REDAKCJA

REKLAMA

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Kursy i szkolenia Warszawa – gdzie ich szukać i jak wybrać najlepsze?

Strona główna Informacje Kursy i szkolenia Warszawa – gdzie ich szukać i jak wybrać najlepsze?

Warszawa to największy w Polsce rynek szkoleń, kursów i warsztatów dla osób indywidualnych i pracowników firm. Działa tu ponad 500 firm szkoleniowych oferujących kilka tysięcy szkoleń i kursów. Jak znaleźć najlepsze szkolenia w tym gąszczu i czym kierować się przy wyborze kursu lub szkolenia? Dowiedz się z naszego artykułu!

Warszawa, szkolenia, kursy, warsztaty, konferencje

Warszawa to zdecydowanie największy w Polsce rynek szkoleń, kursów, warsztatów oraz innych wydarzeń o charakterze szkoleniowym i edukacyjnym, takich jak konferencje, seminaria, kongresy itp. Ponad 30% firm szkoleniowych zarejestrowanych w Polsce ma siedzibę właśnie w Warszawie, ale również wielu organizatorów kursów i szkoleń z innych miast posiada w ofercie wydarzenia organizowane w stolicy.

Analiza oferty szkoleń, kursów, warsztatów i konferencji dostępnych w portalu Eventis, największej w Polsce bazie szkoleniowej pokazuje, że na blisko 7,5 tysięcy tytułów szkoleń, aż 3 tysiące z nich dostępnych jest właśnie na terenie Warszawy. Sprawia to, że łatwo zginąć w gąszczu ofert, a wybór ciekawego kursu lub szkolenia może wymagać poświęcenia dużej ilości czasu.

Gdzie szukać szkoleń w Warszawie?

Jeśli poszukujemy szkolenia organizowanego w Warszawie z pomocą przyjść nam mogą właśnie internetowe bazy szkoleń. Jedna z nich dostępna jest pod adresem https://eventis.pl/szkolenia/warszawa i pozwala przeglądać szkolenia między innymi po temacie, czy też terminie realizacji. Baza umożliwia zapoznanie się z programem szkolenia, sylwetkami prelegentów i innych osób prowadzących zajęcia, a także znaleźć pełne informacje o cenach i warunkach uczestnictwa. Ciekawą funkcjonalnością jest możliwość sprawdzenia i podejrzenia certyfikatu jaki uzyskamy uczestnicząc w danym szkoleniu, a także wyszukiwanie wydarzeń po możliwości uzyskania dofinansowania (np. z funduszy unijnych czy Krajowego Funduszu Szkoleniowego). Co więcej, w bazie znajdziemy też szkolenia ze specjalną zniżką dla użytkowników bazy co sprawia, że często możemy zapłacić za udział w szkoleniu mniej.

W bazie znajdziemy zresztą nie tylko szkolenia w Warszawie. Baza zawiera również informacje o kursach, warsztatach, konferencjach, kongresach, seminariach czy też wydarzeniach typu forum lub sympozjum.

Ciekawe kursy i szkolenia: Warszawa

Jeśli zastanawiasz się jakie kursy i szkolenia otwarte cieszą się popularnością w Warszawie lub też poszukujesz pomysłu jaki kurs warsztaty lub szkolenie warto zrobić w 2022 roku, sprawdź naszą listę ciekawych szkoleń i kursów.

Szkolenia biznesowe – są to szkolenia przydatne przede wszystkim dla pracowników firm i rozmaitych instytucji chcących podnieść swoje umiejętności miękkie i specjalistyczne. Najpopularniejsze szkolenia biznesowe w Warszawie to między innymi te poświęcone efektywnej komunikacji interpersonalnej, treningowi asertywności, zagadnieniom radzenia sobie ze stresem oraz autoprezentacji i wystąpień publicznych. Szkolenia biznesowe o tematyce twardej warte uwagi to między innymi te z programowania, zaawansowanych funkcji programu Excel czy też dotyczące języka SQL i analizy danych.

Kursy zawodowe – ta kategoria skupia się na przygotowaniu uczestnika do podjęcia pracy w danym zawodzie. Szczególną popularnością w Warszawie cieszą się kursy księgowości i rachunkowości, kursy kadrowo-płacowe i na specjalistę do spraw wynagrodzeń, kursy dla inspektorów ochrony danych osobowych, a także kursy na kierowcę zawodowego, operatora wózka widłowego czy też kierowcę z uprawnieniami do przewodu materiałów i substancji niebezpiecznych.

Warsztaty kreatywne – obejmują one cały szereg rozmaitych szkoleń, kursów i warsztatów koncentrujących się na rozwoju umiejętności kreatywnych i artystycznych. Szczególnie popularne są warsztaty dla grafików komputerowych, fotografii komercyjnej czy też projektantów strona internetowych. Wybrane warsztaty mogą być dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Coraz częściej zdarzają się darmowe warsztaty pozwalające zdobyć podstawową wiedzę w danym obszarze.

Czym kierować się wybierając szkolenia i kursy w Warszawie?

