawskiego Gocławia, tuż nad Jeziorem Gocławskim. Łącznie na całym osiedlu zaplanowano 631 apartamentów, natomiast w I i II etapie będzie ich 392. Planowane oddanie do użytku I etapu tej inwestycji to koniec II kwartału 2015 r., natomiast oddanie do użytku II etapu to IV kwartał 2015 r.

Apartamenty Saska nad Jeziorem to wyjątkowe miejsce, wpisujące się w okoliczną przyrodę, przygotowane z dbałością o każdy szczegół oraz wygodę przyszłych mieszkańców.

Apartamenty Saska nad Jeziorem jest kolejną inwestycją Dom Development sprzedawaną w oparciu o rachunek powierniczy, który dla tego projektu prowadzą mBank dla etapu I oraz PKO BP dla etapu II.

Apartamenty Saska nad Jeziorem to kameralna, elegancka inwestycja, spójna z charakterem miejsca. Architektura Apartamentów Saska Nad Jeziorem nie rywalizuje z przyrodą, ale ją dopełnia, tworząc harmonijną całość. Oryginalna forma architektoniczna, wysokiej jakości materiały wykończeniowe oraz roztaczająca się z apartamentów panorama na Jezioro Gocławskie i okoliczne tereny to największe atuty tej inwestycji. Kaskadowe formy budynków wpisują się w naturalne ukształtowanie terenu, a jednocześnie zapewnią przyszłym mieszkańcom jak najlepszy widok na jezioro, tereny zielone oraz panoramę Śródmieścia.

Jezioro Gocławskie pozostanie ogólnodostępnym terenem rekreacyjnym, a pełne bezpieczeństwo mieszkańców zapewnione zostanie dzięki zastosowaniu kameralnych wygrodzeń w najbliższej prywatnej strefie apartamentów oraz najnowszych systemów ochrony i monitoringu.

Cała inwestycja obejmuje trzy etapy i docelowo składać się będzie z sześciu budynków. W pierwszym i drugim etapie powstaną cztery budynki: trzypiętrowy wzdłuż Kanału Gocławskiego oraz pięcio- i sześciopiętrowe budynki, z usługami na parterze, stanowiące pierzeję ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Powstaną w nich łącznie 392 apartamenty.

Najmniejsze mieszkanie w I i II etapie inwestycji to mieszkanie jednopokojowe o powierzchni 29,5 mkw., natomiast największe to pięciopokojowy apartament o powierzchni 149 mkw. z przestronnym tarasem skierowanym na Jezioro Gocławskie. Przedział cenowy apartamentów w I i II etapie inwestycji Apartamenty Saska nad Jeziorem kształtuje się od 8 350 do 14 100 zł/mkw.

Pod obecnymi etapami inwestycji znajdzie się 1-poziomowa hala garażowa, do której będą zjeżdżały windy bezpośrednio z pięter mieszkalnych. Przewidziano w niej w sumie 397 miejsc garażowych w cenie od 33 000 zł (miejsce pojedyncze) do 49 500 zł. (miejsce rodzinne). Dodatkowo zaplanowano 102 komórki lokatorskie w cenie od 9 000 zł do 11 000 zł.

Lokale usługowe w I i II etapie będą miały powierzchnię od 63 mkw. do 147 mkw. Cena tych lokali wynosi 12 300 zł/mkw. brutto.

Autorem projektu Apartamentów Saska nad Jeziorem jest pracownia Hermanowicz Rewski Architekci, natomiast generalnym wykonawcą I i II etapu inwestycji jest firma UNIBEP SA.

WYJĄTKOWE MIEJSCE, WYJĄTKOWE ZAGOSPODAROWANIE TERENU

Projektanci zadbali o zagospodarowanie terenu wewnętrznych dziedzińców, wykorzystując przyrodnicze walory otoczenia. Elementem łączącym kompozycyjnie część parkową, położoną nad jeziorem, z częścią zamkniętych wnętrz osiedlowych jest skarpa, obsadzona wysokimi krzewami i trawami ozdobnymi. Architekci zieleni starannie dobrali gatunki kwiatów, które ułożą się w interesujące kompozycje. Na bogactwo szaty roślinnej złożą się także specjalnie wybrane gatunki krzewów ozdobnych i drzew, takich jak: kasztanowce, platany, klony, jesiony i lipy.

Zaprojektowano także elementy małej architektury tak, aby dziedziniec mógł stać się miejscem odpoczynku i sąsiedzkich spotkań na świeżym powietrzu. Najmłodsi mieszkańcy Apartamentów Saska nad Jeziorem będą mogli bezpiecznie spędzać czas na przyjaznym placu zabaw.

Na terenie Apartamentów Saska nad Jeziorem powstanie także Klub Mieszkańca o powierzchni 150 mkw., zaprojektowany nowocześnie i przytulnie, tak aby przyszli mieszkańcy mogli miło spędzać czas, nawiązać sąsiedzkie znajomości oraz zorganizować przyjęcia dla dzieci.

Apartamenty Saska nad Jeziorem to miejsce wyjątkowe na mapie Warszawy. Inwestycja oddalona zaledwie 10 minut od centrum miasta, a jednak znajdująca się w pełnej zieleni okolicy, tuż przy Jeziorze Gocławskim. Dzięki nowoczesnym i bardzo przemyślanym architektonicznie kaskadowym budynkom przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się pięknym widokiem na tereny zielone oraz panoramę Śródmieścia. Wszystko w doskonale zurbanizowanym rejonie Gocławia. Bardzo gruntownie przygotowaliśmy się do tej inwestycji, ponieważ chcemy zachować naturalny krajobraz okolicy oraz Jeziora Gocławskiego. Apartamenty Saska nad Jeziorem powstają w oparciu o raport oddziaływania na środowisko, w trakcie budowy wykorzystywane są rozwiązania, które mają je chronić, zarówno dla obecnych, jak i przyszłych mieszkańców tej okolicy – powiedział Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development SA.

 

 

 

Wiadomości

Pawilon Edukacyjny „Kamień” otwarty

Przestrzeń Pawilonu Edukacyjnego „Kamień” jest już dostępna dla mieszkańców Warszawy. Na Golędzinowie, przy moście Gdańskim będą odbywać się terenowe lekcje o...

100 tysięcy miejsc pracy może powstać dzięki CPK

W latach 2020-2034, czyli w czasie projektowania i budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, inwestycja ta wygeneruje wzrost łącznej produkcji w Polsce...

Kolejne etapy budowy biurowca EQ2 rozpoczęte.

Inwestycja osiągnęła swój najwyższy poziom. Rozpoczęto m.in. montaż konstrukcji pod elewację, izolację dachu oraz instalacje sanitarne, elektryczne...

Kierowca bez zarzutów

Opinia z badań toksykologicznych potwierdziła, że kierowca autobusu, który spowodował kolizję na Bielanach nie był pod wpływem środków odurzających.

Bank Gospodarstwa Krajowego tymczasowo pod nowym adresem

Siedzibę BGK w Alejach Jerozolimskich 7 czeka modernizacja. Pracownicy centrali banku właśnie kończą przeprowadzkę do tymczasowej siedziby w nowym biurowcu VARSO...

PO WAKACJACH SASKA JAK NOWA

W najbliższy poniedziałek, 13 lipca, zacznie się kompleksowy remont ulicy, który potrwa do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia.

Polecane

Rozpoczyna się Lato Konesera. Kilkaset wydarzeń w centrum kulturalno-rozrywkowym stołecznej Pragi

Już w 1 lipca w Centrum Praskim Koneser rozpoczyna się wakacyjny cykl wydarzeń pod hasłem Lato Konesera. Od początku lipca do...

Teatr Polonia i Och-Teatr zagrają w lato plenerowe spektakle w Centrum Praskim Koneser

Centrum kulturalno-rozrywkowe na warszawskiej Pradze zapowiada plenerowe spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru podczas Lata Konesera. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny,...

Innowacyjne udogodnienia w Tulipan House

Zaprojektowane na nowo lobby biurowca Tulipan House to nie tylko ekologiczny design, ale też przestrzeń, która na każdym kroku podkreśla dumę...

Warszawski rynek mieszkaniowy 2019

W 2019 roku w Warszawie przekroczono mieszkaniowy Rubikon. Na rynku pierwotnym średnia cena sprzedaży metra kwadratowego, na koniec pierwszej połowy roku, przekroczyła 9 tysięcy...

Noc Wieżowców 2018

Po przerwie wracamy do Was z trzecią edycją Nocy Wieżowców. zdjęcia: Kuba Jurkowski Wejściówki na Wydarzenie są imienne i nie istnieje możliwość zmiany danych na...

Rondo ONZ jeszcze wystrzeli w górę!

BY <!-- &amp;amp;amp;amp;lt;iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-N25V7L" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"&amp;amp;amp;amp;gt;&amp;amp;amp;amp;lt;/iframe&amp;amp;amp;amp;gt; Rondo...