Jak nadawać przesyłki dłużycowe? Zobacz, jakie to proste

  0
  38

  Nadanie przesyłki dłużycowej nie musi być trudne! Nie każdy kurier podejmie się transportu długiej paczki, ale szybko znajdziesz firmę oferującą przyzwoitą cenę i wysoki poziom usługi. Nietypowe pakunki wymagają więcej uwagi i profesjonalnego podejścia. Dowiedz się, co zrobić, aby Twoja paczka bez przeszkód dotarła do odbiorcy.

  Wysyłanie pakunków o nietypowych wymiarach bywa nie lada wyzwaniem. Większość przewoźników podejmuje się transportu paczek gabarytowych, ale dłużyce – czyli przesyłki o długości powyżej 2 m – są przyjmowane niechętnie. Długie przedmioty wymagają większej delikatności, często też nie można położyć na nich innych paczek. Dlatego wybór kuriera z doświadczeniem w transporcie dłużyc jest niezwykle ważny.

  Jak wysłać długą paczkę?

  Wysłanie długiej paczki jest trudniejsze niż standardowej, ale nie niemożliwe. Czasem konieczne może być skorzystanie z usług firmy wyspecjalizowanej w ponadwymiarowych przesyłkach. Wszystko zależy od długości i zawartości paczki.

  Musisz mieć świadomość, że jesteś pierwszym ogniwem prawidłowego procesu dostawy. Po stronie nadawcy leży właściwe zabezpieczenie elementów. Dłużyce zazwyczaj zawierają delikatne przedmioty m.in. karnisze, listwy czy elementy oświetlenia.

  Nie musisz koniecznie pakować ich w pudełko, zwłaszcza że znalezienie wystarczająco długiej tuby może być trudne. Warto owinąć każdy element kilkukrotnie folią bąbelkową, a następnie skleić wszystko razem taśmą. Dodatkowym zabezpieczeniem powinna być warstwa tektury falistej lub kartonu rozłożonego na płasko i owiniętego wokół całości. Nie zapomnij o zabezpieczeniu taśmą otworów na końcach.

  Nie przepłacaj za przesyłki dłużycowe 3 m

  Kiedy masz spakowaną paczkę, pora na znalezienie kuriera realizującego zlecenia dłużycowe. Im większa długość przesyłki, tym mniej firm podejmie się jej transportu. Paczki o długości 200 cm odbiera większość kurierów, jednak dłuższe wyślesz z pomocą zaledwie kilku przewoźników. Zamiast sprawdzać ofertę pojedynczych firm, zajrzyj na porównanie cen przesyłek dłużycowych: https://shipcenter.pl/przesylki-dluzycowe.

  Jeśli długość Twojej paczki przekracza 3 m, wybór znacznie maleje. Szybko zauważysz, że różnica cen w poszczególnych firmach jest duża. Dzięki porównywarce możesz zaoszczędzić ponad 100 zł! Warto korzystać z niej regularnie, także w przypadku standardowych paczek. Będziesz na bieżąco z aktualnymi promocjami i zmianami cenników firm kurierskich.

  Przesyłki dłużycowe 6 m – który kurier podejmie się ich transportu?

  Standardowe bagażniki kurierskich samochodów dostawczych mają ok. 3-4 m długości. Czy wysłanie dłuższej paczki jest możliwe? Oczywiście, jednak wymaga transportu TIR-em. W tym celu najlepiej nawiązać kontakt z firmą, która zajmuje się spedycją. Możesz wysłać zapytanie do tradycyjnych kurierów, ale prawdopodobnie odmówią wykonania usługi.

  Tego typu paczki wyceniane są indywidualnie. Przy regularnej współpracy z firmą dostawczą możesz liczyć na korzystne warunki, jednak jednorazowe zlecenie prawdopodobnie będzie kosztowne. Warto przemyśleć też inne opcje np. wynajęcie auta z kierowcą lub transport na własną rękę.

  Przy rosnącej konkurencji firmy kurierskie oferują coraz korzystniejsze ceny niestandardowych paczek. Transport przesyłek dłużycowych wymaga często podstawienia większego samochodu czy obecności dodatkowego pracownika, dlatego cena będzie wyższa niż standardowej paczki. Jednak możesz liczyć na fachowe wykonanie usługi i pełne bezpieczeństwo przesyłki.

  Artykuł sponsorowany