Firma Atenor złożyła wniosek o pozwolenie na budowę swojego pierwszego projektu biurowego przy ul. Szturmowej 2.
W 2019 roku Atenor podpisał za pośrednictwem polskiej spółki zależnej umowę dotyczącą nabycia dwóch budynków University Business Center w Warszawie. Pomimo epidemii koronawirusa spółka ATENOR poinformowała, że wniosek o pozwolenie na budowę dla swojego pierwszego projektu w Warszawie. Dokumenty złożyła spółka zależna ATENOR, Haverhill Investment Sp. z. z o.o.
Dwa biurowce kompleksu znajdują się przy ulicy Szturmowej. Deweloper chce rozebrać pierwszy budynek (UBC I) i w jego miejscu zbudować nowy obiekt o powierzchni najmu 24 tys. mkw. Gmach ma otrzymać certyfikat BREEAM na najwyższym poziomie, a twórcy inwestycji chcą też wystąpić o certyfikację WELL. Biurowiec zaprojektowała pracownia architektoniczna Grupa 5 Architekci.
Wydanie pozwolenia na budowę planowane jest na jesień 2020 roku, a rozpoczęcie prac rozbiórkowych i budowlanych zaplanowano na wiosnę 2021 roku. Prace mają potrwać 24 miesiące.
Równolegle drugi budynek kompleksu (UBC 2) będzie zachowany do czasu zakończenia pierwszego etapu inwestycji. Budynek o powierzchni 27,8 tys. mkw. jest obecnie w całości wynajęty. Wśród najemców są Hewlett Packard Enterprise, HP Inc, DXC Technology, Emerson Process Management, Ashland Ingredients Poland.
Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku.