Centralny Port Komunikacyjny zaprezentował projekt identyfikacji wizualnej. Logotyp lotniska „Solidarności” zaprezentowano na wizualizacji nowego terminala w Amsterdamie. CPK nie ma praw autorskich do tej grafiki.
W czwartek zaprezentowano logotypy Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz jego kluczowych elementów: lotniska (będzie działać pod nazwą Port Lotniczy „Solidarność”) oraz sieci „Solidarność” Koleje. Identyfikacje wizualną przygotowało studio graficzne Podpunkt. O sprawie naruszenia praw autorskich spółka zarządzająca CPK dowiedziała się od portalu „Money.pl”

W związku z publikacją jednej z wizualizacji nowego logotypu Centralnego Portu Komunikacyjnego zawierającej grafikę przedstawiającą projekt lotniska Amsterdam Schiphol, pragniemy oświadczyć, że zostaliśmy wprowadzeni w błąd przez wykonawcę identyfikacji wizualnej. Studio Graficzne Podpunkt, które przygotowywało dla nas materiały graficzne nie posiadało praw do w/w wizualizacji. Zgodnie z umową Studio Podpunkt powinno posiadać wszelkie prawa do materiałów, które wykorzystywało przy przygotowywaniu materiałów dla CPK – stwierdził zespół projektowy spółki Centralny Port Komunikacyjny w komunikacie przekazanym nam przez Partner of Promotion.
Przedstawiciele studia przyznają, że doszło do pomyłki.
– To jest nasz błąd – tłumaczy Emilia Bojańczyk z agencji Podpunkt, odpowiedzialnej za wykonanie grafik. – Projektując takie logotypy, umieszczamy je w roboczych prezentacjach na różnych fotografiach czy wizualizacjach. Jeśli nie dostajemy ich od klienta, bazujemy na tych, które dostępne są na darmowej licencji. W tym przypadku doszło do pomyłki, która nie powinna była się zdarzyć, ale zapewniam, że to nie jest nasza zła wola.
Grafika, którą wykorzystano do prezentacji logotypu przedstawia port lotniczy z Amsterdamu Schiphol. To projekt stworzony przez firmę Kaan Architectures.
Projektant CPK nie został dotąd wybrany. Centralny Port Komunikacyjny obejmuje budową lotniska pod Warszawą oraz szerokie inwestycje w strukturę kolejową i drogową. Na pierwszy etap inwestycji zostanie przeznaczone 35 mld zł. CPK ma stworzyć ponad 150 tys. nowych miejsc pracy. Budowa kompleksu będzie przygotowywana do końca przyszłego roku, a prace budowlane mają trwać w latach 2020-2027.
Foto: Materiały prasowe, źródło Money
Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku.