Usługi concierge: pomoc w wynajmie samochodu dla żyjących w wiecznym pośpiechu

  0
  5

  Trzeba się sporo napracować, żeby osiągnąć sukces, nie ma bowiem drogi na skróty na sam szczyt. Żyjemy więc w pośpiechu, często przedkładając pracę nad rodzinę. Brakuje nam czasu na wypełnianie podstawowych obowiązków związanych z prowadzeniem domu. Dlatego z pomocą przychodzi nam concierge (konsjerż) – profesja znana już od średniowiecza.

   

  Dawniej concierge dbał o to, żeby w domu wszystko chodziło jak w zegarku. Dopilnowywał by wszystkie obowiązki służby wypełniane były na czas – pokoje były  stale wysprzątane, a potrawy trafiały na stół na określoną godzinę. Poprzez wieki usługi concierge’a nieco się zmieniły, ale nadal jego zadaniem jest wyręczać swojego pracodawcę w ważnych zadaniach, których nie musi realizować osobiście. To taki asystent prezesa, tyle że swoje usługi świadczy nie tylko w życiu zawodowym, ale też prywatnym.

   

  Kiedyś opiekun domu, teraz osobisty asystent

   

  Tak jak już zostało wspomniane, w dzisiejszych czasach concierge występuje w roli osobistego asystenta, który realizuje nawet z pozoru trudne do wykonania życzenia klienta. Odciąża go z nadmiaru obowiązków, pomaga wygospodarować wolny czas. Usługa tego typu adresowana jest przede wszystkim do ludzi zamożnych. Cyklicznie przeprowadzane przez firmę KPMG sp. z o.o. badania wskazują, że z roku na rok rośnie liczba zamożnych ludzi w Polsce. Do tej kategorii zaliczane są osoby, których miesięczne zarobki przekraczają 7 tys. zł. Szacuje się, że w roku 2020 ich liczba będzie wynosić niemal 1,5 mln.

   

  Ale co ma concierge do samochodów?

   

  Osoby, które dużo zarabiają często też dużo pracują. Od czasu do czasu podróżują w interesach, wyjeżdżają w delegacje. Część drogi pokonują samolotem, jednak potrzebują na miejscu wynająć pojazd, który ułatwi im szybkie poruszanie się po obcym mieście. Concierge przeanalizuje warunki najmu poszczególnych modeli pojazdów, dowie się wszystkiego na temat kosztów i dokumentów wymaganych w danym kraju czy miejsca odbioru pojazdu, bo duże agencje takie jak London Escorts w Londynie mają bogate oferty, które warto skrupulatnie przeanalizować.

  Concierge nie tylko wyręczy nas w wyborze samochodu, ale też przygotuje niezbędne dokumenty i dopełni wszelkich formalności. Na życzenie klienta będzie pełnić też rolę kierowcy, który odbierze go z lotniska, zaopiekuje się bagażem i zawiezie pod wskazany adres. Widać zatem, że concierge to prawdziwa ulga dla ludzi mocno zapracowanych.