Lot w tunelu aerodynamicznym – poczuj się jak w przestworzach!

  0
  98

  Chcesz skoczyć ze spadochronem, ale masz przed nim obawy? Wybierz lot w tunelu aerodynamicznym, aby poczuć podobne emocje!

  Tunele aerodynamiczne używane są nie tylko do badan aerodynamiki różnych obiektów. Obecnie są one używane również jako wsparcie w treningach spadochroniarskich i jako sposób na niezwykłą zabawę dla każdego zainteresowanego. Jak działa tunel aerodynamiczny? Kto może z niego korzystać? Jak lata się w tunelu tego rodzaju? W końcu, ile trzeba za to zapłacić?

  Tunel aerodynamiczny – jak to działa?

  Standardowe tunele aerodynamiczne mają konstrukcję poziomą. Te używane jako wsparcie dla spadochroniarzy to tunele pionowe. Przez długi czas były one dostępne jedynie dla profesjonalistów, ale obecnie są otwarte dla wszystkich osób poszukujących niebanalnej rozrywki.

  Pionowy tunel aerodynamiczny jest wyposażony w duże wentylatory, które są w stanie rozpędzić powietrze nawet do prędkości 300 kilometrów na godzinę. Tak wysoka prędkość strug powietrza jest w stanie unieść w górę dorosłego człowieka, dając efekt podobny do lotu w przestworzach.

  Właśnie dlatego aerotunele używane sa jako wsparcie podczas treningów spadochroniarskich, ponieważ doskonale imitują warunki panujące podczas skoków spadochronowych. To również świetny pomysł na wyjątkową zabawę dla osób, które chciałyby poczuć się jak podczas skoku ze spadochronem.

  Kto może wziąć udział w locie w tunelu aerodynamicznym?

  Zasadniczo, tunele aerodynamiczne to doskonała rozrywka dla każdego zainteresowanego. Nie trzeba wtedy brać udziału w żadnych długich szkoleniach, treningach, nie potrzeba również badań lekarskich.

  Z lotów w tunelach aerodynamicznych mogą korzystać zarówno osoby dorosłe, w tym także seniorzy, jak również dzieci i młodzież, dlatego nie ma żadnych przeciwwskazań wiekowych.

  W lotach nie powinny jednak brać udziału te osoby, u których pojawiają się przeciwwskazania zdrowotne do uprawiania sportów.

  Lot w tunelu aerodynamicznym – krok po kroku

  Pierwszym krokiem jest dokonanie rezerwacji na tunel aerodynamiczny. Można zrobić to obecnie całkowicie przez internet – bez wychodzenia z domu.

  Osoby zainteresowane lotami w Warszawie mogą zrobić to za pośrednictwem strony profly.pl, która należy do firmy Profly posiadającej jeden z najnowocześniejszych tuneli tego rodzaju w Polsce.

  W wybranym dniu, przed wejściem do tunelu, uczestnik bierze udział w krótkim szkoleniu, podczas którego dowiaduje się, jak należy zachowywać się podczas lotu. Także odbieramy odpowiednie wyposażenie takie jak kask i kombinezon.

  Lot odbywa się wraz z instruktorem, który zawsze jest u boku uczestnika i jest gotowy do pomocy, na przykład w przyjęciu odpowiednie pozycji. Lot w aerotunelu standardowo trwa 1,5 minuty, ale w tunelach najczęściej możemy kupić dwa loty po 1,5 minuty, czyli łącznie w tunelu przebywamy 3 minuty.

  Chociaż wielu osobom wydaje się, że to bardzo mało, to jednak to dość długi czas, biorąc pod uwagę czas swobodnego spadania podczas skoku ze spadochronem – w tym przypadku to 30-60 sekund. Dodatkowym plusem lotu w tunelu jest możliwość wykupienia większej liczby lotów.

  Ile trzeba zapłacić za lot w tunelu aerodynamicznym?

  Loty w tunelu aerodynamicznym wcale nie są wyjątkowo drogie – zapłacimy za nie mniej niż za skoki ze spadochronem.

  Podstawowa oferta, czyli lot trwający 3 minuty to wydatek 249 złotych w przypadku osoby dorosłej oraz 219 złotych dla osoby poniżej 18. roku życia. Możemy kupować także większe pakiety lotów, na przykład dla rodziny i znajomych. W tym przypadku cena za jeden lot jest już nisza. Dostępne są również pakiety PRO wraz ze szkoleniami dla osób, które chciałyby nauczyć się podniebnych ewolucji w tunelu.

  Loty w tunelu to także kapitalny pomysł na prezent na różne okazje – wystarczy wykupić voucher upominkowy, a obdarowana nim osoba będzie mogła samodzielnie wybrać dla siebie termin lotu.

  Zatem tunel aerodynamiczny to kapitalny wybór dla każdego, kto poszukuje adrenaliny i chce dobrze się bawić. Dzięki niemu można poczuć się jak podczas swobodnego spadania w trakcie skoku spadochronowego, ale bez żadnego ryzyka oraz w znacznie niższej cenie.