W Wielkanoc pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kursowały zgodnie ze świątecznymi rozkładami jazdy.
16 kwietnia (Wielka Sobota)
Autobusy linii dziennych i lokalnych będą kursowały według sobotniego rozkładu jazdy, a linii nocnych – zgodnie z rozkładem weekendowym. Autobusy linii 195 nie wyjadą na ulice, a dla linii 193 zostanie wprowadzony specjalny rozkład jazdy.
Do Cmentarza Północnego dowiozą autobusy specjalnej linii C40.Dla tramwajów, metra i SKM będzie obowiązywał sobotni rozkład jazdy. Linie tramwajowe 27 i 28 będą obsługiwane długimi składami.
Wielkanoc (17-18 kwietnia)
W świąteczną niedzielę i poniedziałek autobusy linii dziennych i lokalnych będą podjeżdżały na przystanki zgodnie ze świątecznym rozkładem jazdy. Dla autobusów linii nocnych w nocy z niedzieli na poniedziałek będzie obowiązywał rozkład weekendowy, a z poniedziałku na wtorek – niedzielny.
Zawieszone zostanie kursowanie autobusów linii: 102, 107, 109, 117, 118, 121, 126, 129, 139, 156, 182, 187, 188, 192, 193, 195, 196, 200, 201, 204, 219, 220 i 527.
Dla autobusów linii: 106, 111, 112, 133, 136, 141, 152, 153, 165, 170, 172, 180, 189, 194, 212, 218, 255, 263, 512, 523 i 900 zostaną wprowadzone specjalne rozkłady jazdy.
Autobusy linii 131, 164, 177, 251 i 735 będą kursowały na trasach zmienionych. Dla linii 131 będzie obowiązywała trasa: DW. CENTRALNY – SADYBA, a dla 164: WILANÓW – KĘPA ZAWADOWSKA. Autobusy linii 177 zostaną skierowane na trasę wydłużoną: URSUS-RATUSZ – … – Ryżowa – Środkowa – Szyszkowa – Al. Krakowska – P+R AL.KRAKOWSKA. Dla linii 251 zostaną wprowadzone wybrane kursy przez Ogród Botaniczny: METRO WILANOWSKA – … – Warszawska – Borowa – Prawdziwka – OGRÓD BOTANICZNY – Prawdziwka – Borowa – Warszawska – … – CH STARA PAPIERNIA. Autobusy linii 735 nie będą podjeżdżały do przystanku Kupiecka.
Tramwaje będą kursowały według świątecznego rozkładu jazdy. Na ulice nie wyjadą składy linii: 13, 14, 18, 25 i 28. Specjalne rozkłady jazdy zostaną wprowadzone dla linii: 1, 2, 9, 17, 22 i 33. Tramwaje linii 4 będą obsługiwały trasę zmienioną: ŻERAŃ WSCHODNI – … – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – PKP SŁUŻEWIEC.
Pociągi metra w godzinach 8.00-21.00 będą podjeżdżały na stacje co ok. 7 min 30 s, a wcześnie rano i wieczorem co ok. 10 min. W nocy z 17 na 18 kwietnia będą realizowane kursy nocne.
Dla pociągów SKM będzie obowiązywał świąteczny rozkład jazdy.