Stary biurowiec zmienia się w Słomińskiego Art Office

  0
  328

  Przy ulicy Słomińskiego 4, powstaje nowy obiekt biurowy. Słomińskiego Art Office budowany jest na bazie starego biurowca należącego wcześniej do PKP. Nowy obiekt zostanie ukończony i oddany do użytku w I kwartale 2017 roku. Inwestorem jest firma WRI Investment.

  Biurowiec powstaje na bazie istniejącego budynku, który wcześniej należał do PKP. Trzykondygnacyjny budynek będzie całkowicie przebudowany i dostosowany do współczesnych standardów. Słomińskiego Art Office wyróżnia się niespotykaną dbałością o estetykę, funkcjonalnością, a przy tym kameralnym charakterem. Budynek posiada 4 kondygnacje o funkcji biurowej, o łącznej powierzchni najmu 2350 m2. Jego przestrzenie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić przyszłym klientom możliwość ich dowolnego kształtowania zgodnie z indywidualnymi potrzebami oraz oczekiwaniami.W biurowcu znajdą się 2 windy oraz przestronna recepcja. W projekcie przewidziany jest parking podziemny na 15 miejsc oraz naziemny na 34 miejsca ze stanowiskami do ładowania samochodów elektrycznych.

  Istniejący w tym miejscu od przeszło 60 lat obiekt jest w trakcie rozbudowy i adaptacji  do wymagań współczesnego użytkownika. Granice pomiędzy starym, a nowym budynkiem zaznaczono delikatnie, poprzez zmienne rytmy pionowych paneli.

   

  Fot: google.com
  Fot: google.com

   

  Pracownia JP Architekci wykonała projekt budowlany i wykonawczy budynku. Architekci Projekt elewacji i wnętrz budynku Słomińskiego Art Office powierzono pracowni natomiast koncepcję wnętrz oraz elewacji przygotowało biuro More Design & Architecture. Przednia elewacja jest całkowicie czarna, pokryta refleksyjnym szkłem i lampionami inspirowanymi stylem „art. Deco”. Zastosowano również szkło przejrzyste i malowane oraz stal, wprowadzono odcienie naturalnego drewna.

  Dzięki zastosowanym rozwiązaniom biurowiec, mimo swojego reprezentacyjnego wyglądu, ma bardziej domowy aniżeli korporacyjny charakter, zapewniając jego użytkownikom wysoki komfort pracy i przebywania w nim.7

  9