Best Western Plus Hotel Podklasztorze, zlokalizowany w Sulejowie nieopodal Warszawy, zaprasza gości do wypoczynku w nowoczesnej strefie wellness, która zostanie otwarta już jutro, 6 marca br. Bogata oferta zabiegów SPA oraz nowa przestrzeń z saunami i basenami sprawią, że goście będą mogli odpocząć w wyjątkowej scenerii, jaką tworzą średniowieczne mury historycznego Opactwa Cystersów.
Zabytkowy Best Western Plus Hotel Podklasztorze to wyjątkowe miejsce z duszą, niepowtarzalną atmosferą i historią w tle – jest to jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich w Europie, wchodzący w skład XII-wiecznego Opactwa. Tutejsze SPA wyróżnia się komfortowymi, zabytkowymi wnętrzami, które sprzyjają wyciszeniu i kontemplacji.
– Mamy przyjemność zaprosić naszych gości do świeżo odnowionej, unikalnej strefy wellness. Mury zabytkowego hotelu w połączeniu z ofertą SPA opartą na naturalnych produktach i tradycyjnych metodach przeniosą wypoczywających w średniowieczny, mistyczny klimat, który sprzyja relaksowi umysłu i ciała – powiedziała Julia Groblewska, Dyrektor Best Western Plus Hotel Podklasztorze.
Do użytku gości zostaną oddane nowe sauny oraz basen z wydzieloną strefą dla dzieci, jacuzzi, basenem floatingowym, tężnią solankową, grotą solną oraz sześcioma gabinetami SPA.
W hotelowym SPA można oddać się relaksowi w zgodzie z naturą i skorzystać z masaży i zabiegów opartych na zakonnych rytuałach bazujących na regionalnych i naturalnych produktach. W ofercie znajduje się m.in. masaż sulejowskimi ziołami, cysterski masaż miodem, rytuał pielęgnacyjny na bazie lawendy, która rośnie wokół klasztoru, czerwonego wina czy naturalnego miodu z klasztornych pasiek. Najmłodsi również mogą skorzystać z hotelowego SPA – specjalnie dla nich przygotowano np. masaż czekoladą.
Floating to doskonała opcja na rozluźnienie i regenerację dla osób, które żyją szybko i intensywnie. Kąpiel odbywa się w specjalnym basenie wypełnionym wodą o wysokim stężeniu soli Epsom, o temperaturze zbliżonej do temperatury ciała, dzięki czemu osoba unosi się na wodzie i nie działają na nią siły przyciągania ziemskiego. Sesja w basenie floatingowym pozwala efektywnie odpocząć i odpowiada aż czterem godzinom snu.
W Best Western Plus Hotel Podklasztorze można skorzystać ze zdrowotnych właściwości łaźni parowo-błotnej i suchej sauny fińskiej. Seans w saunie parowej to doskonały sposób, aby odpocząć i odprężyć się po intensywnym dniu. Sesja sprzyja rozluźnieniu organizmu, a także lepszemu ukrwieniu i uelastycznieniu skóry. To również bardzo dobry wstęp do masażu i dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.
Goście mogą również skorzystać z łaźni błotnej, czyli Rytuału Rassoul. Zabieg polega na masażu glinkami pochodzącymi z Morza Martwego w łaźni parowej. W nowym kompleksie SPA znajduje się też sauna sucha miodowo-ziołowa, którą wzbogacono o ziołową aromaterapię. Mnisi korzystali bowiem z dobrodziejstw natury od wieków kultywując ziołolecznictwo, czyli leczenie ziołami takimi jak tymianek, mięta czy melisa.
W strefie SPA warto też odwiedzić grotę i tężnię solankową, gdzie panuje prozdrowotny mikroklimat z nieskazitelnie czystym powietrzem z pierwiastkami o dobroczynnym działaniu dla organizmu. Powietrze nasycone jest jodem, bromem, magnezem i całą gamą wzmacniających odporność mikroelementów.
Jednym z elementów nowoczesnego hotelowego SPA jest też ścieżka Kneippa składająca się z naprzemiennie ułożonych wiader z ciepłą i zimną wodą oraz ścieżka wrażeń – połączenie strumieni ciepłej i zimnej wody z efektami świetlnymi oraz masażem stóp przez naturalne kamienie – otoczaki. Goście mogą też skorzystać z misy lodowej, kadzi schładzalniczej oraz wiadra bosmana.
Oprócz bogatej oferty wellness i SPA w ramach modernizacji hotel zyskał też nową salę zabaw dla dzieci „Figlarium”, wyposażoną w małpi gaj, a także nową siłownię, salę gier i nowoczesne sale konferencyjne.
Best Western Plus Hotel Podklasztorze zdobył wiele nagród i wyróżnień – został m.in. utytułowany Najbardziej Niesamowitym Hotelem w Polsce. Obiekt dba też o potrzeby najmłodszych gości, co doceniane jest co roku tytułem Hotelu Przyjaznego Rodzinie.