Koniec Warty Tower przy Chmielnej!

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie z mapy Warszawy zniknie znany wszystkim wieżowiec Warta Tower. 82 metrową wieżę oddano do użytku w 2000 roku i od samego początku jej głównym najemcą jest Warta. 

Decyzja zapadła. Główny najemca budynku Warta Tower po 20 latach zmieni swoją siedzibę. Nieoficjalnie wiadomo, że firma ubezpieczeniowa przeniesie się w najbliższych latach do nowopowstających wież przy rondzie Daszyńskiego. Pod uwagę braną są dwa obiekty, które buduje belgijski deweloper Ghelamco.

imageoffer289900600
Warta Tower czeka modernizacja i prawdopodobnie zmiana nazwy budynku. fot: GlobalWorth

Warta miałaby przeprowadzić się do 202 metrowej wysokości Warsaw Unit lub do jednego z dwóch 130 metrowej wysokości budynków kompleksu Warsaw Hub. Zarówno deweloper i spółka Warta nie chcą komentować tej sprawy, ale sprawa przeprowadzki wydaje się być przesądzona. Zwłaszcza, że obecny właściciel wieżowca planuje jego modernizację.

warsaw-unit_dzien
202 metrowej wysokości WarsawUnit ma być gotowy w 2021 r. Fot: Ghelamco

Rozumiemy decyzję naszego najemcy, ale wolimy jej nie komentować. Jeżeli najemca zechce poinformować o dacie zakończenia umowy, to oczywiście ma takie prawo, o ile jest to zgodne z zapisami tej umowy. Wartę Tower czeka teraz modernizacja. – wyjaśnia Tomasz Podolak, rzecznik prasowy GlobalWorth.

Wieżowiec Warta Tower  został zaprojektowany przez Jerzego Czyża i Leszka Kazimierza Klajnerta[. Ma 82 metry wysokości i 22 kondygnacje. Powstał w latach 1998–2000, a jego właścicielem jest firma zarządzająca nieruchomościami Globalworth Poland Real Estate N.V.

Budynek oferuje 28,100 m² m² powierzchni biurowej i 542 miejsc parkingowych.

 

tekst Tomasz Reich Foto: Materiały prasowe/ Globalworth.pl

Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku.

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

Wiadomości

Polecane

Archicom daje przykład ekourbanizmu budujące Stację Wola i dobrostan jej mieszkańców

0
Jedni chcą mieszkań z dala od miejskiego zgiełku, inni pragną mieć sklepy, usługi, szkoły i pracę w perspektywie krótkiego spaceru lub kilkuminutowej podróży komunikacją...
×