Zakończyły się pracę nad nowym muralem projektu Tytusa Brzozowskiego, uroczyste otwarcie zaplanowano na czwartek a już w piątek 16 listopada o 18:00 w PROMie Kultury Saska Kępa, artysta przedstawi prezentację w której opowie o tegorocznych projektach, wstęp wolny.
Przypominamy, że pierwszy warszawski mural artysty powstał w czerwcu na Woli, na ścianie biurowca SPARK, przy ulicy Wolskiej. Malowidło przedstawia współczesny trend dążenia Woli do wielkomiejskości za pomocą historycznej zabudowy z tego rejonu. Stąd na projekcie oprócz współczesnego Śródmieścia znalazły się budynki od dawna już nieistniejące. Charakterystyczne dla muralu z pewnością są wielkie pszczoły w żółto-białych koszulkach unoszące się nad kolorowymi domkami, to odniesienie do uli, które znalazły się na dachach biurowców.
Najnowszy projekt powstał przy Rondzie Wiatraczna, na ślepej ścianie kamienicy z Grochowskiej 215. Styl Tytusa Brzozowskiego to baśniowa Warszawa, z charakterystycznymi budynkami i rozbawionymi ludźmi, Grochowski mural przedstawia Pragę Południe w stuleciu odzyskania niepodległości. Wśród licznych postaci odnajdziemy tu marszałka Piłsudskiego stojącego na przystanku „Niepodległość”. Tak często pojawiający się w obrazach artysty warszawski tramwaj tworzy wiatr wolności unoszący ludzi na biało-czerwonych parasolkach. Numer tramwaju nie jest tu przypadkowy, to 24 – najstarsza linia jeżdżąca na Grochów. W tle tej sceny odnajdziemy charakterystyczne budynki tworzące atmosferę Pragi Południe. Ważny dla Marszałka most Poniatowskiego, na którym rozpoczął się zamach majowy, kościół z placu Szembeka czy zmieniający wizerunek dzielnicy nowoczesny Stadion Narodowy.