Jak dobrać szalik do męskiego płaszcza? 6 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę

  0
  71

  Wśród wielu mężczyzn pokutuje przekonanie, że szalik to dodatek, którego prawdziwy facet nosić nie powinien. To zaskakujące, tym bardziej, że szaliki są nieodłączną częścią męskiej garderoby, także wojskowej. Prawdopodobnie niechęć do szalików wynika z niewiedzy, jak dobrać szalik do męskiego płaszcza, by dobrze wyglądać w miesiącach zimowych. Poznaj odpowiedzi na 5 pytań, które najczęściej zadają Panowie w tym temacie.

  1. Czy do płaszcza męskiego mogę założyć szalik typu komin?

  Komin to typowo casualowy wybór i nie będzie prezentował się dobrze w zestawieniu z klasycznym męskim płaszczem, takim jak dyplomatka czy polo coat. Trzeba jednak przyznać, że szalik-komin bardzo dobrze otula szyję. Jeżeli zależy Ci na cieple, postaw na płaszcz typu budrysówka z wysoką stójką, a do niego dobierz wełniany szalik, który doskonale Cię ogrzeje.

  1. Jak dopasować szalik kolorystycznie do płaszcza?

  Do klasycznego, granatowego płaszcza będzie pasował zarówno neutralny szary lub beżowy szalik, jak i szlachetny kobalt lub głęboka, ciemna zieleń. Jeśli Twój płaszcz jest brązowy, wybierz szalik w kolorze beżowym lub ciemnozielonym. Czarny płaszcz z kolei będzie świetnie wyglądał z szalikiem w każdym jaśniejszym od czarnego kolorze – ważne, by kolory płaszcza i szalika nie zlewały się ze sobą. Możesz także zestawić płaszcz z szalikiem w kratę – wówczas dobrze kierować się zasadą, by jeden z kolorów na kracie korespondował z kolorem płaszcza. Zdecydowanie unikaj szalików w krzykliwych kolorach – to nigdy nie wygląda elegancko.

  1. Jaką długość szalika wybrać?

  Długość i szerokość szalika męskiego ma znaczenie. Krótszego szala nie będziesz w stanie odpowiednio zawiązać, przez co Twoja stylizacja straci na elegancji, a Twoja szyja – na cieple. Dlatego wybieraj szaliki mieszczące się w przedziale 140-170 cm długości. Standardowo męskie szale mają ok. 30-40 cm szerokości. Zarówno węższe, jak i zbyt szerokie opcje nie będą wyglądać dobrze w zestawieniu z męskim płaszczem.

  1. Jak wiązać szalik do płaszcza?

  Naucz się wiązać szalik w najbardziej klasyczny i elegancki węzeł paryski. Jak to zrobić? To bardzo proste:

  • Złóż szalik na pół i nałóż go na szyję, tak by z obu stron zwisały końce równej długości
  • W pętlę powstałą ze złożenia szalika włóż jeden z jego końców

  Oto eleganckie, a zarazem chroniące przed zimnem wiązanie szalika. Pamiętaj, że węzeł paryski jest stworzony dla dłuższych szalików – zbyt krótkie końce wystające z pętli mogą zrujnować Twoją zimową stylizację. Końce szalika powinieneś schować pod klapami płaszcza.

  1. Jak dbać o szalik na co dzień?

  Odpowiednie przechowywanie i czyszczenie szalika sprawi, że dłużej zachowa swoją nienaganną formę i właściwości. Dlatego nie przechowuj szalika w rękawie płaszcza – odłóż go na półkę, by niepotrzebnie się nie pogniótł. Szale wełniane najlepiej prać ręcznie, by nie niszczyć delikatnych włókien. Absolutnie nie susz ich w suszarce bębnowej, a prasując nagrzej żelazko do temperatury wskazanej do prasowania wełny..

  Jeśli szukasz stylowych szali na zimę, zajrzyj do sklepów Recman.