Rynek szkoleń w Warszawie jest wyjątkowo zróżnicowany. Znajdziemy na nim zarówno profesjonalne szkolenia biznesowe w cenie kilku tysięcy złotych za kilkudniowe szkolenie, jak też kursy darmowe lub kosztujące zaledwie kilkadziesiąt złotych. Czym więc kierować się przy wyborze szkolenia czy kursu w Warszawie?

Najważniejsze to znaleźć szkolenie lub kurs dopasowane do naszych potrzeb edukacyjnych. Dlatego obowiązkowym etapem wyboru szkolenia powinno być porównanie programów szkoleń oferowanych przez wielu organizatorów i zastanowienie się jakie zagadnienia są dla nas najważniejsze. Pamiętajmy również, że jeśli chcemy zdobyć umiejętności praktyczne powinniśmy wybierać przede wszystkim warsztaty oraz szkolenia i kursy, w programie których jest dużo ćwiczeń i pracy grupowej. Jeśli natomiast chcemy usystematyzować wiedzę, poznać nowe trendy w danej dziedzinie lepszym wyborem będzie tradycyjne szkolenie lub kurs.

Wybierając szkolenia czy kursy w Warszawie warto również sprawdzić opinie o organizatorze oraz przeanalizować sylwetki prelegentów i trenerów prowadzących zajęcia. Połączenie wiedzy i doświadczenia praktycznego, a także przygotowanie do bycia trenerem pozwalają wybrać szkolenia i kursy przygotowane przez profesjonalistów.

Pamiętajmy również, że dobre szkolenie, warsztaty czy kurs to złożona usługa. Składają się na nie i zatrudnienie doświadczonego trenera, który potrafi przygotować ciekawe zajęcia, ale też materiały szkoleniowe, sala szkoleniowa i serwis kawowy dla uczestników itp. Usługa taka nie może być przesadnie tania, dlatego nie powinniśmy kierować się wyłącznie ceną wybierając wydarzenie. Oczywiście nie warto przepłacać, dlatego porównujmy oferty od różnych organizatorów. Jest to możliwe między innymi dzięki internetowym bazom szkoleń i szerokiej ofercie szkoleń, kursów i warsztatów w Warszawie.

Artykuł sponsorowany

Wiadomości

BLIK wybrał biurowiec X20 na Mokotowie

Warszawski budynek X20 jest już niemal w pełni skomercjalizowany. Na zwiększenie dotychczasowej powierzchni biurowej w obiekcie zarządzanym przez White...

Popularny fastfood przy Puławskiej zamienił się w gruzowisko

Pawilon z barem McDonald's oraz sąsiedni, ze sklepem Mokpol na rogu Wałbrzyskiej i Puławskiej przeszły do historii. Niebawem w ich...

Secesyjna willa odzyskuje świetność

Trwa remont zabytkowych budynków przy ulicy Modlińskiej 257 – willi oraz dwóch oficyn, w których działać będzie...

Największe Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie już trwają!

Targi Książki w Warszawie odbywają się od 25 do 28 maja br. w Pałacu Kultury i Nauki...

Kolejny krok na drodze do połączenia biznesu mieszkaniowego Grupy Echo-Archicom

Trwa proces konsolidacji biznesu mieszkaniowego Echo Investment i spółki Archicom, który zaowocuje powstaniem ogólnopolskiego dewelopera z większym potencjałem wzrostu,...

Trzy nowe plany miejscowe dla Warszawy

Radni Warszawy uchwalili duży plan dla Ursynowa oraz dwa małe na Ursusie i Ochocie. To właśnie miejscowe plany...

Polecane

15. Bieg Ursynowa – coraz bliżej

15. Bieg Ursynowa „Yes, I KEN” zbliża się wielkimi krokami. Na liście startowej już prawie 2000 biegaczy. Przypominamy, że zapisy...

Znamy program Międzynardowych Targów Książki. Za dwa tygodnie wielka uczta dla czytelników!

Miliony mostów – literacki program Ukrainy Gościa Honorowego Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie 2023.

Koniec betonozy i samochodozy na placu Defilad! Zobacz wywiad na Youtubie!

Pod koniec wakacji ruszy przebudowa placu Defilad, który zmieni się w plac Centralny, czyli serce Nowego Centrum Warszawy. Jak będzie wyglądać to...

Sportowa, elegancka, basic – jaką bieliznę damską wybrać na różne okazje?

Bielizna to podstawa garderoby każdej kobiety. Odpowiednio dobrana może wpłynąć nie tylko na nasze codzienne samopoczucie, ale również na zdrowie. Dlatego warto...

Wystawa najlepszych zdjęć Warszawy z 2022 roku już otwarta

Nareszcie ogłosiliśmy wyniki plebiscytu na Zdjęcie Roru 2022. Wystawę prezentującą 12 zdjęć miesiąca można podziwiać do połowy maja na terenie Browarów...

Zanieczyszczenie świetlne – czy światło może być szkodliwe?

Z problemem nadmiernego oświetlenia i jego negatywnymi skutkami od lat walczą miasta na całym świecie. Również Warszawa prowadzi obecnie największy...