Inwestycja przy ulicy Czackiego 15/17 jest projektem, który łączy w sobie innowacyjność nowoczesnej przestrzeni biurowej z ciekawą historią modernistycznego budynku. Piąta już lokalizacja Brain Embassy w Warszawie przyciąga nie tylko osoby poszukujące biura, lecz także miłośników wyjątkowego designu.
Brain Embassy, jedna z wiodących marek coworkingowych w Warszawie, 1 lutego otworzyła swoją najnowszą przestrzeń w samym Centrum. Lokalizacja jest niewątpliwym atutem tej inwestycji, z której przyszli najemcy będą mieli dosłownie chwilę do klimatycznych restauracji czy popularnych miejsc typu Krakowskie Przedmieście. Ulokowanie w sercu stolicy to również dogodny transport – tuż za rogiem znajduje się stacja drugiej linii metra Nowy Świat – Uniwersytet oraz liczne przystanki autobusowe.
Niewątpliwą korzyścią dla użytkowników jest nowoczesny design, z którego znana jest marka. Tym razem jednak Brain Embassy, łącząc historię z nowatorskim podejściem, stworzyło wnętrze znacznie wyróżniające się na tle pozostałych coworkingów.
Wdrożenie projektu w życie było wyzwaniem, szczególnie ze względu na logistykę przedsięwzięcia. Za koordynację prac biur projektowych, ekspertów oraz wykonawców odpowiedzialna była Firma cmT. Podczas realizacji projektu dostawy wymagały wyjątkowo precyzyjnego zaplanowania, tak aby nie zakłócić funkcjonowania sąsiadujących instytucji oraz budynków.
Biuro marzeń w centrum Warszawy
Nadrzędnym celem Brain Embassy już od samego początku istnienia jest tworzenie przestrzeni, która dzięki innowacyjnym, mobilnym rozwiązaniom, w tym samym czasie odpowiada na szereg różnorodnych potrzeb. W przypadku nowej lokalizacji, marka poszła o krok dalej, łącząc nieszablonowy design i ciekawą historię budynku z 1953 roku, w którym od lat 80-tych mieściła się siedziba Teatru Kwadrat. Projekt wnętrz BE Czackiego przygotował poznański zespół architektów z biura mode:lina™.
– Staraliśmy się umiejętnie poruszać między inspiracjami teatralnymi i różnymi formami kreatywnej aktywności, jaka wiąże się z teatrem. Dlatego przestrzenie nowego Brain Embassy wypełniły elementy inspirowane Broadwayem, czy kultowymi teatrami – opowiada Paweł Garus, współzałożyciel pracowni mode:lina™

Kolejnym elementem wspierającym pozytywne doświadczenie najemców jest komfortowe umeblowanie, o które od lat w przestrzeniach Brain Embassy dba marka Kinnarps. Partner jak zawsze dostarczył ergonomiczne i funkcjonalne meble, stylistycznie dopasowane do charakteru obiektu. Ponieważ każdego dnia w biurach coworkingowych pracują osoby o różnorodnych potrzebach i stylach pracy, zastosowane rozwiązania muszą być trwałe i bezpieczne, a także powinny łatwo adaptować się do indywidualnych potrzeb różnych użytkowników oraz typów zadań i sytuacji.
Coworking jakiego jeszcze nie było
BE Czackiego jest całkowitą nowością nie tylko dla użytkowników, lecz także dla jej twórców. Jak wspominają architekci z Archicon, tworzenie tego projektu było bardzo ekscytującym wyzwaniem i znacząco odbiegało od pracy nad poprzednimi lokalizacjami Brain Embassy. W przypadku biura przy ul. Czackiego 15/17 głównym zadaniem była bowiem przebudowa, nadbudowa i rozbudowa całego budynku, a nie tylko jego części, bądź jednej kondygnacji, jak to miało miejsce dotychczas. Jak dodaje Paweł Garus z pracowni mode:lina™, praca z przebudową starszych budynków wymaga pogodzenia wielu różnych uwarunkowań technicznych, których niejednokrotnie nie da się przeskoczyć, z współczesnymi wymaganiami funkcjonalnymi. Zadaniem było więc połączenie tych elementów tak, aby ubrać je w estetyczną i funkcjonalną formę, która będzie służyła użytkownikom.
Każda zainteresowana osoba, wynajmując przestrzeń w Brain Embassy może liczyć na gotowe, urządzone biuro, stałe koszty wliczone w cenę, elastyczną umowę z miesięcznym okresem wypowiedzenia oraz stabilność najmu, ponieważ inwestor, Adgar Investments & Development Ltd, globalny właściciel nieruchomości komercyjnych jest właścicielem wszystkich budynków, w których mieszczą się coworkingi marki.