Noc Wieżowców za nami. Kolejna edycja już za rok!

  0
  66

  Sobotnia Noc wieżowców zgromadziła w stołecznych drapaczach chmur ponad 1400 osób. Wydarzenie to wzbudziło ogromne zainteresowanie w całej Polsce – na portalu Facebook aż 46 tysięcy osób zadeklarowało chęć uczestnictwa.

   

  Aby otrzymać wejściówki na Noc wieżowców należało zrobić zdjęcie przedstawiające stołeczny skyline oraz udostępnić je na Instagramie, Facebooku lub wysłać je drogą mailową na adres redakcji. Autorzy najciekawszych fotografii otrzymali wejściówki na wybrane budynki. Równocześnie w pomniejszych konkursach można było otrzymać zaproszenia na tę wyjątkową noc.
  23 maja szczęśliwi posiadacze wejściówek mieli okazję oglądać Warszawę z perspektywy niedostępnej na co dzień dla większości mieszkańców. Aż 13 budynków otworzyło swoje najwyższe piętra dla kilkudziesięciu grup zwiedzających.
  Pałac Kultury i Nauki udostępnił uczestnikom Nocy wieżowców Taras Widokowy. Hotel Westin ujawnił swój Apartament Prezydencki. Cosmopolitan zaskoczył świeżo położoną na 42 piętrze trawą. Hotel Intercontinental zaprezentował prywatną salę Club Lounge. Warsaw Trade Tower uraczył gości wspaniałą kawą i poczęstunkiem. W Rondzie 1 partner Nocy wieżowców CBRE Polska prezentował fantastyczne powierzchnie biurowe. Biura otworzył również Warsaw Central Tower. Millennium Plaza zaprosiła na znajdujący się na 27 piętrze taras. Sąsiadujące ze sobą Lumen i Skylight zaproponowały wyjątkowy spacer po obydwu gmachach. Dla niewielkiej grupy zwiedzających otworzył się będący w budowie Warsaw Spire. Wycieczkę do nieba oferowało również Intraco. Smolna 8 zaprosiła na 19 piętro, na którym kiedyś mieściła się słynna restauracja. Na Złotej 44 odbyło się spotkanie z Jarosławem Zielińskim autorem książki „Złota 44 i inne warszawskie niebotyki”.
  Noc wieżowców najprawdopodobniej jest ewenementem na skalę światową. Sam pomysł jest pionierski – to pierwsze wydarzenie tego typu w Europie. Kolejna edycja odbędzie się za rok w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

  Partnerem Nocy wieżowców jest CBRE Polska. Wydarzenie odbyło się przy pomocy zespołu Wolontariuszy Nowej Warszawy.

  Tekst Bia Sadowska, foto: Eveille

   www.eveille.pl

  www.eveille.pl

  www.eveille.pl

  www.eveille.pl

  www.eveille.pl

  www.eveille.pl

  www.eveille.pl

  www.eveille.pl

  www.eveille.pl