Wybór odpowiedniego współpracownika w branży transportu

  0
  17

  Gdy nie jesteśmy znawcami branży TSL, możemy odnieść nieodparte wrażenie, że jest to bardzo prosty biznes – wystarczy zabrać ładunek od Klienta, załadować go na pojazd, zawieźć do wyznaczonego miejsca, oddać zamawiającemu i gotowe! Czy jest tak naprawdę? Nic bardziej mylnego, a gdy zdamy sobie z tego sprawę, to wybór odpowiedniego współpracownika staje się znacznie trudniejszy niż na początku!

  Czego potrzebujemy?

  Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto, abyśmy zastanowili się na tym, jakie są nasze potrzeby. W naszym zapytaniu wysłanym na skrzynkę e-mailową powinniśmy zawrzeć takie informacje jak specyfika naszego ładunku, czyli jego dokładne wymiary (długość, wysokość i szerokość), jego waga, ale także to, czy trzeba go będzie zakwalifikować jako niebezpieczny. Nie zapomnijmy jednak o innych podstawowych kwestiach, takich jak miejsce dostarczenia zleconego ładunku, ale także o pożądanym terminie dostarczenia go do określonego punktu. Pamiętajmy także o tym, że możliwości poszczególnych będą się różniły w zależności od tego, gdzie będzie zlokalizowana firma. Moce przerobowe dużych operatorów usług transportowych z Gdańska będą znacznie większe niż tego z mniejszej miejscowości i skromniejszym doświadczeniem.

  uslugitranspo3Usługi transportowe z zaufaną firmą to gwarancja szybkiej realizacji

  Jak działa firma?

  Warto dokonać także dowiedzieć się wszystkiego na temat tego, jak funkcjonuje dana firma. W końcu w domyśle będziemy poświęcać jej nasz ładunek, którego wartość nierzadko bywa bardzo wysoka! Zwróćmy uwagę na to, jak zwykle wygląda przeciętne zlecenie. Czy kontakt z kierowcą realizującym je jest łatwy i prosty? Nie tylko będziemy mogli w przeciągu kilku chwil dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja na drodze i czy wystąpiły jakiekolwiek problemy. A nawet jeżeli do nich dojdzie, to dzięki tak prostemu rozwiązaniu będziemy mogli wprowadzić jakiekolwiek zmiany w umowie przewozu. Wyobraźcie sobie, jak trudne by to było, gdyby nie istniało takie rozwiązanie!

  uslugitranspo2Podsumowanie

  Dziś wybranie odpowiedniej firmy zajmującej usługami transportowymi jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Każda z nich specjalizuje się w kompletnie innej dziedzinie i stara się zapewnić swoim klientom to, czego nie mogą dać konkurenci. W tym wszystkim musimy jednak pamiętać o nas i naszych potrzebach, gdyż to one są w tym momencie najważniejsze!