Jeszcze w tym roku ruszy budowa Aparté Mokotów, ekologicznej inwestycji zlokalizowanej w zacisznej części Mokotowa. Francuski deweloper Bouygues Immobilier właśnie podpisał umowę z generalnym wykonawcą inwestycji.
F.B.I. Tasbud wybuduje Aparté
Mokotów, kameralny kompleks trzech budynków położonych przy ul. Polskiej na
Mokotowie. Spółka, która zajmie się kompleksowo pracami budowlanymi, znana jest
nie tylko w Polsce, ale i na świecie ze swoich proekologicznych realizacji.
Firma wdrożyła wiele innowacyjnych i nowoczesnych budynków przyjaznych
środowisku na rynkach skandynawskich, azjatyckich, afrykańskich i
bliskowschodnich. Teraz F.B.I. Tasbud zapowiada, że ruszy z budową
proekologicznej inwestycji na Mokotowie jeszcze w tym roku, a pierwsi lokatorzy
będą mogli wprowadzić się do Aparté Mokotów w III kwartale 2023 roku.
– Kluczowe dla nas było wybranie generalnego wykonawcy, który ma doświadczenie w budownictwie ekologicznym. To dla nas bardzo ważne, gdyż w Aparté Mokotów zastosujemy szereg rozwiązań z zakresu zrównoważonego budownictwa i ekologii, np. beton niskoemisyjny czy panele fotowoltaiczne. To będzie zdecydowanie zielona inwestycja – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.
Minimalistyczne w wyglądzie Aparté to kompleks trzech 3-piętrowych budynków z mieszkaniami o powierzchni od 39 aż do 115 mkw. i liczbą pokoi od 2 do 5. Do mieszkań będą przynależały balkony – o powierzchni nawet do 17 mkw. lub prywatne ogródki, z czego największe będą liczyły nawet 224 mkw.
Proekologiczne mieszkania na Mokotowie
Wyróżnikiem inwestycji jest ekologia, na którą deweloper Bouygues Immobilier kładzie szczególny nacisk. W Aparté Mokotów widać to już od samych fundamentów. Przy budowie budynków zostanie użyty specjalny niskoemisyjny beton, który zmniejsza ślad węglowy prawie o połowę. Nawierzchnia dachu Aparté zostanie pokryta jasnym żwirem w celu zabezpieczenia przed nadmiernym nagrzewaniem budynków latem i zwiększenia trwałości izolacji wodoszczelnej. Dodatkowo zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, które będą służyć do zasilania części wspólnych. Woda, potrzebna do podlewania trawy i roślin w częściach wspólnych, będzie pozyskiwana z systemu retencji.